Ege'de 71 kaçak göçmen kurtarıldı

................

Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekipler, son bir haftada Muğla, Aydın ve İzmir’de 71 göçmen kurtardı.

İzmir Valiliğinden yapılan açıklamada, ekiplerin Muğla’nın Bodrum ilçesi, Adaboğazı Burnu’nda Myanmar uyruklu toplam 12 göçmeni kurtardığı bildirildi.

Aydın’ın Didim ilçesi Mavişehir açıklarında ise 11 Suriye, 14 Myanmar, 3 Irak, 1 Senegal ve 1 Kamerun uyruklu olmak üzere toplam 30 erkek göçmen kurtarıldı.

İzmir’in Seferihisar ilçesinde Sığacık körfezinde ise 24 erkek ve 5 kadın olmak üzere 8 Suriye, 2 Mali, 1 Kongo, 17 Eritre ve 1 Gabon uyruklu toplam 29 göçmenin kurtarıldığı kaydedildi.

Ege Denizi’nde bu yıl kurtarılan göçmen sayısı 286’ya ulaştı.

Zor durumda kalanlar kurtarıldı

Öte yandan İzmir’in Foça ilçesinde liman önlerinde dört kişinin bulunduğu bir özel teknenin makine arızası nedeniyle sürüklendiği ihbarı üzerine harekete geçen Sahil Güvenlik botu, teknenin arızasını giderdi, dört kişiyi Foça Limanı içine intikal ettirdi.

Kuşadası ilçesindeki milli parkta, bunalıma giren bir kişinin yüzerek denize açıldığı ve bir süre sonra yorularak yardım talebinde bulunduğu, bunun üzerine şahsı kurtarmak için bölgede bulunan bir vatandaşın denize atladığı bilgisine ulaşan Sahil Güvenlik, iki kişiyi sahile çıkardı.


http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg