Sualtının Yıldızları Takvim

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Ünlü Sualtı fotoğrafçısı Alptekin Baloğlu’nun fotoğraflarıyla hayat bulan ‘Sualtının Yıldızları’ başlıklı 2012 takviminin geliri çocuklar için sağlık projelerinde kullanılacak

McDonald’s Çocuk Vakfı takvimi
2012 yılında sualtının renkli dünyasına daldı

McDonald’s Çocuk Vakfı, Alptekin Baloğlu’nun fotoğraflarıyla hayat bulan ‘Sualtının Yıldızları’ takvimi ile hem vakfa gelir sağlıyor hem de çocukları sualtının en ilginç canlıları ile tanıştırıyor. McDonald’s restoranlarında 4 liradan satışa sunulan takvimden elde edilen gelir, bu yıl da çocukların sağlığı ve mutluluğu için hayata geçirilecek projelerde kullanılacak.

Yeni yılda gözler McDonald’s Çocuk Vakfı’nın hazırladığı “Sualtının Yıldızları” takviminde olacak. Sualtında yaşayan canlılara, karada yaşayan canlılar kadar ilgi duyan çocuklar, fotoğraflarla her bir takvim yaprağında bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayacaklar.

12 yıldır çocukların sağlığı ve mutluluğu için projeler gerçekleştiriyor

McDonald’s restoranlarında satılan takvim ve özel ürünlerin yanı sıra restoranların yaptığı bağışlardan gelir sağlayan McDonald’s Çocuk Vakfı, 12 yıldır çocukların sağlığı ve mutluluğu için projeler hayata geçiriyor.

McDonald’s Çocuk Vakfı bugüne kadar gerçekleştirdiği 40 proje ile çocuk sağlığı alanında önemli çalışmalar yaptı. Bu projelerin içinde 70 bin çocuğun göz taraması, hastanelerde çocuk hasta odaları, acil servisleri, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı hastane derslikleri ile hastane oyun alanlarının donatılması, aile odalarının düzenlenmesi ve tefrişi gibi projeler bulunuyor.

McDonald’s Çocuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Başarır “Bugüne kadar aile odalarından, çeşitli çocuk servislerinin tefrişine, göz tarama çalışmalarından, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı hastane dersliklerinin yeniden yapılandırılmasına uzanan faaliyetlerimiz için 1 milyon doları aşkın kaynak ayırdık. Gerçekleştirdiğimiz projelerle bugüne kadar 100 binden fazla çocuk ve ailesine ulaştık. McDonald’s Çocuk Vakfı olarak çocuklarımıza daha mutlu ve sağlıklı yaşam sağlayacak çalışmalar yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

2012 Takvimi “Sualtı Yıldızları”nı tanıtıyor

Her yıl çocukların ilgisini çeken ve onların konu ile ilgili bilinç düzeyini artırmaya yönelik takvimler hazırlayan McDonald’s Çocuk Vakfı, bu yıl da çocukları sualtı dünyası ile tanıştırıyor. McDonald’s Çocuk Vakfı’nın 2012 takviminde kurbağa balığı, anemon balığı, yelpaze mercanı, atmaca balığı, deniz kaplumbağası, deniz tavşanı, mercan resifleri, tatlı dudak balığı, yunus, sincap balığı, sünger, mantis karidesi, kamburkafalı papağan balığı gibi sualtı varlıkları ünlü fotoğrafçı Alptekin Baloğlu’nun objektifinden çocuklara tanıtılıyor.

Geceleri ağzından çıkardığı bir salgı ile yaptığı balonun içinde uyuyan kamburkafalı papağan balığı, 360 derece görüş özelliğine sahip, birbirinden bağımsız gözleri ile mantis karidesi, büyük ve sarı dudakları ile dikkat çeken tatlı dudak balığı, yorulmayı sevmeyen, av peşinde koşmaktansa avının ona gelmesini bekleyen kurbağa balığı gibi birçok görkemli sualtı canlısı, günümüz çocuklarının su altına dair meraklarını gideriyor.Alptekin Baloğlu’nun Malezya’dan Endonezya’ya, Tayland’dan Maldivler’e, Papua Yeni Gine’den Kızıldeniz’e, Avustralya’ya, dünyanın pek çok bölgesinde çektiği sualtı canlıları fotoğrafları çocukların duvarlarını süsleyecek.

Takvim alanlara her ay için bir bedava ürün McDonald’s’tan…

Her yıl olduğu gibi, takvim satın alanlar, takvimin içindeki 12 farklı kuponla her ay değişik bir McDonald’s ürününü ücretsiz olarak alabilecekler. İçinde ayrıca çocukların çok sevdiği rengarenk çıkartmalar da bulunan takvim McDonald’s restoranlarında 4 liradan satışa sunuldu.

McDonald’s Çocuk Vakfı hakkında

McDonald’s Çocuk Vakfı 1999 yılında, çocukların sağlığı ve mutluluğu için doğrudan yarar sağlayacak projeler yaratmak, geliştirmek ve desteklemek amacıyla kuruldu. Vakıf, İstanbul, Ankara, İzmir, Aydın, Afyon, Konya, Çorlu, Eskişehir, Kayseri, Samsun, Trabzon, Mersin, Mardin, Şanlıurfa, Gaziantep, Malatya, Diyarbakır’da gerçekleştirdiği projeler ile hastanelerde tedavileri süren çocukların yüzünü güldürmeye, refakatçi annelerin günlük ihtiyaçlarını karşılayarak onlara hastane içinde ev konforunu yaşatmaya devam ediyor. McDonald’s Çocuk Vakfı, bugüne kadar, Türkiye’nin 18 ilinde; 4 Aile Odası, 4 Acil Servis Ünitesi, 1 Pediatrik Onkoloji Servisi, 1 Çocuk Poliklinik Binası, 1 Genel Pediatri Servisi, 2 Çocuk Servisi Hasta Odası, 3 Hastane İlköğretim Dersliği, 1 Hastane Görsel Eğitim Odası, 3 Hastane Oyun Alanı, 1 İlköğretim Okulu Oyun ve Bilgisayar Odası, 1 Çocuk Göz Servisi, 1 Yenidoğan Yoğunbakım Anne Destek Ünitesi, Çocuk Acil Odaları, Çocuk Enfeksiyon Servislerinin inşa ve tefrişinin yanı sıra Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardin’de yaklaşık 60 bin çocuğun göz taramasının yapıldığı “Sağlıklı Göz ve Eğitimde Başarı” projesini gerçekleştirdi. Aynı proje bu yıl Gaziantep’te devam ediyor.

Alptekin Baloğlu kimdir?

1966 yılında Bursa’da doğan Alptekin Baloğlu mimarlık eğitimi almış ve basım sektöründe çalışmaktadır. 1994 yılından beri sualtında fotoğraf çekmektedir. Uluslararası ve ulusal yarışmalarda 56 ödülü bulunmaktadır. 2003 yılında yayınladığı “Sualtının Yıldızları” adındaki kitabı ile Fransa’da yapılan 30. Dünya Sualtı Görüntüleme Festivali’nde “Dünyanın En İyi Sualtı Kitabı” ödülünü kazanmıştır. Aynı yıl, “Celebrate the Sea” Festivali’nde “Denizlerin En İyi Kitabı” ödülünü de almıştır. 2005 yılında İspanya’da yapılan ve Türkiye’nin milli takım olarak ilk kez katıldığı “10. Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonasında” 25 ülkeden 50 fotoğrafçı arasından, Balık kategorisinde Altın Madalya alarak “Dünya Şampiyonu” olmuştur. 2006 yılında, yıllardır üzerinde çalıştığı “İstanbul’un Sualtı Yaşamı” adındaki projesini hayata geçirmiştir. İki kıtayı birleştiren İstanbul’un gizemli sualtı yaşamını ilk kez belgeleyerek milyonlarca kişi ile paylaşmıştır. 2009 yılında “Denizden Boğaziçi” adlı çalışması ile İstanbul ve Boğaziçi’ni çok farklı bir bakış açısı ile fotoğraflamıştır. Fransa’da yapılan 36. Dünya Sualtı Görüntüleme Festivalinde “Bir Balığın Gözünden Boğaziçi” adlı dia gösterisiyle “En İyi Fotoğraf ve Müzik Uyumu” ödülünü kazanmıştır. Aynı festivalde ve “Basında Kırmızı” ödüllerinde “En İyi Reklam Fotoğrafı” ödülünü de kazanarak önemli bir başarıya daha imza atmıştır. Alptekin Baloğlu, İstanbul, Berlin, Moskova, Barselona, Brüksel, Zürih, Münih, Antibes ve Paris olmak üzere 15 kişisel sergi açmıştır. 2009 Uluslar arası Nikon Fotoğraf Yarışması”na çağrılan ilk Türk jüri üyesi olarak Japonya’ya davet edilmiştir. Yıllarca çektiği fotoğraflar ve edindiği bilgiler ile yarattığı projeleriyle, çocuklara denizi tanıtmayı ve korumalarını hedeflemektedir. Bu amaçla Türkiye’nin ilk ve tek interaktif Deniz Eğitim Merkezi olan “Denizin Sırları”nı Bursa’da açmıştır.

Bilgi için:
McDonald’s Çocuk Vakfı Şule Abra (212) 336 34 00 / vakif@mcdonalds.com.tr
MPR Pazarlama Halkla İlişkiler Berrin Ersoy Sağlam, (212) 438 63 50/ 115 bersoy@mpr.com.tr Cahide Karav (212) 438 63 50 / 158 ckarav@mpr.com.tr

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
600true thumbnails bottomright 300true 800none
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
   SedenErdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
   AliNasman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
   SelmaUca
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
   TuncayTanriverdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
   Selimsidali
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/beysun-gokcin/
   BeysunGokcin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
   SelcenTaninmis
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=326
   GokhanKarakas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/arif-yilmaz/
   ArifYilmaz_DenizinSesi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/selim-pala/
   SelimPala
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/umut-dincer/
   UmutDincer
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
   HaldunSevel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/nilufer-cetin/
   NiluferCetinRoportajlari
 • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
   DADDSunumlar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-konuk-aydin-yurdum/
   AydinYurdum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=143593&preview=true
   EjderGinyol
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-sn-cahit-uren/
   Sn.CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-kpt-neslihan-karayel/
   NeslihanKarayel_STUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-sohbeti-konuk-ozkan-gulkaynak/
   Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-kuvvetleri-kupasi-oncesi-murat-tan-atilla-gokova-yaris-ekibi-roportajlari/
   MuratTan&AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-ve-sadun-boro-nun-izinden/
   OdaveSadunBoronunIzinde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-boronun-izinde/
   OdaBoronunIzınde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz/
   ACIKDENIZ-KonukCahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-programi/
   STUDYOProgrami_Konuk_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dunya-seyahati-sunumu/
   DünyaSeyahati
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kristal-deniz-ege-ozkan-gulkaynak/
   KristalDenizEGE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kayitsiz-iii-ile-dunya-turu-felsefesi-ozkan-gulkaynak/
   OzkanGulkaynak_Sunum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-ilk-yardim-hayati-tehlike-ve-tekne-kazalari/
   TAYKSUNUM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sudan-sohbetler-konuk-aysegul-sora/
   AysegulSora_SUdanSohbetler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-riccardo-de-felice/
   AMERICA’SCU-RiccardoDeFelice
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kural-semineri-iii-ilker-bayindir/
   KuralSeminer-IlkerBayindir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-kuzey-kutup-dairesinden-guney-kutup-dairesine-gronland-ve-antarktika-prof-dr-talat-kiris/
   TAYKSUNUM-PROF.DR.TALATKIRIS
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/turkiyenin-amator-denizcilik-tarihi-ozkan-gulkaynak/
   TurkiyeninAmatorDenizcilikTarihi–OzkanGulkaynak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-sanat-ve-deniz-tutkunu-levent-celmen/
   SanatveDenizTutkunuLEVENTCELMEN
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/camlimani-gunleri-kismet-deniz-boro-polat/
   CamlimaniGunleri
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/denizin-sesi-konuk-prof-dr-ahmet-koman/
   Prof.Dr.AhmetKoman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/keyifle-8-yilda-seyr-i-alem/
   KEYIF’LE8YILDASEYR-IALEM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/atlantik-gecisleri-ekber-levent/
   AtlantikGeisleri-EkberLevent
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/michel-desjoyeaux-ile-online-bulusma/
   MichelDesjoyeauxilebulusma
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-sekoleva-yelken/
   SGSTUDYO–SEKOLEVAYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yuksek-performans-yenkencilik/
   YuksekPerformansYelkencilik
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder-ii-program/
   SGSTUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder/
   SG STUDYOKonuklarCemGur&TimucinBinder
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken/
   DobraDobraYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-mustafa-cakir/
   SGSTUDYOKonukMustafaCakir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-saruhan-cinay/
   SGSTUDYOKonukSaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/avrupanin-kalbinde-bir-yelkenli/
   Yalcinlar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-ejder-ginyol/
   SGSTUDYO-Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/daddsunum-kadin-ve-deniz-zeliha-ozer/
   KadinveDeniz
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/j40-turkiye-sampiyonasi/
   J40TurkiyeSampiyonasi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/arkas-aegean-link-regatta-2020/
   ArkasAegeanLinkRegatta2020
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aciklamalar-oguz-akif-sezer/
   KomodorOguzAkifSezer-ACIKLAMALAR
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sportsboat-turkiye-sampiyonasi-saruhan-cinay/
   Sportsboat_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenli-tekne-kiralama-nedir/
   YelkenliTekneKiralama
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kadinlarla-barisin-nese-vidinli-hasipek/
   KadinlarlaBarisin-NeseVidinliHasipek
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ilk-yaris-aciklamasi/
   CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ekrem-inozu-roportaji-2/
   EkremInozuRoportajı
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sadun-boro-semra-igtac/
   SadunBoro
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-kendine-yetebilmek-tayfun-timocin/
   TayfunTimocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-supriz-konuklar/
   EDHEMDIRVANA
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohberi-konuk-deniz-fici/
   DenizFici
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/132471-2/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-alican-kaynar/
   AlicanKaynar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-sinan-tuzcu/
   SinanTuzcu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-ali-turksen/
   AliTurksen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-tolga-pamir/
   TolgaPamir
 • 5000 fade false 60 bottom 0
  SüleymanDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-batinin-dogu-tutkusu-tayfun-timocin/
   DADDSunum_TayfunTemocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/52-super-series-2/
   52SUPERSERIES_son_haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz-konuk-sehir-hatlari-genel-muduru-sinem-dedetas/
   ACIKDENIZ–KonukSehirHatlariGenelMuduru“SinemDedetas”
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-kivanc-sevinc/
   KIVANC_SEVINC_PROVEZZA_HABERLERI
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-her-yonuyle-teknede-enerji-ve-enerji-sistemleri-zafer-turkmen/
   DADDSUNUM_ZaferTurmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelken-postasi-haberler-9/
   YELKEN_POSTASI_Haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/riza-epikmen-schuco-bayk-kis-trofesi-2-ayak-yarislari-oncesi-duygu-ve-dusunceleri/
   RizaEkipmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/130112-2/
   TirhandilUstaları 1. Bölüm
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2019-ozel/
   TIRHANDILCUP2019OZEL
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2/
   TirhandilCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aydik-baskanligina-oflaz-secildi/
   AYDIKBaskanliginaOflazSecildi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/4-deniz-kizi-ulusal-kadin-yelken-kupasinin-ardindan/
   4.Deniz KiziUlusalKadinYelkenKupasıninArdindan
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/the-bodrum-cup-turkiyeyi-yelkencilik-dunyasinda-temsil-etti/
   TheBodrumCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
   AtlantikGecisi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
   GulinBozkurt
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yasamin-nereyinde-duruyoruz-dilek-ergul/
   DilekErgul
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/banu-oney-ile-denizden-denize-marmarisden-seattlea-yelkenli-tekne-ile/
   BanuOneyileDENIZDENDENIZE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
   YelkenciTurkiye
 • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
   DunyaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sporcu-gunlugu-5-bolum-yigit-yalcin-citak/
   SporcuGunlugu5.Bolum-YigitYalcinCitak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
   DunyaUcuncusu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
   AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
   DerinBaytur
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
   EjderSampiyon
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
   DilaraUralp
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
   EcemGuzel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 sualtigazetesi.com/second-wind-onne-van-der-wal/
   SecondWind
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/no-ordinary-women/
   NoOrdinaryWomen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/life%E2%80%99s-daring-adventure/
   Life’sDaringAdventure
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/the-ocean-race-2/
   THEOCEANRACE_son_haberler

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg