YASLİ BAKİMİ EKONOMİSİNİN SURUKLEYİCİ GUCU TURİZMDİR…

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

26 Kasım 2016 Cumartesi

NİLGÜN ATAR- turizmhaberleri.com
KONGRE ÖZEL DOSYASI-1

”Uluslararası 3 Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi ” 24-25 Kasım 2016 tarihlerinde Ankara Sheraton Otel’de yaklaşık 400 kişinin katılımı ile dördüncü kez gerçekleştirildi. Medikal Turizm Derneği ve Ankara Üniversitesi öncülüğünde; Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, ilgili Bakanlıklar, kurum ve kuruluşların işbirliği ile düzenlenen kongre; sonuç bildirgesinin aynı gün hızla açıklanması, Türkiye’ye bu alanda yol haritaları çıkarması, çeşitli etkinlikleri, belgeselleri, raporları, anket ve araştırmaları, hem akademik, hem halkı kucaklayan, nesilleri buluşturan, devletle ve kurumlarla büyük bir sinerji içinde çalışan yapısı ile tüm kongrelerden çok ayrı ve özel bir konumda olmasıyla ön plana çıkıyor.

TURİZM SEKTÖRÜNÜN KONUYA İLGİSİZLİĞİ YİNE ELEŞTİRİ KONUSU..
Çok başarılı ve verimli geçen iki günlük kongreye bu sene de turizmcilerin ilgisizliği damgasını vurdu. Turizm sektörü temsilcilerinin yapılan tüm sözlü ve yazılı davetlere rağmen katılım sağlamayışı dikkati çekerken bu durum sıklıkla dile getirildi. Katılımcı bir kaç turizmci de meslektaşlarını ve sektör temsilcilerini bu ilgisizlik nedeniyle eleştirdiler. Yaptığımız röportajlarda seyahat acentaları ve konaklama sektörü cephesinden derin analiz ve sorgulamalara yer verdik. Kongre süresince yaşlı bakımı ve 3 yaş turizmi alanında çok önemli başlıklar ele alındı, yeni fikirler, çözümler, sorunlar, başarılı modeller masaya yatırıldı. Tüm oturumları, özel röportajları her sene olduğu gibi turizmhaberleri.com KONGRE ÖZEL DOSYASI kapsamında yayınlayacağız.
İşte ilk açılış konuşmalarından notlar ve önemli başlıklar:


”Uluslararası 3 Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresi ”açılış konuşmaları Medikal Turizm Derneği Başkanı Uzm. Dr Sinan İbiş Ankara Üniversitesi rektörü Prof.Dr Erkan İbiş, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı müsteşarı Ebubekir Şahin, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu tarafından yapıldı. Ardından Yaşlılık ve Teknoloji Resim Yarışmasını kazanan çocukların ödül töreni gerçekleştirildi. Yaşlılık, teknoloji ve sanatı; fikir ve renklerle buluşturan çocuklar; teknolojik ödüller karşısında çok mutlu oldular.

YAŞLI BAKIMI EKONOMİSİNİN SÜRÜKLEYİCi GÜCÜ TURİZMDİR
”Uluslararası 3 Yaş Baharı Turizmi ve Dinamikleri Kongresinin açılışında konuşan Medikal Turizm Derneği Başkanı Dr.Sinan İbiş, bugüne kadar yapılan çalışmaları ve alınan geri dönüşleri, gelinen noktayı şöyle özetledi: “Türkiye’de bu alanda eksik olan yaşlı bakımı ekonomisini harekete geçirebilmek için turizm kavramı ile birlikte düşündük ve toplumsal uyanışa bir önderlik yaptık. Toplumumuz bu noktadan sonra yaşlılığın ihtiyacı olan bir çok konuda çözümler üreteceklerdir. Bu çözümler de doğal olarak arkasında önemli bir ekonomiyi getirecektir. Bu alanda sürükleyici güç olarak turizmi düşündük. Yaşlıların mutlu ve aktif yaşamaları için aynı anda 4 mevsimi birarada bulabileceği bir turizm ülkesidir Türkiye.“ dedi.

Turizmcilerin ve turizm sektörü örgütlerinin bu konuya yeterli ilgiyi göstermediklerini üzülerek gördüklerinin altını çizen Dr. Sinan İbiş; turizmde artık yeni fikir, yeni yollar ve yeni başlıklara ihtiyaç olduğunu şu sözlerle ifade etti: “Türkiye turizmde sadece deniz kum güneş ile tatil ülkesi olarak anılyor ve bu çeşit bir tatil anlayışı ile markalaşan ülke olarak gündeme geliyor. Dünyada özellikle yaşlı turizmi konusunda büyük bir potansiyel var; neden bu deneyimleri Türkiye’ye çekmiyoruz ve ülkemizin kalkınmasını bu anlamda desteklemiyoruz diye yola çıktık. Bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda kongremiz 4 yılda yaratması gereken algıyı fazlasıyla yarattı. Sektörde finans, teknoloji, inşaat, hizmet, eğitim alanında yatırımlar var. Her kongreden sonra müthiş bir geri dönüş alıyoruz. İnsanlar proje ve yatırım fikirlerini bizlerle paylaşıyorlar. Küçük çocuklarımız bile 4 yıldır yaşlılık ile ilgili fikirlerini resimlerine aktarıp yarışmamıza katılıyorlar..

Biz yaşlı genç herkese yaşlılık kavramını düşündürmeye başladık, bu iyi bir adımdı ve inanıyorum ki arkası gelecek. Bundan sonra bu sektörün profesyonellerini iş yapıcılarını daha çok toplantılarla biraraya getirerek ülkemize kaynak ve iş potansiyelleri yaratacağız, diplomatik ilişkilerde iyi bir nokta sağlamaya çalışacağız. Cumhurbaşkanlığımız, ilgili bakanlıklar, üniversiteler, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları, teknoloji şirketleri bize ilk günden beri inandılar, güvendiler ve destek oldular. Tüm emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Sizlerden aldığımız güç ve destekle Türkiye’deki yaşlı turizminin bir neferi olarak çalışacağız“ dedi.

TURİZMCİLERİN İLGİSi YENİ BİR TURİZM HAREKETİ BAŞLATACAKTIR
Artık Türkiye’de bir yaşlı bakımı ekonomisi başladığını vurgulayan Dr. Sinan İbiş; turizmcilerin de bu konuya biraz daha eğilmesiyle yeni ve önemli bir turizm hareketi başlayacağına inandığını belirterek şunları söyledi: “Bugün Avrupa’da özellikle İskandinavya’daki yaşlılığın doğurduğu çözümleri turizm etkinliğine dönüştürerek ülkelerine kaynak sağlayan ülkelere baktığımızda müthiş bir kazanım elde ettiklerini görüyoruz. Bunlardan biri 800 bin Norveçliye bakan bir ülke olan İspanya’dır. Bir yaşlı bakmak 100 tatil turistine eş değer bir ekonomi üretmektedir. Dünyada her saniyede 2 kişi 60 yaş üzerine çıkmaktadır. Böyle büyük bir potansiyel olan bu sektöre sahip çıkalım. ”


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: YAŞLI BAKIMI VE YAŞLI TURİZMİ GİRİŞİMLERİNİ TAKDİRLE KARŞILIYORUM
Ankara Üniversitesi ve Medikal turizm derneği başkalığında düzenlenen 3 Yaş Baharı turizmi Dinamikleri Kongresi’ne programı nedeniyle katılamayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mektubunu ise Dr. Sinan İbiş okudu. Yaşlı Bakımı ve turizmi konusunda yapılan çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan mektubunda şu ifadelere yer verdi:

“Bir toplumun geleceğine ilişkin en doğru kanaatin o toplumda yaşlılara verilen değere bakılarak elde edilebileceğine inanıyorum. Bizim kültürümüz ve medeniyetlerimizde yaşlılar ata kavramı ile ifade edilirler. Atasına saygı duymayan, sahip çıkmayan, atasının izinden gitmeyen kişiler bizim milletimiz tarafından dışlanırlar.
Bizim milletimiz atasını yani yaşlılarını yük olarak görmek şöyle dursun, varlığı ile değerli görür ve bundan güç alır. Şehirleşmenin dayattığı birey merkezli hayat biçimi maalesef ülkemizdeki toplumsal dokuyu değiştiriyor. Büyük ailenin yerini çekirdek aile hatta birey almaktadır. Ataya yaşlılara saygımız bakidir ancak geleneksel aile yapımızdan giderek uzaklaşmamız bir gerçektir. Bu durum kendi çözüm ve alternatiflerini üretmeye başlamıştır.

Yaşlı bakımı giderek yaygınlaşan ve standartları yükselen bir sektör olarak gelişmesini sürdürmektedir. Türkiye sahip olduğu büyük potansiyeli her alanda olduğu gibi bu alanda da hızla uluslararası düzeye taşımasını bilmiştir. Dünyada özellikle batı ülkelerinde yaşlı bakımı konusunda ortaya çıkan ihtiyaca; turizm sektörümüzün gerçekten örnek bir düzeye ulaşmış olan standartları içinde karşılamak üzere başlatılan girişimleri takdirle karşılıyorum. Kongrenizin bu konuda ufuk açıcı görüşlere ve tartışmalara vesile olacağına inanıyorum. 3 Yaş Baharı turizmi Dinamikleri Kongresi’nin düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ediyorum.“

KONGRE ÖZEL DOSYASI DEVAM EDECEK…

Kaynak: turizmahberleri.com

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
600true thumbnails bottomright 300true 800none
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
   SedenErdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
   AliNasman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
   SelmaUca
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
   TuncayTanriverdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
   Selimsidali
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/beysun-gokcin/
   BeysunGokcin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
   SelcenTaninmis
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=326
   GokhanKarakas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/arif-yilmaz/
   ArifYilmaz_DenizinSesi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/selim-pala/
   SelimPala
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/umut-dincer/
   UmutDincer
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
   HaldunSevel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/nilufer-cetin/
   NiluferCetinRoportajlari
 • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
   DADDSunumlar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-konuk-aydin-yurdum/
   AydinYurdum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=143593&preview=true
   EjderGinyol
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-sn-cahit-uren/
   Sn.CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-kpt-neslihan-karayel/
   NeslihanKarayel_STUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-sohbeti-konuk-ozkan-gulkaynak/
   Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-kuvvetleri-kupasi-oncesi-murat-tan-atilla-gokova-yaris-ekibi-roportajlari/
   MuratTan&AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-ve-sadun-boro-nun-izinden/
   OdaveSadunBoronunIzinde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-boronun-izinde/
   OdaBoronunIzınde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz/
   ACIKDENIZ-KonukCahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-programi/
   STUDYOProgrami_Konuk_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dunya-seyahati-sunumu/
   DünyaSeyahati
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kristal-deniz-ege-ozkan-gulkaynak/
   KristalDenizEGE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kayitsiz-iii-ile-dunya-turu-felsefesi-ozkan-gulkaynak/
   OzkanGulkaynak_Sunum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-ilk-yardim-hayati-tehlike-ve-tekne-kazalari/
   TAYKSUNUM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sudan-sohbetler-konuk-aysegul-sora/
   AysegulSora_SUdanSohbetler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-riccardo-de-felice/
   AMERICA’SCU-RiccardoDeFelice
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kural-semineri-iii-ilker-bayindir/
   KuralSeminer-IlkerBayindir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-kuzey-kutup-dairesinden-guney-kutup-dairesine-gronland-ve-antarktika-prof-dr-talat-kiris/
   TAYKSUNUM-PROF.DR.TALATKIRIS
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/turkiyenin-amator-denizcilik-tarihi-ozkan-gulkaynak/
   TurkiyeninAmatorDenizcilikTarihi–OzkanGulkaynak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-sanat-ve-deniz-tutkunu-levent-celmen/
   SanatveDenizTutkunuLEVENTCELMEN
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/camlimani-gunleri-kismet-deniz-boro-polat/
   CamlimaniGunleri
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/denizin-sesi-konuk-prof-dr-ahmet-koman/
   Prof.Dr.AhmetKoman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/keyifle-8-yilda-seyr-i-alem/
   KEYIF’LE8YILDASEYR-IALEM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/atlantik-gecisleri-ekber-levent/
   AtlantikGeisleri-EkberLevent
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/michel-desjoyeaux-ile-online-bulusma/
   MichelDesjoyeauxilebulusma
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-sekoleva-yelken/
   SGSTUDYO–SEKOLEVAYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yuksek-performans-yenkencilik/
   YuksekPerformansYelkencilik
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder-ii-program/
   SGSTUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder/
   SG STUDYOKonuklarCemGur&TimucinBinder
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken/
   DobraDobraYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-mustafa-cakir/
   SGSTUDYOKonukMustafaCakir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-saruhan-cinay/
   SGSTUDYOKonukSaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/avrupanin-kalbinde-bir-yelkenli/
   Yalcinlar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-ejder-ginyol/
   SGSTUDYO-Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/daddsunum-kadin-ve-deniz-zeliha-ozer/
   KadinveDeniz
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/j40-turkiye-sampiyonasi/
   J40TurkiyeSampiyonasi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/arkas-aegean-link-regatta-2020/
   ArkasAegeanLinkRegatta2020
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aciklamalar-oguz-akif-sezer/
   KomodorOguzAkifSezer-ACIKLAMALAR
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sportsboat-turkiye-sampiyonasi-saruhan-cinay/
   Sportsboat_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenli-tekne-kiralama-nedir/
   YelkenliTekneKiralama
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kadinlarla-barisin-nese-vidinli-hasipek/
   KadinlarlaBarisin-NeseVidinliHasipek
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ilk-yaris-aciklamasi/
   CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ekrem-inozu-roportaji-2/
   EkremInozuRoportajı
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sadun-boro-semra-igtac/
   SadunBoro
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-kendine-yetebilmek-tayfun-timocin/
   TayfunTimocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-supriz-konuklar/
   EDHEMDIRVANA
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohberi-konuk-deniz-fici/
   DenizFici
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/132471-2/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-alican-kaynar/
   AlicanKaynar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-sinan-tuzcu/
   SinanTuzcu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-ali-turksen/
   AliTurksen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-tolga-pamir/
   TolgaPamir
 • 5000 fade false 60 bottom 0
  SüleymanDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-batinin-dogu-tutkusu-tayfun-timocin/
   DADDSunum_TayfunTemocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/52-super-series-2/
   52SUPERSERIES_son_haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz-konuk-sehir-hatlari-genel-muduru-sinem-dedetas/
   ACIKDENIZ–KonukSehirHatlariGenelMuduru“SinemDedetas”
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-kivanc-sevinc/
   KIVANC_SEVINC_PROVEZZA_HABERLERI
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-her-yonuyle-teknede-enerji-ve-enerji-sistemleri-zafer-turkmen/
   DADDSUNUM_ZaferTurmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelken-postasi-haberler-9/
   YELKEN_POSTASI_Haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/riza-epikmen-schuco-bayk-kis-trofesi-2-ayak-yarislari-oncesi-duygu-ve-dusunceleri/
   RizaEkipmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/130112-2/
   TirhandilUstaları 1. Bölüm
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2019-ozel/
   TIRHANDILCUP2019OZEL
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2/
   TirhandilCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aydik-baskanligina-oflaz-secildi/
   AYDIKBaskanliginaOflazSecildi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/4-deniz-kizi-ulusal-kadin-yelken-kupasinin-ardindan/
   4.Deniz KiziUlusalKadinYelkenKupasıninArdindan
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/the-bodrum-cup-turkiyeyi-yelkencilik-dunyasinda-temsil-etti/
   TheBodrumCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
   AtlantikGecisi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
   GulinBozkurt
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yasamin-nereyinde-duruyoruz-dilek-ergul/
   DilekErgul
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/banu-oney-ile-denizden-denize-marmarisden-seattlea-yelkenli-tekne-ile/
   BanuOneyileDENIZDENDENIZE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
   YelkenciTurkiye
 • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
   DunyaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sporcu-gunlugu-5-bolum-yigit-yalcin-citak/
   SporcuGunlugu5.Bolum-YigitYalcinCitak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
   DunyaUcuncusu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
   AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
   DerinBaytur
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
   EjderSampiyon
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
   DilaraUralp
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
   EcemGuzel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 sualtigazetesi.com/second-wind-onne-van-der-wal/
   SecondWind
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/no-ordinary-women/
   NoOrdinaryWomen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/life%E2%80%99s-daring-adventure/
   Life’sDaringAdventure
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/the-ocean-race-2/
   THEOCEANRACE_son_haberler

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg