Denizde et yiyen böcek korkusu!

................

Avustralya’nın Melbourne kentinde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

Maçtan sonra ayaklarını dinlendirmek için suya sokan 16 yaşındaki Sam Kanizay, denizdeki et yiyen ve türü bilinmeyen böceklerin saldırısına uğradı. Bir anda ayakları kanlar içinde kalan genç çocuk hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Avustralya’nın Melbourne kentinde yaşayan 16 yaşındaki Sam Kanizay geçtiğimiz Cumartesi günü yaptığı futbol maçı sonrasında ayaklarını dinlendirmek için deniz kenarına gitti ve ayaklarını suya soktu.

Bir süre sonra ayaklarının kanlar içinde kaldığını gören Sam Kanizay, “Gözlerime inanamadım, her yer kan gölüne dönmüştü” dedi.

Derhal hastaneye kaldırılan genç çocuk tedavi altına alındı. Babası Jarrod Kanizay da, olaydan sonra deniz kenarına giderek suda gördüğü böcekleri doldurduğu bir kavanozu incelemeleri için görevlilere teslim etti.

Türü belirlenemeyen bu minik böceklerin, futbol maçı sırasında Sam Kanizay’ın ayaklarında oluşan çizikler nedeniyle saldırganlaştığı sanılıyor.

Ancak yaşanan bu olay, bölgede yaşayanlar üzerinde büyük korku ve tedirginlik yarattı.

Uzmanlar, Sam Kazinay’ın denizdeki böcekler tarafından ısırılmasını, son dönemlerde okyanus su sıcaklığındaki üç derecelik düşüşe bağlı olabileceğini öne sürdü.

Kaynak: Dailiy Mirror, Euronews, TurkSail


http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg