“ MARK CANEY & ASUTAY AKBAYIR ” Yarın Akşam 20:30’da SG TV’de CANLI Yayında !

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)

DÜNYADA VE TÜRKİYE ‘DE DALIŞ ENDÜSTRİSİNİN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI
“ MUHAFIZLARIN YÜKSELİŞİ ”
(SG TV CANLI YAYIN DUYURUSU)
17 OCAK 2013 PERŞEMBE
SAAT 20:30
“ MARK CANEY & ASUTAY AKBAYIR ”

“Yunusların kültürü milyonlarca yıl boyunca gelişmiştir ve bu sayede bu harika canlılar kendi Dünya‘ları olan okyanus ile inanılmaz bir uyum sağlamışlardır. Yunuslar, birçok insandan farklı olarak asla çevrelerini değiştirmeye çalışmayan, hileden ve savaştan uzak barışçıl bir yaşam sürmüşlerdir. Ancak her geçen gün artan baskı bir süre sonra katlanılamaz bir hal alır. Hüsrana uğrayan yunusların bir kısmı mecburen daha agresif yeni bir yola girerler…”

17 Ocak 2013 perşembe akşamı saat 20:30 da Mark CANEY ve Asutay AKBAYIR canlı yayında olacaklar. Sualtı Gazetesi “SG TV” nin facebook da canlı olarak yayınlanacak programına tüm sektör izleyici olarak davetlidir. Eğer facebook hesabınız varsa programı canlı olarak seyredebileceksiniz. Yayın İngilizce olarak gerçekleşecek ancak daha sonra Türkçe alt yazılı tekrarı SG TV de yayın tekrarları bölümünde izlenebilecektir. https://www.sualtigazetesi.com/sgtv/

Mark CANEY kimdir ?
2005 yılı aralık ayındaki kuruluşunda Avrupa Sualtı Federasyonunun (EUF) Başkanı olarak seçilmiş ve bu görevi 2007 yılı aralık ayına kadar sürdürmüştür. 2007 yılı aralık ayında yeni başkanın bir dönem için kar amacı gütmeyen bir kuruluştan seçilmesine karar verilmiş ve bu dönemde kendisi (2007 aralık ayından 2009 aralık ayına kadar) başkanlığa ara vererek Federasyonun “Yönetim Kurulu Üyesi” olarak göreve devam etmiştir. 2009 yılı aralık ayına gelindiğinde Mark CANEY tekrar Başkan olarak ve bu sefer 2012 yılı sonuna kadar görev yapmak üzere seçilmiştir. 2012 yılı sonuna gelindiğinde 1 Aralık 2012 tarihinde bir dönem daha kar amacı gütmeyen bir kuruluştan başkan seçilmesine karar verilmiş ve Mark CANEY bu dönem için başkanlığa tekrar ara vererek Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir.

http://www.euf.eu/

Kar amacı taşıyan ve taşımayan “Uluslararası Dalış Eğitim Sistemlerinin” üye olduğu Avrupa Sualtı Federasyonunun kuruluşundan itibaren başkanlığını ve yöneticiliğini yürütmüş olan Mark CANEY, 5 yıllık başkanlık ve 2 yıllık yönetim kurulu üyeliği boyunca gerçekleştirdiği çalışmalarla, Dünya Dalış Endüstrisi Standartlarının belirlenmesi, bu standartların akredite edilmesi, ISO (Uluslararası Standardizasyon Organizasyonu) ve CEN (Avrupa Standardizasyon Komitesi) ile koordinasyonların sağlanması konularında Dünyanın en yetkin isimlerinden biri olarak tanınmaktadır. http://www.euf-certification.org/

Avrupa Sualtı Federasyonu (EUF), bir çok uluslararası dalış eğitim sistemi organizasyonunun üye olduğu bir federasyondur. Aşağıdaki kurumlar EUF yi oluşturan üye kuruluşlardan sadece bazılarıdır :

• CMAS Europe (Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu-Avrupa),
• RSTC Europe (Rekreasyonel Scuba Eğitim Konseyi-Avrupa),
• PADI Emea (Professional Association of Diving Instructors-EMEA),
• SSI (Scuba Schools International),
• BSAC (British Sub Aqua Club),
• DAN Europe (Divers Alert Network Europe) ,
• IAHD (International Association of Handicapped Divers) ,
• AIDA ( International Association for the Development of Apnea )

Yaklaşık 3.000.000. dalıcı, 5000 kulüp, 60.000. dalış eğitmeni ve 2500 dalış okulunun temsil edildiği bu federasyonunun kuruluşundan itibaren yöneticiliğini sürdürmüş olan Mark CANEY aynı zamanda 1996 yılından bu yana PADI (Professional Association of Diving Instructors) nin Başkan Yardımcısıdır http://www.padi.com ve Dünya ‘nın en büyük sualtı ekolojisi koruma vakfı olarak 180 ülkede faaliyet gösteren Project Aware ‘in yönetim kurulundadır. http://www.projectaware.org

1976 yılında dalışa başlayan Mark CANEY, 1980 yılında İngiliz silahlı kuvvetlerinden ayrıldıktan sonra Avrupa ‘da Teknik Dalış eğitimlerini ilk uygulayanlardan biri olmuştur. Nerdeyse tüm teknik dalış sistemlerinin eğitmen yetiştiricisi unvanlarını kazanarak Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da sayısız ülkede teknik dalış eğitimleri veren Mark CANEY, gaz karışım istasyonlarının kuruluşu konusunda çok büyük bir bilgi birikimine sahiptir. Doğu Afrika sahillerinin hiç dalınmamış bölgelerinin keşfi ile ilgili projesiyle bir çok ödüle layık görülmüştür.

Sualtı fotoğrafçısı olan Mark CANEY ‘in çok sayıda sualtı dergisinde yazıları yayınlanmaktadır. PADI Teknik Dalış departmanının oluşmasında ve standartlarının belirlenmesinde, eğitim materyallerinin hazırlanmasında en büyük rollerden birine sahip olan CANEY aynı zamanda usta bir gemici ve gemicilik eğitmenidir ve İngiliz Dalgıçları Deniz Yaşamı Kurtarma Vakfında (BDMLR) Deniz Memelileri dalında gönüllü üyedir.

http://www.bdmlr.org.uk/

Mark CANEY, hayatını sualtına ve sualtıcılığa adamış bir denizcidir… Uzun yıllar yunusların yaşantılarını inceleyen ve Dünya ‘nın çeşitli bölgelerinde bu harika canlıları görüntüleyen CANEY, “Yunus Yolu-Muhafızların Yükselişi” (Dolphin Way–The Rise of Guardians) isimli kitabı ile sualtı ekolojisine ilgi duyan tüm dalıcıların kalplerine dokunmayı başarmıştır.

Onun anlatımıyla “Yunusların kültürü milyonlarca yıl boyunca gelişmiştir ve bu sayede bu harika canlılar kendi Dünya ‘ları olan okyanus ile inanılmaz bir uyum sağlamışlardır. Yunuslar, bir çok insandan farklı olarak asla çevrelerini değiştirmeye çalışmayan, hileden ve savaştan uzak barışçıl ve adeta ütopik bir yaşam sürmüşlerdir. Ancak her geçen gün artan baskı bir süre sonra yunuslar için katlanılamaz bir hal alır. Hüsrana uğrayan yunusların bir kısmı mecburen daha agresif yeni bir yola girerler

http://www.dolphin-way.com/book-trailer-video/

Asutay AKBAYIR kimdir ?
1969 yılında İstanbul Deniz Hastanesinde, Deniz Komandoları olarak bilinen (SAT-Sualtı Taaruz Birliğinin) kurucularından ve uzun yıllar komutanlarından olan Yüksel AKBAYIR ‘ın oğlu olarak Dünyaya gelmiştir. Yani gözünü sualtıcılar içerisinde Dünya’ya açmıştır…

İstanbul Özel Saint Michel Fransız Koleji ve Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümü mezunudur. Çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilen Asutay AKBAYIR, Dalış Endüstrisinde en yüksek ünvan olan “Kurs Direktörü” ünvanına sahiptir ve Türkiye ‘deki 6 Padi Kurs Direktöründen biridir. Padi tarafından “Dalış Eğitiminde Mükemmellik” ödülü ile onurlandırılmış olan ilk ve tek Türk Dalış Eğitmenidir. Yetiştirdiği Dalış Eğitmenlerinin performansları sebebiyle aynı kurum tarafından ayrıca “Takdir Belgesi” ile de ödüllendirilmiştir.

1983 yılına kadar nefesli serbest dalış yapan AKBAYIR, 1983 yılında 14 yaşındayken ilk tüplü dalışını babası ile birlikte yapmış ve 1987 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurtarma ve Sualtı Komutanlığı bünyesinde 3 aylık bir dalış eğitimi alarak, İstanbul Boğazının serin ve derin sularında, ilk profesyonel dalgıç kimliğine kavuşmuştur…

1996 yılına kadar Karadeniz, Marmara ve Boğazlarda hiç durmaksızın dalmış ancak 1996 yılı kasım ayında tecrübelerini diğer dalgıç adayları ve sualtı dostlarıyla da paylaşmak arzusu ile denizsiz kent Ankara ‘da kendi dalış merkezini kurmuştur.

CMAS *** Eğitmen ve Rehber Balıkadam sertifikalarını 1997 yılında almıştır.

Bugüne kadar 5000 in üzerinde balıkadam, 300 ün üzerinde eğitmen balıkadam yetiştirmiş, 400 den fazla yurt içi ve 30 a yakın yurt dışı (Kızıldeniz, Maldivler, Endonezya, Malezya vb…) dalış organizasyonunu yönetmiştir. Bu dalışlarda 12.000. in üzerinde dalgıcın 45.000. in üzerinde gerçekleşen dalışının amirliğini yürütmüştür…

Asutay AKBAYIR sadece sportif (rekreasyonel) dalış dalında değil aynı zamanda “Teknik Derin Dalış” ve “Karışım Gaz ile Teknik Derin Dalış (Trimix)” konularında da uzman, eğitmen ve eğitmen eğitmenidir. AKBAYIR aynı zamanda Kapalı Devre Scuba Uzman Dalgıç Eğitmen Yetiştiricisi ve Kamu Güvenliği Uzman Dalgıç Eğitmen Yetiştiricisidir.

Asutay AKBAYIR, Free Diving Regulations and Education Entity Safety Diver (Serbest Dalış Kuralları ve Eğitimleri Kurumu) Güvenlik Dalgıçlığı sertifikası sahibidir. Dünya Serbest Dalış Rekortmenimiz Yasemin DALKILIÇ ‘ın Dalış Amiri ünvanı ile 25 Ekim – 2 Kasım 2009 tarihleri ile 15 Nisan – 2 Mayıs 2010 tarihleri arasında antrenman ve Dünya Rekoru dalışlarının derin su güvenliğini sağlayan ekibi yeiştirmiş ve yönetmiştir. 26 Nisan 2010 tarihinde 127 mt. derinlikte bizzat Yasemin DALKILIÇ’ın güvenliğini sağlamıştır.

AKBAYIR, 2001 – 2004 yılları arasında Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Scuba Teknik ve Eğitim Kurullarında görev almış ve ülkemizi yurt dışında gerçekleşen CMAS (Dünya Konfederasonu) Kongrelerinde ve CMAS Eğitmenler toplantılarında temsil etmiştir. Bu tarihlerde Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanlığının önerisi, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün oluru ve Spordan sorumlu Devlet Bakanlığının ataması ile Sualtında Yön Bulma (Navigasyon) dalında Milli Takım Antrenörü olarak görevlendirilmiştir. Federasyanda görevli olduğu yıllarda çok kez bilirkişi olarak görevlendirilmiş ve dalış merkezleri ile kulüplerinin denetleme faaliyetlerinde görev almıştır. Dönemin Sualtı Sporları Yönetmeliğini hazırlayan teknik kurulunun bir üyesidir.

2010 yılının ekim ayında Kuzey Kıbrıs ‘ta 140 mt. derinliğe gerçekleştirdiği ve görüntülediği teknik dalış, yazılı ve görsel basınında geniş yer almıştır..

2010 yılında Türkiye Radyo ve Televizyonu (TRT) Belgesel Kanalı için 6 bölümlük bir sualtı belgeseli çekmiştir. Bu belgesel programda ülkemizin en güzel dalış bölgelerinden olan Kaş, Kalkan, Bodrum, Fethiye, Marmaris ve Alanya bölgelerinin sualtı zenginlikleri tanıtılmıştır.

Asutay AKBAYIR aynı zamanda, 2006 yılından bu yana Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak Dalgıçlık ile İlk Yardım ve Cankurtarma derslerini vermektedir ve “AKUT Ankara Sualtı Birimi” kurucusu ve birim sorumlusudur.

2012 yılında PADI tarafından Türkiye İdari Temsilcisi ve Danışmanı olarak yetkilendirilmiştir. Ticari Dalış Merkezleri Derneği TDMD nin kurucu üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Dergisinin de içinde bulunduğu bir çok dergide düzenli olarak yazıları yayınlanan Asutay AKBAYIR, savunma sanayinde faaliyet gösteren bazı şirketlerde de danışman olarak görev yapmaktadır.

http://www.aquaclub.com.tr/duyuru/dalishaber/asutayakbayir.htm

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: +2 (from 2 votes)
“ MARK CANEY & ASUTAY AKBAYIR ” Yarın Akşam 20:30'da SG TV'de CANLI Yayında !, 10.0 out of 10 based on 2 ratings Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
600true thumbnails bottomright 300true 800none
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
   SedenErdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
   AliNasman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
   SelmaUca
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
   TuncayTanriverdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
   Selimsidali
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/beysun-gokcin/
   BeysunGokcin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
   SelcenTaninmis
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=326
   GokhanKarakas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/arif-yilmaz/
   ArifYilmaz_DenizinSesi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/selim-pala/
   SelimPala
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/umut-dincer/
   UmutDincer
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
   HaldunSevel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/nilufer-cetin/
   NiluferCetinRoportajlari
 • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
   DADDSunumlar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-konuk-aydin-yurdum/
   AydinYurdum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=143593&preview=true
   EjderGinyol
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-sn-cahit-uren/
   Sn.CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-kpt-neslihan-karayel/
   NeslihanKarayel_STUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-sohbeti-konuk-ozkan-gulkaynak/
   Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-kuvvetleri-kupasi-oncesi-murat-tan-atilla-gokova-yaris-ekibi-roportajlari/
   MuratTan&AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-ve-sadun-boro-nun-izinden/
   OdaveSadunBoronunIzinde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-boronun-izinde/
   OdaBoronunIzınde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz/
   ACIKDENIZ-KonukCahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-programi/
   STUDYOProgrami_Konuk_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dunya-seyahati-sunumu/
   DünyaSeyahati
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kristal-deniz-ege-ozkan-gulkaynak/
   KristalDenizEGE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kayitsiz-iii-ile-dunya-turu-felsefesi-ozkan-gulkaynak/
   OzkanGulkaynak_Sunum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-ilk-yardim-hayati-tehlike-ve-tekne-kazalari/
   TAYKSUNUM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sudan-sohbetler-konuk-aysegul-sora/
   AysegulSora_SUdanSohbetler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-riccardo-de-felice/
   AMERICA’SCU-RiccardoDeFelice
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kural-semineri-iii-ilker-bayindir/
   KuralSeminer-IlkerBayindir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-kuzey-kutup-dairesinden-guney-kutup-dairesine-gronland-ve-antarktika-prof-dr-talat-kiris/
   TAYKSUNUM-PROF.DR.TALATKIRIS
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/turkiyenin-amator-denizcilik-tarihi-ozkan-gulkaynak/
   TurkiyeninAmatorDenizcilikTarihi–OzkanGulkaynak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-sanat-ve-deniz-tutkunu-levent-celmen/
   SanatveDenizTutkunuLEVENTCELMEN
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/camlimani-gunleri-kismet-deniz-boro-polat/
   CamlimaniGunleri
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/denizin-sesi-konuk-prof-dr-ahmet-koman/
   Prof.Dr.AhmetKoman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/keyifle-8-yilda-seyr-i-alem/
   KEYIF’LE8YILDASEYR-IALEM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/atlantik-gecisleri-ekber-levent/
   AtlantikGeisleri-EkberLevent
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/michel-desjoyeaux-ile-online-bulusma/
   MichelDesjoyeauxilebulusma
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-sekoleva-yelken/
   SGSTUDYO–SEKOLEVAYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yuksek-performans-yenkencilik/
   YuksekPerformansYelkencilik
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder-ii-program/
   SGSTUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder/
   SG STUDYOKonuklarCemGur&TimucinBinder
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken/
   DobraDobraYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-mustafa-cakir/
   SGSTUDYOKonukMustafaCakir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-saruhan-cinay/
   SGSTUDYOKonukSaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/avrupanin-kalbinde-bir-yelkenli/
   Yalcinlar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-ejder-ginyol/
   SGSTUDYO-Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/daddsunum-kadin-ve-deniz-zeliha-ozer/
   KadinveDeniz
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/j40-turkiye-sampiyonasi/
   J40TurkiyeSampiyonasi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/arkas-aegean-link-regatta-2020/
   ArkasAegeanLinkRegatta2020
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aciklamalar-oguz-akif-sezer/
   KomodorOguzAkifSezer-ACIKLAMALAR
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sportsboat-turkiye-sampiyonasi-saruhan-cinay/
   Sportsboat_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenli-tekne-kiralama-nedir/
   YelkenliTekneKiralama
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kadinlarla-barisin-nese-vidinli-hasipek/
   KadinlarlaBarisin-NeseVidinliHasipek
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ilk-yaris-aciklamasi/
   CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ekrem-inozu-roportaji-2/
   EkremInozuRoportajı
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sadun-boro-semra-igtac/
   SadunBoro
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-kendine-yetebilmek-tayfun-timocin/
   TayfunTimocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-supriz-konuklar/
   EDHEMDIRVANA
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohberi-konuk-deniz-fici/
   DenizFici
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/132471-2/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-alican-kaynar/
   AlicanKaynar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-sinan-tuzcu/
   SinanTuzcu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-ali-turksen/
   AliTurksen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-tolga-pamir/
   TolgaPamir
 • 5000 fade false 60 bottom 0
  SüleymanDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-batinin-dogu-tutkusu-tayfun-timocin/
   DADDSunum_TayfunTemocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/52-super-series-2/
   52SUPERSERIES_son_haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz-konuk-sehir-hatlari-genel-muduru-sinem-dedetas/
   ACIKDENIZ–KonukSehirHatlariGenelMuduru“SinemDedetas”
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-kivanc-sevinc/
   KIVANC_SEVINC_PROVEZZA_HABERLERI
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-her-yonuyle-teknede-enerji-ve-enerji-sistemleri-zafer-turkmen/
   DADDSUNUM_ZaferTurmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelken-postasi-haberler-9/
   YELKEN_POSTASI_Haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/riza-epikmen-schuco-bayk-kis-trofesi-2-ayak-yarislari-oncesi-duygu-ve-dusunceleri/
   RizaEkipmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/130112-2/
   TirhandilUstaları 1. Bölüm
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2019-ozel/
   TIRHANDILCUP2019OZEL
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2/
   TirhandilCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aydik-baskanligina-oflaz-secildi/
   AYDIKBaskanliginaOflazSecildi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/4-deniz-kizi-ulusal-kadin-yelken-kupasinin-ardindan/
   4.Deniz KiziUlusalKadinYelkenKupasıninArdindan
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/the-bodrum-cup-turkiyeyi-yelkencilik-dunyasinda-temsil-etti/
   TheBodrumCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
   AtlantikGecisi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
   GulinBozkurt
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yasamin-nereyinde-duruyoruz-dilek-ergul/
   DilekErgul
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/banu-oney-ile-denizden-denize-marmarisden-seattlea-yelkenli-tekne-ile/
   BanuOneyileDENIZDENDENIZE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
   YelkenciTurkiye
 • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
   DunyaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sporcu-gunlugu-5-bolum-yigit-yalcin-citak/
   SporcuGunlugu5.Bolum-YigitYalcinCitak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
   DunyaUcuncusu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
   AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
   DerinBaytur
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
   EjderSampiyon
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
   DilaraUralp
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
   EcemGuzel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 sualtigazetesi.com/second-wind-onne-van-der-wal/
   SecondWind
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/no-ordinary-women/
   NoOrdinaryWomen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/life%E2%80%99s-daring-adventure/
   Life’sDaringAdventure
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/the-ocean-race-2/
   THEOCEANRACE_son_haberler

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg