Sığacık’ta finişler başladı

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Orient Express VI’nın 14.17.52’deki finişinin ardından Sığacık’taki bitiş çizgisini trimaran Yaşasın kesti. Peşinden Arçelik-Papili ve Global Actus-Cheese IV geldi.

Teke Burnu önlerinde havasız kalıp çok zaman kaybeden tekneler, Sığacık Körfezi’ndeki temiz sulara çıktığında yaklaşık 12 knot’lık bir rüzgarla kucaklaştı.

SIĞACIK FİNİŞ ZAMANLARI
(Start İstanbul/Çengelköy-14 Temmuz Cuma, Saat 13.00)

15 Temmuz Cumartesi
01. Orient Express VI (Bülent Atabay) 14.17.52 (IRC1-Farr 55)
02. Yaşasın (Ardıç Gürsel / Şenol Aydoğdu) 16.12.32 (ÇOK GÖVDELİ)
03. Arçelik-Papili (Arçelik A.Ş. / Sinan Sümer) 19.13.48 (IRC1-Ker53)
04. Global Actus-Cheese IV (Levent Peynirci) 19.19.18 (IRC1-Farr40)
05. Ford Otosan-Fenerbahçe 2 (FBSK / Oğuz Ayan) 19.44.21 (IRC1-Farr40)
06. Goblin 5 (Aydın Yurdum) 19.55.58 (IRC1-Farr40)
07. Arkas-Flying Box (Bernard Arkas / Serhat Altay) 20.15.47 (IRC1-Ker40)
08. Kinowa (Vedat Tezman) 20.27.31 (IRC1-Farr40)
09. Borusan Racing-Çılgın Sigma (Bülent Demircioğlu / Orhan Tüker) 21.25.15 (IRC1-Farr40)
10. Due /Feyyaz Yüzatlı) 21.26.12 (IRC1-Bolt 37)
11. Morpheus (Cem Bozkurt / Günkut Ayvazoğlu) 21.27.20 (IRC1-Sydney GTS 43)
12. Huafon 7 Bela (7 Bela Ortaklar / Gürsel Öztürk) 22.26.56 (IRC1-Farr40)

16 Temmuz Pazar
13. Turkcell-Fenerbahçe 1 (FBSK / Eren Özdal) 00.43.45 (IRC1-Prototip)
14. DHO Tıramola (DHO / Murat Yavuzcan) 00.55.29 (IRC1-MAT 1180)
15. Define JR (Ömer Halim Ramazanoğlu / Selim Kakış) 02.07.41 (IRC2-First 40)
16. Eker Yayık Ayran (Ahmet Eker) 02.18.59 (IRC2-A35)
17. DHO Ariva (DHO / Kani Vardar) 02.37.57 (IRC1-MAT 1180)
18. Tüpraş Alize (Sinan Sümer / Anıl Berk Baki) 07.14.39 (IRC2-MAT 1010)
19. Güneş Sigorta-Mary (Deniz Yılmaz) 07.28.21 (IRC2-X-35)
20. Yedi Mavi Shak Shuka II (Hasan Utku Çetiner) 07.42.11 (IRC2-A35)
21. MSI Sailing Team-Anything Goes (Barbaros Sarp / Veli Murat Açıkalın) 07.42.12 (IRC2-First 40)
22. Burgan Bank-Extreme (Cenk Tekkaya / Ömer Gürhan Karahan) 07.49.30 (IRC2-MAT 1010)
23. Uniq2Go Hangover (Genco Sindel) 08.17.54 (IRC3-First 34.7)
24. Logo (Tuğrul Tekbulut / Onur Bilgen) 08.18.22 (IRC2-MAT 1010)
25. Columbia Alize-Keyfim 3.5 (Selim Yazıcı / Evren Koncagül) 08.35.05 (IRC3-First 35)
26. MNG Kargo S.T. -Hedef Yelken 40.7 (Hedef Yelken / Efe Regay) 08.41.44 (IRC2-First 40.7)
27. HappyHour Cenoa-Dönence (Özgür İnam / Erman Ayvaz) 08.43.47 (IRC3-MAT 10 MK2)
28. Bond (Serhat Domaniç) 09.10.09 (IRC2-A35)
29. IBS-40 Plus Lal (40 Plus Sailing / Özcan Özverim) 09.22.39 (IRC4-Pogo 8.50)
30. Puff (Sancan Çokacar) 08.24.27 (IRC4-Dufour 34)
31. Permolit-Electron (Cenk Tekkaya / Akın Akçalı) 09.56.42 (IRC3-First 34.7)
32. İzmir Yelken-Poseidon Yelken (Kaan Özgönenç / Berk Otuç) 11.54.14 (IRC2-MAT 1010)
33. NTS Danışmanlık-Jüpi (Batur İsmail Kürüz) 15.03.12 (IRC3-Sun Fast 3200)
34. Ada-Pupa Adrenalin (Hayri Murat Gökçen) 15.34.13 (IRC4-Oceanis 361)
35. Pulsar-AYK (Suha Tuncer Pulsar Kimya / Muharrem Mantar) 17.01.49 (GEZİ-Dufour 405GL)
36. Doris (Ahmet Bahadır) 17.42.33 (GEZİ-Sun Odys 409)
37. Herakles-AYK (Tolga Vidinlisan) 17.43.38 (FEZİ-Dufour 350 GL)

(Finişler tamamlandı.)

DNC: Korza (Gürhan Tüker) IRC1
RET:
(Terk sırasına göre)
Yediçeriler (Feyyaz Ünal) IRC3 (Ambarlı)
Pupa Fifty Fifty (Cenk Tekkaya / Ömer Gürhan Karahan) IRC2 (Marmara Adası)
Anything-Dere Construction (Bora Turan / Kaan Özgönenç) IRC1 (Çanakkale)
DHO Civarina (DHO / Mustafa Elmas (Bozcaada)

Kaynak: TurkSail
Fotoğraf: Osman UĞUR (MBY)

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

600true thumbnails bottomright 300true 800none
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
     SedenErdi
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
     AliNasman
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
     SelmaUca
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
     TuncayTanriverdi
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
     Selimsidali
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
     SelcenTaninmis
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1175
     CenkSahin
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1166
     UmutDincer
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
     HaldunSevel
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1168
     Slide11
  • 5000 fade true 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1177
     SGYELKENEnglish
  • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
     Slide12
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
  • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
     DunyaSampiyonu
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
     AtlantikGecisi
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
     YelkenciTurkiye
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
     GulinBozkurt
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
     DunyaUcuncusu
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
     DerinBaytur
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
     AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
     EjderSampiyon
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
     DilaraUralp
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
     EcemGuzel

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg