Herkese merhaba

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Herkese merhaba

Ben sporcuyum ve tüm hayatımı hatta bazı durumlarda evladımı bile göz ardı ederek ciddi boyutta fedakarlıklarla kendimi ve hayatımı yaptığım spora göre yönlendirmiş bulunmaktayım…

Polemik yaratmak yada polemiklere girmek benim işim değildir, bana zarar getireceğinin de farkındayım. Tabiki yaptığım sportif faaliyetler üzerinden insanlar konuşacak, tartışacaktır. Kimisi takdir eder, kimisi etmez. Herkese saygı duymak durumundayım.

Ancak aynı saygıyı da görmek isterim. En azından başarılarım yönünden… Herkes istediğini söylemekte,yazıp çizmekte özgürdür;saygı ve kanunlar çerçevesinde. Ancak elde kanıt olmadığı halde yazılan ithamlar ve kasıtlı olduğunu düşündüğüm yazılar tabiki beni olumsuz yönde etkilemektedir. Çünkü karalamak adına söylenen şeyler kulaktan kulağa giderken laf lafı doğurmaktadır., Dolayısıyla son söz hakkının da bana düştüğüne inandığım için bu açıklamayı yapmayı uygun buldum.

Ne şartlar altında ve nasıl zorluklar içinde bu günlere geldiğimi sizlere paylaşmak taraftarı pek değilim. Bilmek isteyenler zaten öğrenmiştir bir kısmını, bilmek istemeyenlere ise zorla anlatacak değilim. Takdir edersiniz ki ülkemizde ferdi sporların çok ciddi zorlukları vardır. Ben bir performans sporcusuyum. Tüm spor hayatım performans antremanları üzerinedir. Yılın 365 günü buna göre yaşamak zorundayım. Sadece 1 hafta bile spor yaşamımdan uzak kalsam bu sonuçları ağır olan bir gevşeme doğurur ve o 1 haftayı 3 hafta sıkı çalışmayla kapatabilirim..

Hedeflerin her zaman büyük oldu. Bir çoğuna ulaştım ve ulaştıkça hedeflerimi büyüttüm. Beni eleştirenlerden bile fayda çıkarmaya çalıştım, hırs yaptım. Müsabık olan her ferdi branş sporcusunun duygularımı anlayacağı inancındayım.

Ancak iftira kampanyası biraz beni zedeledi. Sadece beni değil, diğer sporcu arkadaşlarımı da zedeledi. Karışık duygular içindeyim. Bu mu olmalıydı başarının mükafatı ?

2 ay süre boyunca Kaş ilçemizde sabah,akşam antreman yaptım. Bu arada 3 yaşımdaki oğlumla ilgilenmek, ev işleri derken zaten vakit sıkıntım vardı. Ayrıca bu iki ay süre için öğretmenlik mesleğimi icra edemedim, hatta işimi riske atmış oldum.

Ben zıpkıncı değil serbest dalıcıyım. Anterenman dönemlerinde zıpkıncı arkadaşlardan ücretsiz yardımları da o zamanki şartlarda geri çevirememiştim. Yardımlarına da müteşekkirim burdan bir daha teşekkür ediyorum. Ancak ben daha önce de dediğim gibi serbest dalıcıyım, zıpkıncı değil. Onların hatırı için çok daha önceler bir kaç denemem olmuştu beraber dalışlarımızda fakat bana uygun bir branş değil, ayrıca sualtı avcısı sporcusu olmaya hiç niyetim de yok. Özellikle yinelemek istiyorum Kaş ilçesinde benim sualtı avıyla ilgili bir dalışım olmamıştır.

Daha önce zıpkınla sualtı avı milli takım antrenörü Serhan Dağdan ın yaptığı açıklama doğrudur. Durumun böyle olduğunu neredeyse tüm sualtı camiası bildiği halde hakkımda çıkartılan karalama kampanyası yapıldı. Ben vurmuşum gibi elimde bir balık fotoğrafı yayınlayanlar da oldu, hakkımda ceza almam için kampanya başlatıp site açanlar da oldu…

Sosyal medya ve sualtı ile ilgili tüm iletişim gruplarında hakkımda olumsuz yazılar yazıldı çizildi..Hatta yürekten temennilerle indiğim derinliklerden çıkmamamı, yani ölmemi dileyenler,duyuranlar,yazanlar oldu. Sportif kariyerime yada başarılarıma gölge düşürmeye çalışmak bir yana, artık kişilik haklarıma ve aile yaşantıma kadar laflar edilmeye başlandı. Çok üzülmekteyim. Artık işin çığrından çıktığını gördüğüm için yasal bir süreç başlatmak üzereyim. İsterdim ki benimde hayatımın büyük bir parçası olan derin mavi tutkunları beni karalayacak,bu tarz açıklama ve paylaşımlar yerine,bana sahip çıkıp “beraber bir proje üretelim, nesli tükenen ne varsa sahip çıkalım” gibi yaklaşımlarda bulunsalardı. Ben yinede elimden gelen ne varsa her zaman her yer ve her canlı için yapmaya hazırım.

Ben zaten doğa aşığı bir insanım. Bunu nasıl bilmezsiniz şaşırıyorum. Hatta öğrencilerime bile her daim nasihat ederim ve bu tavrımı ömrüm boyunca sürdüreceğim. Elimde çekilmiş orfoz fotoğrafına gelince; 5-6 ay evvel Çanakkale Küçükkuyu yakınlarında Milli takım arkadaşım Emre Bozkurt, Şener Çelik ve Mete Tarık Salman ile yaptığımız antrenman dalışı sırasında Emre arkadaşımızın vurduğu bir tane balıktır.

İlk kez bir orfoza dokunduğum için heyecanlı olduğumdan gerçekten de daha sonra abes olduğunu kabul ettiğim bu pozu arkadaşım yakalamış. Zaten bu fotoğrafın çekildiği zamandan sonra balıkları ve özelliklerini öğrendim ve bu canlıya hayran oldum.. Bu bilincimi bundan sonraki süreçte de sürdüreceğime emin olabilirsiniz.

Ayrıca Şahika arkadaşımında sonuna kadar yanında olurum. Çünkü yıllarını verin bu spora kendini adamış başarılı bir sporcudur. Ailesinden aylarca ayrı kalıp sürekli antremanlar yapmış ve belli bir yere hak ederek gelmiştir. Kimilerinin vurgulamaya çalıştığı gibi aramızda bir husumet yada çekememezlik yoktur. Olamazda..

Onun hakkında da yayılmaya çalışılan söylentileri şiddetle kınıyorum ve tasvip etmiyorum. Burda konu edilmesine de son derece karşıyım. Ben bu rekor öncesi Kaş Naturablue ekibi ve güzel ilçemizdeki birçok kişiden destek gördüm. Antrenmanlara çok zor şartlarda başladım. Çok şükür ki sponsor desteği ile bu zorlukları aştık. İçinde bulunduğum şartların detaylarını genelin huzuruna yazıp duygu sömürü şekline getirmek istemiyorum. Ama özellikle ekonomik şartlar düşünebileceğinizden de kötüydü..

Son olarak balık vurulma konusuna değinmek istiyorum. Bana göre de haklı olduğunuz ama benim direk bir suçum olmayan bir olaydır bu. Bana yardımların esirgemeyen, güleryüzlü ve samimi yaklaşımlarını asla unutmayacağım Kaş ilçesinin insanlarının üzülmesine sebep olan olayların içinde ismim geçtiği için herkesten özür dilerim.

Ancak unutmayınız ki, bu süreç içinde benim sporculuğumun, başarımın, çabalarımın ve emeğimin, anneliğimin hatta öğretmenliğimin bile karalandığı haksız tutumlar beni ziyadesiyle üzmüştür. Herkesi biraz daha sağduyulu olmaya ve iftira kampanyalarına prim vermemeye davet ediyorum. Daha öncede açıkladığım gibi, bu rekorumu en başından beri “Cumhuriyetimizin 90. yıl dönümü’ne” ithafen kırıcam demiştim. Ve bunda da başarılı oldum…

Önümüzdeki yıllarda da Ülkem ve Bayrağım için daha nice rekorlara ve projelere imza atıcam. Ve bunun da sözünü veriyorum.

Bundan sonaki süreçte artık biz susalım TSSF ve YARGI konuşsun…

Milli sporcu ve Dünya Rekortmeni
Odtü-sas sporcusu
Derya Can
Sağlıklı dalışlar

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: +3 (from 3 votes)
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
600true thumbnails bottomright 300true 800none
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
   SedenErdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
   AliNasman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
   SelmaUca
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
   TuncayTanriverdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
   Selimsidali
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/beysun-gokcin/
   BeysunGokcin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
   SelcenTaninmis
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=326
   GokhanKarakas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/arif-yilmaz/
   ArifYilmaz_DenizinSesi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/selim-pala/
   SelimPala
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1175
   CenkSahin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/umut-dincer/
   UmutDincer
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
   HaldunSevel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/nilufer-cetin/
   NiluferCetinRoportajlari
 • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
   DADDSunumlar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/52-super-series-2/
   52SUPERSERIES_son_haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz-konuk-sehir-hatlari-genel-muduru-sinem-dedetas/
   ACIKDENIZ–KonukSehirHatlariGenelMuduru“SinemDedetas”
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-kivanc-sevinc/
   KIVANC_SEVINC_PROVEZZA_HABERLERI
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-her-yonuyle-teknede-enerji-ve-enerji-sistemleri-zafer-turkmen/
   DADDSUNUM_ZaferTurmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelken-postasi-haberler-9/
   YELKEN_POSTASI_Haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/riza-epikmen-schuco-bayk-kis-trofesi-2-ayak-yarislari-oncesi-duygu-ve-dusunceleri/
   RizaEkipmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/130112-2/
   TirhandilUstaları 1. Bölüm
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2019-ozel/
   TIRHANDILCUP2019OZEL
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2/
   TirhandilCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aydik-baskanligina-oflaz-secildi/
   AYDIKBaskanliginaOflazSecildi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/4-deniz-kizi-ulusal-kadin-yelken-kupasinin-ardindan/
   4.Deniz KiziUlusalKadinYelkenKupasıninArdindan
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/the-bodrum-cup-turkiyeyi-yelkencilik-dunyasinda-temsil-etti/
   TheBodrumCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
   AtlantikGecisi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
   GulinBozkurt
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yasamin-nereyinde-duruyoruz-dilek-ergul/
   DilekErgul
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/banu-oney-ile-denizden-denize-marmarisden-seattlea-yelkenli-tekne-ile/
   BanuOneyileDENIZDENDENIZE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
   YelkenciTurkiye
 • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
   DunyaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sporcu-gunlugu-5-bolum-yigit-yalcin-citak/
   SporcuGunlugu5.Bolum-YigitYalcinCitak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
   DunyaUcuncusu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
   AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
   DerinBaytur
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
   EjderSampiyon
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
   DilaraUralp
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
   EcemGuzel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 sualtigazetesi.com/second-wind-onne-van-der-wal/
   SecondWind
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/no-ordinary-women/
   NoOrdinaryWomen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/life%E2%80%99s-daring-adventure/
   Life’sDaringAdventure
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/the-ocean-race-2/
   THEOCEANRACE_son_haberler

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg