YASLİLAR İCİN EL ELE VERENLER BUYUK GUC BİRLİGİ YARATTİ

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

18 Aralık 2014 Perşembe

NİLGÜN ATAR- turizmhaberleri.com
KONGRE DOSYASI-3

Yaşlı bakım ihtiyaçlarının karşılanması, yaşlı sorunları ve çözümlerinin belirlenmesi, 3.Yaş Turizminin geliştirilmesi kapsamında Medikal Turizm Derneği tarafından 15-16 Aralık tarihlerinde Ankara Rixos Otel’de düzenlenen 3. Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi’nin en büyük başarısı yarattığı ÇÖZÜM ODAKLI GÜÇ BİRLİĞİ tablosudur. Yaşlılar için el ele sloganı ile yola çıkılan bu organizasyondaki işbirliği, bir değer yaratma çabası ve yardımlaşma Türkiye’nin her alanda en çok görmek istediği resimdir.

GÖZLER TURİZMCİLERİ ARADI…
Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Anadolu Ajansı desteği, Ankara Ticaret Odası, Samsung, Microsoft, Flavius Klinikleri işbirliği ile gerçekleştirilen kongrede her zaman olduğu gibi tek bir eksik vardı bize göre: Turizm sektörünün değerli temsilcileri..Başta sağlık turizminin önemli aktörlerinden Seyahat acentaları ve otelciler kongreye ilgisiz kaldılar. Bu da yaratılmaya çalışılan çok renkli büyük resimde gerçek bir eksiklik..

2015 YAŞLI BAKIM VE SAĞLIK TURİZMİ YILI OLACAK..
Ancak kongrede Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in desteğini açıklaması sevindirici bir diğer husus idi. Kongre açılışında konuşan Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm. Dr. Sinan İbiş; ” 2015 yılının Yaşlı Bakım ve Sağlık Turizmi Yılı olmasını çok arzu ediyoruz. Bizim ilkemiz ve hedefimiz olması gerekiyor. Bunu Sayın bakanımızdan duyarsam çok mutlu olacağım ” sözleri ile çağrıda bulundu. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in konuşmasında bu çağrıyı kabul ettiğini teyit etmesi ve desteğini açıklaması güçlü işbirliğinin en önemli adımı oldu. Geçen sene katıldığımız konferansta 2014 yılı için önermiştik, önümüzdeki yeni seneye kısmetmiş.


BİZİM TOPLUMUMUZDA YAŞLILAR AİLELERE YÜK DEĞİLDİR..
Programı nedeniyle Kongreye katılamayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği mektup Medikal Turizm Derneği başkanı Uzm. Dr. Sinan İbiş tarafından okundu. Yaşlıların sosyal zenginliğimiz olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan; ” deneyimleriyle genç nüfusumuza ve topluma önderlik eden bu insanlarımıza olan borcumuzu, onlara her alanda en üst düzeyde bir hayat standardı sağlayarak, saygımızı ve sevgimizi göstererek ödeyebileceğimize inanıyorum. Bizim toplumumuzda yaşlılarımız hiçbir zaman ailenin yükü olmamış, tam tersine varlığının, gölgesinin, nefesinin dahi yettiği itibar abideleri, gurur kaynakları konumunda bulunmuşlardır. Düşünce ve davranış olarak kemale erdikleri için kutup yıldızı gibi insanımıza yol gösteren yaşlılarımız, geçmişimizle geleceğimiz arasındaki en sağlam köprülerdir. ” ifadelerine yer verdi.

YAŞLILARIN HAYAT SEVİNÇLERİNİ KORUMALIYIZ..
Yaşlılarıyla irtibatını kesen, onları küçümseyen, hor gören, değersizleştiren bir toplumun; tarihine ve kimliğine yabancılaştığını vurgulayan Erdoğan; artan şehirleşme ve modern hayat biçimlerinin yaşlı ve aile ilişkilerini zayıflattığına dikkat çekti. Yaşlıların sadece fiziki ihtiyaçlarının giderilmesinin yeterli olmadığının altını çizen Erdoğan; ” onları hayata bağlayacak, aileleriyle ve toplumla ilişkilerini güçlendirecek, gözlerindeki ışığı, hayat sevinçlerini koruyacak adımlar atılması gerekir. Yaşlılarımızı, maddileşen dünyanın, bireyselleşmenin kurbanı haline getirmemeliyiz. Onlara yüksek hayat standartı yanında şefkat, merhamet, dostluk ihtiyaçlarını tatmin edecek ortamlar sağlamalıyız. Unutmayalım, yaşlılarımız bize tarihin, vefanın, kadirşinaslığın, hepsinden önemlisi medeniyetimizin bir emanetidir. Aydınlık bir gelecek için gençlerimizin donanımına ve çalışkanlığına olduğu kadar yaşlılarımızın hayır dualarına da ihtiyacımız var. ” mesajı verdi.


ARTAN YAŞLANMA İLE TOPLUMDA SORUNLAR DA ARTACAK..
Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş; günümüzde aktif yaşlanma, yaşlı refahı, sağlıklı yaşlanma gibi kavramların giderek ön plana çıktığına dikkat çekerek yaşlılığın temelinde yatan sorunların fizyolojik,sosyolojik, toplumsal açıdan değerlendirildiğini söyledi. Türk toplumunun geleneklerinin sevgi ve sahiplenme değerlerini taşıdığını, atalarımızdan gelen güzel değerlerin yaşama aktarıldığını, Bu anlamda toplumumuzda şu an bir sorun yaşanmadığını ama gelecekte artan yaşlanma ile beraber bu sorunları toplumumuzun hissetmeye başlanacağına dikkat çekti.

YAŞLILAR DA TEKNOLOJİYİ ÇOK İYİ KULLANABİLMELİ
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ” bir milletin yaşlıya karşı tutumu o milletin gelecekteki varlığının en önemli unsurudur ” sözlerini hatırlatan Prof. Dr. Erkan İbiş yaşlıların teknolojiyi kullanamaması algısına da katılmadığını şu sözlerle açıkladı:
” Her dönem en uygun tasarımı, en kolay teknolojiyi, en kolay kullanabilecek ürünü ortaya koymak gerekiyor. Bunları yapabildiğimiz takdirde yaşlıların da o teknolojiden pay aldığını yaşama bağlandığını, kendi kendine yetme özelliğini kazandığını çok rahat görebiliriz. İşte bu noktada kamuya, stk’lara özel şirketlere çok büyük görevler düşüyor. Herkes bu konuda girişimci olmalı, risk almalı. En uygun çözümleri ortaya koyabilecek, yaşamın her alanında kullanabilecek, yaşamları kolaylaştıracak ürünlerin üretilmesi gerekiyor. ” dedi.

ÜNİVERSİTELER KAPILARINI HALKA AÇMALI…
Üniversitelerin bilgi- proje- fikir yönünde öncülük etmesi, kapılarını topluma açması gerektiğinin altını önemle çizen Prof. Dr. Erkan İbiş; ” Gururla söyleyebilirim ki Ankara Üniversitesi bu konuda bilgiyi toplumla paylaşma halkın üniversitesi olma, sosyal sorumluluk bilincini taşıma yönünde çok önemli örnekler göstermektedir. Çünkü Ankara Üniversitesi Cumhuriyetin ve Halkın üniversitesi. Sadece bilimle değil, kültür sosyal sanat alanında da bu anlayışı sürdürmektedir. Engelli, yaşlı, çocuk, erişkin gençlerden kadınlara kadar tüm paydaşlarla işbirliği yapma çabasını ortaya koymaktadır. ” dedi. Üniversite ve halk arasındaki mesafenin kapatılması, yerine sağlam köprüler inşa edilmesi açısından bu açıklamalar kongrenin dikkate değer mesajlarından biri oldu.

KİMLER KATILDI:
Yaşlı bakım ihtiyaçlarının ve alanlarının inşa edilmesi konusunda başlatılan büyük bir hareketin altyapısını oluşturan kongreye; Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Ankara Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Eski Turizm Bakanı Güldal Akşit, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Şahin ile Eğitim ve Araştırmalar Genel Müdürü Okan İbiş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ömer Bozoğlu, Maliye Bakanlığı Mali Bütçe Kontrol Genel Müdürü İlhan Hatipoğlu, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Ekonomi Bakanlığı Serbest Bölgeler Yurtdışı Yatırım ve Hizmetler Genel Müdürü Uğur Öztürk başta olmak üzere birçok bürokrat, akademisyen, yaşlı bakımından aktörler, sivil toplum kuruluşları, iş adamları, 37 yabancı katılım iştirak ettiler.

ULUSLARARASI KATILIMCILAR DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI
Almanya, İsviçre, İngiltere, Belçika, İsveç ten yaşlı bakım sektörünün önde gelen aktörleri, Brüksel Avrupa Üniversitesi Rektörü, Brüksel Flaman Parlamentosu Senatörü Güler Turan, Brüksel’den Sosyal Medya Uzmanı ve AB organizasyonları direktörü Özbil Bıyıklı ile İngiltere, Hollanda, İsveç ‘ten yaşlı bakım turizmi yapan danışmanlık şirketleri katıldı. Kongrede sektör temsilcileri ve profesyonelleri deneyimlerini anlatırken, teknoloji firmaları yaşlılık için yeni teknolojileri ve gelecek öngörülerini paylaştılar. Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm. Dr. Sinan İbiş ise 2015 yılının yaşlılık ekonomisine yönelik çözümleri ve yaşlı bakımı turizminde Türkiye ‘nin nasıl başarılı olacağını aktardı. 2 gün boyunca toplam 5 oturumda 20 sunum gerçekleştirildi. Dr. Sinan İbiş’in yönettiği İnter aktif çalıştayda ise 132 başlıkta sorunlar ve çözümler kayda alınarak sonuç bildirgesi açıklandı.

KONGRE DOSYAMIZ KAPSAMINDA TÜM SUNUMLAR VE SORU- CEVAPLARIN DETAYLARINI AKTARMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Kaynak: turizmhaberleri.com

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
600true thumbnails bottomright 300true 800none
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
   SedenErdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
   AliNasman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
   SelmaUca
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
   TuncayTanriverdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
   Selimsidali
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/beysun-gokcin/
   BeysunGokcin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
   SelcenTaninmis
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=326
   GokhanKarakas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/arif-yilmaz/
   ArifYilmaz_DenizinSesi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/selim-pala/
   SelimPala
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/umut-dincer/
   UmutDincer
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
   HaldunSevel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/nilufer-cetin/
   NiluferCetinRoportajlari
 • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
   DADDSunumlar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-konuk-aydin-yurdum/
   AydinYurdum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=143593&preview=true
   EjderGinyol
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-sn-cahit-uren/
   Sn.CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-kpt-neslihan-karayel/
   NeslihanKarayel_STUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-sohbeti-konuk-ozkan-gulkaynak/
   Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-kuvvetleri-kupasi-oncesi-murat-tan-atilla-gokova-yaris-ekibi-roportajlari/
   MuratTan&AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-ve-sadun-boro-nun-izinden/
   OdaveSadunBoronunIzinde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-boronun-izinde/
   OdaBoronunIzınde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz/
   ACIKDENIZ-KonukCahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-programi/
   STUDYOProgrami_Konuk_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dunya-seyahati-sunumu/
   DünyaSeyahati
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kristal-deniz-ege-ozkan-gulkaynak/
   KristalDenizEGE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kayitsiz-iii-ile-dunya-turu-felsefesi-ozkan-gulkaynak/
   OzkanGulkaynak_Sunum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-ilk-yardim-hayati-tehlike-ve-tekne-kazalari/
   TAYKSUNUM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sudan-sohbetler-konuk-aysegul-sora/
   AysegulSora_SUdanSohbetler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-riccardo-de-felice/
   AMERICA’SCU-RiccardoDeFelice
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kural-semineri-iii-ilker-bayindir/
   KuralSeminer-IlkerBayindir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-kuzey-kutup-dairesinden-guney-kutup-dairesine-gronland-ve-antarktika-prof-dr-talat-kiris/
   TAYKSUNUM-PROF.DR.TALATKIRIS
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/turkiyenin-amator-denizcilik-tarihi-ozkan-gulkaynak/
   TurkiyeninAmatorDenizcilikTarihi–OzkanGulkaynak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-sanat-ve-deniz-tutkunu-levent-celmen/
   SanatveDenizTutkunuLEVENTCELMEN
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/camlimani-gunleri-kismet-deniz-boro-polat/
   CamlimaniGunleri
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/denizin-sesi-konuk-prof-dr-ahmet-koman/
   Prof.Dr.AhmetKoman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/keyifle-8-yilda-seyr-i-alem/
   KEYIF’LE8YILDASEYR-IALEM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/atlantik-gecisleri-ekber-levent/
   AtlantikGeisleri-EkberLevent
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/michel-desjoyeaux-ile-online-bulusma/
   MichelDesjoyeauxilebulusma
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-sekoleva-yelken/
   SGSTUDYO–SEKOLEVAYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yuksek-performans-yenkencilik/
   YuksekPerformansYelkencilik
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder-ii-program/
   SGSTUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder/
   SG STUDYOKonuklarCemGur&TimucinBinder
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken/
   DobraDobraYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-mustafa-cakir/
   SGSTUDYOKonukMustafaCakir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-saruhan-cinay/
   SGSTUDYOKonukSaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/avrupanin-kalbinde-bir-yelkenli/
   Yalcinlar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-ejder-ginyol/
   SGSTUDYO-Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/daddsunum-kadin-ve-deniz-zeliha-ozer/
   KadinveDeniz
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/j40-turkiye-sampiyonasi/
   J40TurkiyeSampiyonasi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/arkas-aegean-link-regatta-2020/
   ArkasAegeanLinkRegatta2020
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aciklamalar-oguz-akif-sezer/
   KomodorOguzAkifSezer-ACIKLAMALAR
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sportsboat-turkiye-sampiyonasi-saruhan-cinay/
   Sportsboat_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenli-tekne-kiralama-nedir/
   YelkenliTekneKiralama
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kadinlarla-barisin-nese-vidinli-hasipek/
   KadinlarlaBarisin-NeseVidinliHasipek
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ilk-yaris-aciklamasi/
   CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ekrem-inozu-roportaji-2/
   EkremInozuRoportajı
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sadun-boro-semra-igtac/
   SadunBoro
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-kendine-yetebilmek-tayfun-timocin/
   TayfunTimocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-supriz-konuklar/
   EDHEMDIRVANA
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohberi-konuk-deniz-fici/
   DenizFici
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/132471-2/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-alican-kaynar/
   AlicanKaynar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-sinan-tuzcu/
   SinanTuzcu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-ali-turksen/
   AliTurksen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-tolga-pamir/
   TolgaPamir
 • 5000 fade false 60 bottom 0
  SüleymanDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-batinin-dogu-tutkusu-tayfun-timocin/
   DADDSunum_TayfunTemocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/52-super-series-2/
   52SUPERSERIES_son_haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz-konuk-sehir-hatlari-genel-muduru-sinem-dedetas/
   ACIKDENIZ–KonukSehirHatlariGenelMuduru“SinemDedetas”
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-kivanc-sevinc/
   KIVANC_SEVINC_PROVEZZA_HABERLERI
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-her-yonuyle-teknede-enerji-ve-enerji-sistemleri-zafer-turkmen/
   DADDSUNUM_ZaferTurmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelken-postasi-haberler-9/
   YELKEN_POSTASI_Haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/riza-epikmen-schuco-bayk-kis-trofesi-2-ayak-yarislari-oncesi-duygu-ve-dusunceleri/
   RizaEkipmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/130112-2/
   TirhandilUstaları 1. Bölüm
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2019-ozel/
   TIRHANDILCUP2019OZEL
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2/
   TirhandilCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aydik-baskanligina-oflaz-secildi/
   AYDIKBaskanliginaOflazSecildi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/4-deniz-kizi-ulusal-kadin-yelken-kupasinin-ardindan/
   4.Deniz KiziUlusalKadinYelkenKupasıninArdindan
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/the-bodrum-cup-turkiyeyi-yelkencilik-dunyasinda-temsil-etti/
   TheBodrumCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
   AtlantikGecisi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
   GulinBozkurt
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yasamin-nereyinde-duruyoruz-dilek-ergul/
   DilekErgul
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/banu-oney-ile-denizden-denize-marmarisden-seattlea-yelkenli-tekne-ile/
   BanuOneyileDENIZDENDENIZE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
   YelkenciTurkiye
 • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
   DunyaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sporcu-gunlugu-5-bolum-yigit-yalcin-citak/
   SporcuGunlugu5.Bolum-YigitYalcinCitak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
   DunyaUcuncusu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
   AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
   DerinBaytur
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
   EjderSampiyon
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
   DilaraUralp
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
   EcemGuzel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 sualtigazetesi.com/second-wind-onne-van-der-wal/
   SecondWind
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/no-ordinary-women/
   NoOrdinaryWomen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/life%E2%80%99s-daring-adventure/
   Life’sDaringAdventure
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/the-ocean-race-2/
   THEOCEANRACE_son_haberler

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg