Bilal Karataş – Bahattin Memişoğlu Röportajı

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Bahattin Memişoğlu Kemer’e bir seminer için geliyor haberini alıyor ve çok seviniyorum. Hemen telefon edip randevu istiyorum. Kemer’e geldikten sonra tekrardan görüşelim diyor ve sabırsızlıkla radevu zamanını beklemeye başlıyorum. Daha evvelden Medex Fuar’ında Yazı İşleri Müdüremiz Ege Sakin, bir röportaj yapmıştı Bahattin hoca ile , bende video röportaj ile duayenler bölümüne alırım diye düşünüyorum Bahattin hocayı.

Randevu zamanı geliyor ve ben Bahattin hoca ile buluşmak için kaldığı, seminer yaptığı otele gidiyorum. Beni otelin lobisinde karşılıyor. Çok babacan sıcak kanlı bir insan. Diğer bir özelliği hemen dikkatimi çekiyor. Bahattin Hoca çok gür sesli.

Bu sıkışık programında öğlen yemek molasında bana zaman ayırıyor ve hemen dalış merkezindeki dersaneye geçiyoruz. Video röportajımızı yapıyoruz. Teşekkür edip hocamızla vedalaşıyorum. Çok keyifli bir röportajdı diye içimden geçiriyorum. Bir an evvel yayınlamak için çalışmalara başladığımda, bir de ne göreyim kayıt yayınlanamayacak derecede kötü. Ses ve görüntüsü çok hasarlı. İlk defa böyle büyük bir teknik sıkıntı yaşıyorum. Bu nedenle yaptığımız röportajı birebir yazıp siz SUALTI Gazetesi okurlarına sunmak istiyorum. Bahattin hocama da hoş görüsü için çok teşekkür ediyorum.

Bahattin Hocam,size bu sıkışık zamanınız da bize zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederiz. Hocam neden buradasınız, burada ne yapıyorsunuz böyle?

Estafurullah, öncelikle böyle bir şeye zaman ayırıp geldiğiniz için ben teşekkür ederim. Niye buradayız, SSI ‘yın açtığı uluslararası eğitmen eğiticisi eğitimi ve bununla birlikte birlikte yürüyen eğitmen kursu var. 28 Eylül de başladık 9 Ekim’ kadar devam edecek. Bu kursta biz Türk eğitmen eğiticileri olarak ilk defa görev alıyoruz. Bunun da keyfini çıkartıyoruz.

Bu kursun sonunda ne olacak hocam?

Bu kursun sonunda uluslararası platformda yeni eğitmenler ve yeni eğitmen eğiticileri yetişecek.

Hocam, çok klasik bir sorumuz var biz diğer hocalarımıza da bu soruyla başladık. Acaba Dalışa nerede ve nasıl başladınız? 

Uzun yıllar kendi halinde, çantasını alıp o dalış merkezi bu dalış merkezi bir adamdan bahsediyoruz;

Dünki görüşmemizde de söylediğim gibi duayenlik başka bir şey, ben kendimi duayenlik için uygun bir tip olduğumu düşünmüyorum. Nedenine de gelince benim dalış geçmişim endüstrideki diğer bir çok arkadaşımıza baktığımız zaman çok kısa. Benim bir 15 senelik geçmişim var dalıştaki, sizin köşenizdeki üstatlara baktığım da, onlar çeyrek yüzyıllarını bu işe vermiş insanlar arasında bizim esamemiz bile okunmaz. Ama siz böyle uygun gördüğünüz için de burada bu röportajı yapıyoruz.

Deminde söylediğim gibi çantasını eline alıp dalış merkezlerini dolaşan bir adam dan, bugün böyle bir yolculuk başladı.

2000 yılında eğitmen oldum. Yine eğitmen olduktan sonra dalış merkezlerinde arkadaşlara yardım edelim diye çabalarken, sonra bir grup arkadaşın gazına gelip, dalış endüstrisinin içine çupbadan atlamaya karar verdik. Ve kendi dalış merkezimi kurdum. 2004’ün Mart ayıydı. Bunada hedeflediğimiz çalışmalarla çokta kontra bir isim koyduk HAMSI DIVING. Çünki biz olayın başından beri ciddi bir eğitim kurumu olmayı ve eğitimde ön planda olmayı , eğitimde çizgileri kalın olmayı hedeflemiştik. Ama HAMSI DIVING bununla çok örtüşen bir isim değildi ilk bakışta bir çok insan için. Ama bizim yola çıkışımızda da hiçbir şeye öykünmeden, gayet alçak gönüllü ve mütevazi olarak, bu ülkenin bazı bölgeleri için nimet bazı yerlerde de sorulduğunda hemen balık denilebilecek ismi aldık. Bundan da son derece mutluyuz bugünkü şartlar içinde.

Peki hocam SSI ile tanışma ne zaman oldu?

Okulu açtıktan sonra TSSF’nin eğitimlerine katılıp 3 yıldız eğitmen oldum. Derken ilk yurt dışına penceremizi açan SSI oldu. Scuba Schools International ile 2006 yılının Eylül ayında oldu. Bu sistemin eğitmeni olmak için gerekli yatay geçişleri eğitimlerini tamamladık ve bu yeni sistemle materyal adına çok zengin, hem müşteri dostu hem de dalış merkezi olan bu sistemle çalışmaya başladım.

Bahattin Hocam siz DAN Türkiye Eğitim koordinatörüsünüz. Bunu bize biraz açarmısınız?

2000 li yıllarda ilk eğitmen olduğumda, birazcık geçmişte yapmış olduğum işlerden kaynaklanan güvenlik odaklı, bazılarına göre bu konuda biraz paranoya, bence paranoyaklığın bir adım gerisinde işlevsellikte operasyonlara bakış acım var.

Bu çerçevede de dünyadaki dalıcılar için en önemli ilk yardım ve bilgilendirme organizasyonu olan Divers Alert Network ile karşılaştım.

2000 yılların başında DAN eğitmeni oldum. Bu ilerleyen süreç içinde 2006 lara 2007 lere geldiğimiz de , SSI ile birlikte DAN’da da bir adım öteye gitmeye karar verdik. Yurtdışında Almanya da bir kursa katıldım ve DAN eğitmen eğiticisi oldum. Aynı paralelde SSI ‘ın açtığı eğitmen eğiticisi kursuna katıldık, derken SSI eğitmen eğiticisi olduk.

İkisinde de ülkede gördüğümüz materyal eksikliği üzerine bir grup gönüllü arkadaşla beraber çalışmaya başladık. Bu çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.

Bu çalışmalardan şöyle kısaca bahsedersek; Tek satır Türkçe Materyali olmayan SSI sisteminin şu anda 4.000 sayfadan fazla dökümantasyonu var. Bir çoğunda birebir benim emeğim var. Bir çoğunda çalışan arkadaşlarımın ürettiği materyalleri derleyip toparlama ile yayınlanabilir hale getirmek adına emeklerim var.

Öbür taraftan çok düşük miktarda Türkçe eğitim matereline sahip olan DAN’ın yaklaşık 9 modulünün 7 si Türkçe neşrihata sahip öğretmen ve öğrencilerin kullanabileceği şekilde.

Çok büyük çalışamalar hocam bunlar.

Evet işin biraz şirayeden çıktığını söyleyebiliriz. Ama bu çalışmaların meyveleri ve geri dönüşümleri gayet başarılı oldu. Belki bu biraz ukalalık olacak ama söylemeden gecemeyeceğim.

Hiçbir icazete, hiçbir kimsenin onayına tavsiyesine veyahutta herhangi bir politik entrikaya gerek olmadan Divers Alert Network’ün geçen sene Avrupa’daki 11 tane examiner’ından biri oldum. Hem de ülke eğitim koordinatörü oldum. Yani examier demek şu; eğitmen eğiticisi yetiştiricisi, pozisyonuna geldik.

Aynı çalışmaya devam ederken yine bu demin söylediğim ön gereklilikler, ne bir icazet, ne bir ayak oyunu, ne bir politika olmadan SSI Türkiye Eğitim Müdürlüğü görevi verildi.

Bu iki görevi de elimizin, aklımızın erdiğince yürütmeye çalışıyoruz. Bu konuda bana destek olan ciddi sayıda scuba endüstrisinin ülkede gelişmesine inanan eğitmen eğiticisi ve eğitmen arkadaşlarım var.

İşte bu kendi kişisel gelişimimiz içersinde bugünde buradayız. Türkiye’deki bir eğitmen eğiticisinin başka bir dilde verilen kursta görev yapması gibi bir onuru bir keyfi yaşıyoruz.

İnşallah bu eğitimin sonunda da büyük bir ihtimalle bir aksilik olmaz ise ve Türkiye’deki scuba endüstrisinde uluslararası platform da ilk defa bir İnstructor Certifier olarak bitirme ihtimalimiz de var. Onunda çalışması aynı zamanda burada devam ediyor.

Bu yaptıklarımızın genç nesiller için hedefleri büyütmek ve onların önüne yeni çıtalar koymak olduğunu düşünüyorum.

En büyük sermayenin herkes kendisi olduğunu ve kendi içselliğinde o sermayenin olduğunu bilsin. Kimsenin sırtınızı sıvazlamasına ya da bir yerlere gelebilmek adına kimsenin ayaklarının altında olmaya gerek yok. Eğer kendi öz varlığınızla yeterli materyel varsa ve bunu çalışarak ortaya çıkartabiliyorsanız hak doğru gereken yeri buluyor demekten başka bir şey yok.

Siz, yanılmıyorsam birde çok başarılı bir radyo programı yapıyordunuz, değil mi Bahattin Hocam?

O da küçük bir rastlandı. Şimdi buradan kulaklarını çınlatmadan geçemiyeceğim sevgili Armağan Düğenci Hoca’nın bir radyo programına SSI’yı tanıtmak için gitmiştim ve bu esnada radyo yönetimi ile tanıştık. Onlar bir program önerdi; o program çerçevesinde yaklaşık 14 program yaptık. İsmi Acil Yaşamdı.

Bizimle başınızdan geçen ilgin bir anınızı paylaşırmısınız?

Anı çok…. Ama beni en çok heyecanlandıran ve mutlu eden şey, DAN Eğitim kurulundan gelen davet mektubudur. Ve oraya gittiğimde Avrupa’daki 13 temsilciyle beraber aynı masaya oturduğumda şunu düşündüm “evet buda oluyormuş”. Bu beni çok mutlu eden önemli keyifli bir anıdır.

Bu çok değerli çalışmalarda size kolaylıklar, her bir adımı hem sizin hem de bizim için öğünç kaynağı olan kariyerinizde başarılar dileriz Bahattin Hocam. Tekrardan röportaj için çok teşekkürler.

Bilal Karataş
bilalkaratas@sualtigazetesi.com

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
600true thumbnails bottomright 300true 800none
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
   SedenErdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
   AliNasman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
   SelmaUca
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
   TuncayTanriverdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
   Selimsidali
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/beysun-gokcin/
   BeysunGokcin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
   SelcenTaninmis
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=326
   GokhanKarakas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/arif-yilmaz/
   ArifYilmaz_DenizinSesi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/selim-pala/
   SelimPala
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/umut-dincer/
   UmutDincer
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
   HaldunSevel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/nilufer-cetin/
   NiluferCetinRoportajlari
 • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
   DADDSunumlar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-konuk-aydin-yurdum/
   AydinYurdum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=143593&preview=true
   EjderGinyol
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-sn-cahit-uren/
   Sn.CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-kpt-neslihan-karayel/
   NeslihanKarayel_STUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-sohbeti-konuk-ozkan-gulkaynak/
   Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-kuvvetleri-kupasi-oncesi-murat-tan-atilla-gokova-yaris-ekibi-roportajlari/
   MuratTan&AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-ve-sadun-boro-nun-izinden/
   OdaveSadunBoronunIzinde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-boronun-izinde/
   OdaBoronunIzınde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz/
   ACIKDENIZ-KonukCahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-programi/
   STUDYOProgrami_Konuk_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dunya-seyahati-sunumu/
   DünyaSeyahati
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kristal-deniz-ege-ozkan-gulkaynak/
   KristalDenizEGE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kayitsiz-iii-ile-dunya-turu-felsefesi-ozkan-gulkaynak/
   OzkanGulkaynak_Sunum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-ilk-yardim-hayati-tehlike-ve-tekne-kazalari/
   TAYKSUNUM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sudan-sohbetler-konuk-aysegul-sora/
   AysegulSora_SUdanSohbetler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-riccardo-de-felice/
   AMERICA’SCU-RiccardoDeFelice
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kural-semineri-iii-ilker-bayindir/
   KuralSeminer-IlkerBayindir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-kuzey-kutup-dairesinden-guney-kutup-dairesine-gronland-ve-antarktika-prof-dr-talat-kiris/
   TAYKSUNUM-PROF.DR.TALATKIRIS
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/turkiyenin-amator-denizcilik-tarihi-ozkan-gulkaynak/
   TurkiyeninAmatorDenizcilikTarihi–OzkanGulkaynak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-sanat-ve-deniz-tutkunu-levent-celmen/
   SanatveDenizTutkunuLEVENTCELMEN
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/camlimani-gunleri-kismet-deniz-boro-polat/
   CamlimaniGunleri
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/denizin-sesi-konuk-prof-dr-ahmet-koman/
   Prof.Dr.AhmetKoman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/keyifle-8-yilda-seyr-i-alem/
   KEYIF’LE8YILDASEYR-IALEM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/atlantik-gecisleri-ekber-levent/
   AtlantikGeisleri-EkberLevent
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/michel-desjoyeaux-ile-online-bulusma/
   MichelDesjoyeauxilebulusma
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-sekoleva-yelken/
   SGSTUDYO–SEKOLEVAYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yuksek-performans-yenkencilik/
   YuksekPerformansYelkencilik
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder-ii-program/
   SGSTUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder/
   SG STUDYOKonuklarCemGur&TimucinBinder
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken/
   DobraDobraYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-mustafa-cakir/
   SGSTUDYOKonukMustafaCakir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-saruhan-cinay/
   SGSTUDYOKonukSaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/avrupanin-kalbinde-bir-yelkenli/
   Yalcinlar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-ejder-ginyol/
   SGSTUDYO-Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/daddsunum-kadin-ve-deniz-zeliha-ozer/
   KadinveDeniz
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/j40-turkiye-sampiyonasi/
   J40TurkiyeSampiyonasi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/arkas-aegean-link-regatta-2020/
   ArkasAegeanLinkRegatta2020
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aciklamalar-oguz-akif-sezer/
   KomodorOguzAkifSezer-ACIKLAMALAR
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sportsboat-turkiye-sampiyonasi-saruhan-cinay/
   Sportsboat_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenli-tekne-kiralama-nedir/
   YelkenliTekneKiralama
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kadinlarla-barisin-nese-vidinli-hasipek/
   KadinlarlaBarisin-NeseVidinliHasipek
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ilk-yaris-aciklamasi/
   CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ekrem-inozu-roportaji-2/
   EkremInozuRoportajı
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sadun-boro-semra-igtac/
   SadunBoro
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-kendine-yetebilmek-tayfun-timocin/
   TayfunTimocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-supriz-konuklar/
   EDHEMDIRVANA
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohberi-konuk-deniz-fici/
   DenizFici
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/132471-2/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-alican-kaynar/
   AlicanKaynar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-sinan-tuzcu/
   SinanTuzcu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-ali-turksen/
   AliTurksen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-tolga-pamir/
   TolgaPamir
 • 5000 fade false 60 bottom 0
  SüleymanDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-batinin-dogu-tutkusu-tayfun-timocin/
   DADDSunum_TayfunTemocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/52-super-series-2/
   52SUPERSERIES_son_haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz-konuk-sehir-hatlari-genel-muduru-sinem-dedetas/
   ACIKDENIZ–KonukSehirHatlariGenelMuduru“SinemDedetas”
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-kivanc-sevinc/
   KIVANC_SEVINC_PROVEZZA_HABERLERI
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-her-yonuyle-teknede-enerji-ve-enerji-sistemleri-zafer-turkmen/
   DADDSUNUM_ZaferTurmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelken-postasi-haberler-9/
   YELKEN_POSTASI_Haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/riza-epikmen-schuco-bayk-kis-trofesi-2-ayak-yarislari-oncesi-duygu-ve-dusunceleri/
   RizaEkipmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/130112-2/
   TirhandilUstaları 1. Bölüm
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2019-ozel/
   TIRHANDILCUP2019OZEL
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2/
   TirhandilCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aydik-baskanligina-oflaz-secildi/
   AYDIKBaskanliginaOflazSecildi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/4-deniz-kizi-ulusal-kadin-yelken-kupasinin-ardindan/
   4.Deniz KiziUlusalKadinYelkenKupasıninArdindan
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/the-bodrum-cup-turkiyeyi-yelkencilik-dunyasinda-temsil-etti/
   TheBodrumCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
   AtlantikGecisi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
   GulinBozkurt
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yasamin-nereyinde-duruyoruz-dilek-ergul/
   DilekErgul
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/banu-oney-ile-denizden-denize-marmarisden-seattlea-yelkenli-tekne-ile/
   BanuOneyileDENIZDENDENIZE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
   YelkenciTurkiye
 • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
   DunyaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sporcu-gunlugu-5-bolum-yigit-yalcin-citak/
   SporcuGunlugu5.Bolum-YigitYalcinCitak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
   DunyaUcuncusu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
   AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
   DerinBaytur
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
   EjderSampiyon
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
   DilaraUralp
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
   EcemGuzel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 sualtigazetesi.com/second-wind-onne-van-der-wal/
   SecondWind
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/no-ordinary-women/
   NoOrdinaryWomen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/life%E2%80%99s-daring-adventure/
   Life’sDaringAdventure
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/the-ocean-race-2/
   THEOCEANRACE_son_haberler

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg