ISTE D TATIL MAGDURLARININ SIKAYETLERI…

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

14 Temmuz 2015 Salı

NİLGÜN ATAR- turizmhaberleri.com

100 Euro üyelik aidatı ile istediği otelde ucuz tatil vaadlerine inanan tüketiciler; hep parasından hem de tatillerinden oldular. Okurumuz tarafından gazetemize gönderilen şikayet yorumu; 2011-2015 yıllarında gerçekleştirilen bir tatil dolandırıcılığını ortaya çıkardı. Dtatil’e 3400 TL ve 100 Euro para ödeyen okurumuz hem tatile çıkamadı hem de parasını geri alamıyor. Tatile çıkacakları uyaran okurumuzun yorumu şöyle: 2013 yılında 6 haftalık tatil için 1800 tl ödedim. Ara ödeme olarak 100 euro daha yatırdım. Yaz dönemi otelin yemek parası dedikleri 1600 tl daha ödedim. Tatile gidebildim mi? Hayır. D tatil yüzünden rezil oldum. Otele rezervasyon yapılmadığını öğrendim. D tatil yetkililerini defalarca aradım. Paramı vereceklerini söylediler. Ama daha sonra telefonlara ulaşamaz oldum. Yani dolandırıldım. Aman dikkat edin. (14.07.2015)

Okurumuz ile görüşerek ödeme makbuzları, sözleşmeler ve yazışmaları sorduk. Tüketici hakları, izlenecek yol konusunda neler yapabileceğini anlattık. Ardından internet üzerinde yaptığımız şikayet araştırmasında oldukça fazla kişinin kandırılarak mağdur edildiğini gördük. dtatil.com web sitesi ise çoktan kapatılmış, telefonlara da artık ulaşılamıyor. Kısaca atı alan Üsküdar’ı geçmiş..

TÜRSAB Hukuk Bölümü ile yaptığımız görüşmede; dtatil ile birlikte adı geçen STURGEON TRAVEL seyahat acentasının Bakanlığa ve TÜRSAB’a ulaşan şikayetler sonucu belgesinin iptal edildiğini öğrendik. Türsab Hukuk servisi gazetemize konu ile ilgili yazılı açıklamada bulunacağını belirtti. Daha fazla detayı TÜRSAB Hukuk servisinden öğreneceğiz.

TÜRSAB ÜYESİ DRAGON SEYAHAT DE İSİM BENZERLİĞİ MAĞDURU..
Şikayetlerde adı geçen üçüncü isim ise DRAGON TURİZM.. Seyahat acentası olup olmadığını araştırırken yaptığımız görüşmede isim benzerliği nedeniyle büyük sıkıntı yaşandığını öğrendik. Mağduriyetlerle hiçbir ilgisi ve bağlantısı bulunmadığını belirten yetkililer; sadece isim benzerliğinden dolayı şikayetlerin ve mağdurların arasında bulmuşlar kendilerini. İzmir merkezli 1394 TÜRSAB Belge nolu DRAGON SEYAHAT seyahat acentası; adının şikayet sitelerinde yayınlanmasından ve sürekli mağdurlar tarafından aranmaktan şikayetçi…

Dragon Seyahat Operasyon Müdürü Zihni Yıldırım ile görüştük. Konu ile ilgili TÜRSAB ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’na yazı yazarak durumu açıkladıklarını, ayrıca sosyal medyada duyuru yaptıklarını aktardı. İzmir merkezli firmalarının başka bir şehirde şubeleri bulunmadığını belirten Yıldırım; şikayet.com ‘da yayınlanan şikayetlere cevap vererek isim benzerliğini açıklamak istedik ama 3 bin TL ücret istediler, o nedenle söz konusu sitede bir açıklamada bulunmadık. Bize ait müşteri memnuniyetsizliği ile ilgili iki şikayet vardır. Bu 100 kişide rastlanabilecek bir orandır. ” dedi.

Web sitesi ve sosyal medya hesaplarında şirket bilgileri ve belgelerle duyuran Dragon Seyahat şu açıklamada bulunuyor:

ÖNEMLİDİR…TÜM KURUM, KURULUŞ, ŞİRKETLER, OTELLER, ACENTELER VE 3. ŞAHISLARA DUYURULUR…!!!
Dragon Seyahat Turizm Acentesi ismimiz kullanılıp, otel satışları yapılarak bir çok insan kandırılmış ve dolandırılmıştır.
Mersin’de faaliyet gösteren DRAGON TURİZM İNŞ. TİC. ve LTD.ŞTİ Acente ismi STURGEON TURİZM SEYAHAT’dır.

Bu şirket ve acente dtatil.com internet sitesi kurarak, bu site üzerinden tatil ve otel satmaktadır. Tatil veya otel satın alan insanlar, binbir güçlükle parasını ödedikleri tatilin heyecanını yaşamakta iken almış oldukları otele gittiklerinde adlarına yapılmış olan rezervasyonun iptal edildiğini veya böyle bir rezervasyonun bulunmadığını öğreniyorlar.
Kısacası, dolandırıldıkları ortaya çıkıyor. TÜM ŞİKAYETLERİ AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN GÖREBİLİRSİNİZ. İZMİR DIŞINDA HİÇ BİR ŞEHİRDE ACENTEMİZ VEYA ŞUBEMİZ YOKTUR.

Ayrıca, dolandırılan bir kişiye vermiş oldukları belgeler de ek’te sunuyoruz. (Kişinin şahsi bilgileri tarafımızca gizlenmiş bulunmaktadır.)
www.sikayetvar.com/…/gezi-ve-tatil-sitele…/dtatilcom
www.sikayetvar.com/…/…/sturgeon-travel-dragon-turizm
www.alosikayet.com/sturgeon-travel-dragon-turizm-kan…
www.sikayetvar.com/dragon-turizm
3224860, 3058462 ve 2959268 nolu şikayetler bize aittir. Diğer şikayetlerle Dragon Seyahat Acentemizin hiç bir ilgisi bulunmamaktadır.

Şirket ismimiz: TURKO TURİZM HEDİYELİK EŞYA EMLAK KOM. GIDA MAD. TİC. LTD. ŞTİ (Tic. Sic. Merkez 152179
Acenta ismimiz: DRAGON SEYAHAT (Tursab No:1394)
Adres ve Telefonumuz: 1717 Sokak. No:170/104 Karşıyaka – İZMİR. 0232 4260069

ŞİKAYET SİTELERİNDE YER ALAN AÇIKLAMALARIN BAZILARINI YAYINLIYORUZ:

Dtatil.com Tatil Yapamadık!
Sezen T. | 11 Mayıs 2015 09:03
Önce Dtatil.com idi şimdi Sturgeon Travel – Dragon Turizm. 2 yıl oldu. Hediye tatil kazandınız diyerek 1500 TL ödeme yaptım. Tatil için 2530 TL gönderdim. Ne tatile gidebildim ne de 2 yıldır paramı aldım. Her seferinde 1 ay sonra. Ödeme dekontunu tüm resmi kurumlara mail atacağım.

Dtatil.com Para İadesi Yapmıyor.
Abdullah G. | 25 Mart 2015 13:10
Önce Dtatil.com idi şimdi Sturgeon Travel – Dragon Turizm oldu. 6 hafta tatile göndereceğiz deyip sözleşme yaptık. Şubat ayında yıllık aidat 100 Euro verdik ve tatil parasını şubat ayında 2500 TL yatırdık. Ne tatile gidebildik, nede para iadesi alabiliyoruz. Siz sadece yemek parası vereceksiniz diyorlar hepsi gerçek dışı. Firma sürekli isim değiştiriyor.

Dtatil.com Üye Yapıp Aidat Alıyor.
Abdulkadir Ö. | 13 Mart 2015 13:00
Dtatil otellerde insanların o anki durumlarını kullanarak üye yapıp aidat alıyor. Rezervasyonda da toplu para aldıktan sonra maillere cevap vermeyip, telefonları açmıyorlar. L bey diye birini öne sürdüler. Ancak o da kayboldu. Önemli olan nereye şikayet edip hakkımızı alacağımız. Böyle bir kurum yoksa kendimiz mi halledeceğiz. Lütfen cevap verin.

Dtatil.com Çalışanları Ortadan Kayboldular!
Kenan Y. | 09 Aralık 2014 17:10
Dtatil.com yetkilileri insanların bir şekilde aklına girip ucuz tatil vaatleriyle kandırıp paralarını alıyorlar. Daha sonra tatil zamanı geldiğinde de lüks bir oteli size ucuza ayarladıklarını söyleyip kredi kartınızdan internet üzerinden ücretini tahsil ediyorlar tatil zamanına 1 ay kalaya kadar o otelde rezervasyonunuz görünüyor fakat ücret ödenmemiş! Müşteride rezervasyonunun yapıldığını öğrenince rahatlıyor, fakat tatil zamanı gelip de otele gittiğinde ücreti ödenmediği için rezervasyonun iptal edildiğini öğreniyor! Ve sizin paranızın gitmesinin yanında çektiğiniz çilede yanınıza kar kalıyor. Binlerce kişi bu şekilde mağdur edildi bende dahil buna.

Dtatil.com Paramı İade Etmiyor.
Serhat G. | 27 Kasım 2014 11:00
2014 ün 3 ayında 2750 TL yatırdım. Beldibi Rixos’ta yer ayırdıklarını söylediler, bir türlü rezervasyon numaramı yollamadılar. Paramın iadesini 8 aydır bekliyorum yapmadılar. Her ay bir sonraki aya erteliyorlar. Bu şirketin adresini bilen var mı?

Dtatil.com Tatil Rezervasyonu ve Ücretinin Ödenmemesi.
Feride O. | 19 Kasım 2014 11:40
Dtatil.com üyesiyim. Mart ayında 305 TL üyelik aidatı yatırdım. Sonra Alanya otelde yerimizi ayırttıklarını belirttiler. 2325 TL’yi peşin ödedim. Rezervasyon gününden önce oteli aradım. Yerin ayrılmadığını söylediler. Dtatil.com tur şirketi ile görüştüm. Başka bir oteli önerdiler. Ben kabul etmedim. Çünkü geçen sene de aynısını yapmışlardı. O zaman 2628 TL’yi Kurban bayramından hemen sonra geri ödeyeceklerini söylediler.

Şirketi kaç defa aradım bugün yarın diye diye oyaladılar. Şimdi Dtatil.com ‘u arıyorum telefonlarıma bakmıyorlar. Geri ödeme işine bakan E beyin cep telefonu da kapalı. E beyi kaç kere aradım açmadı. Yüzlerce mesaj attım geri dönüş olmadı.

Dtatil.com Tatil Yaptırmadı; Paramı İade Etmedi.
Abdullah G. | 27 Ekim 2014 17:10
Önce Dtatil.com idi şimdi Sturgeon Travel – Dragon Turizm oldu. 6 hafta tatile göndereceğiz deyip sözleşme yaptık. Şubat ayında yıllık aidat 100 Euro verdik ve tatil parasını şubat ayında 2500 TL yatırdık. Ne tatile gidebildik, ne de para iadesi alabiliyoruz. Siz sadece yemek parası vereceksiniz diyorlar hepsi gerçek dışı. Firma sürekli isim değiştiriyor. DTatil, Lamir yatçılık, Strtur, Dragontur, Sturgeon Travel… Benim bildiğim sadece bunlar.

Dtatil.com Yetkilileri Ortadan Kayboldu!
Kenan Y. | 08 Ekim 2014 17:11
Dtatil.com her yıl olduğu gibi bu yılda insanların alın terini hiç etmeye devam ediyor! Ben 2011 yılından beri ödemiş olduğum ama bir türlü karşılığını alamadığım paramın alınterimin peşindeyim. Ben bir şekilde bu sözleşmeyi imzaladım 3 senedir bu insanlar beni ve benim gibi yüzlerce insanı maddi ve manevi süründürüyorlar en azından bu yollarla insanlara ulaşıp bundan sonra bizim durumumuza düşülmemesini istiyorum…

Dtatil.com Paraları Aldı Rezervasyonu Yapmadı.
Kenan Y. | 15 Ağustos 2014 13:40
Dtatil.com bu senede 4 ay önce beni arayıp tatil rezervasyonunuz yapıldı merak etmeyin size geçen seneyi telafi ettireceğiz dedi. Ben yinede çok güvenmemekle bu insanlara inanıp tamam dedim. Tatil gününün son 1 ay öncesine kadar otelde ismimiz rezervasyonumuz görünüyordu ama son 1 ay bu şirket bize ödeme yapmadığı için rezervasyonu iptal etmek zorunda kaldık dediler.

Şirketi arıyorum telefonlara bakan yok ebeyi arıyorum ortalardan kaybolmuş. Bunların her yıl taktiği aynı insanların paralarını alıp son 1 ay kala ortadan kayboluyorlar. Benim tam 3850 tl mi aldılar ve şimdi ulaşamıyorum bu insanlara.

Dtatil.com Mağdur Etti.
Erhan K. | 24 Temmuz 2014 09:00
Dtatil.com Ne tatil hizmeti var ortada ne para iadesi.. Acente adı altında haksız para kazanıyorlar.. Şikayetler ortada, cevap bile yazamıyorlar..Telefonlar iptal, cevapsız, web adresi kapalı, ulaşmak ne mümkün.
Mersin Kızkalesi tatilcilerini sokak ilanlarıyla bir otele davet edip, satış yapıyorlar. Dtatil sturgeon dragon turizm adlı isimleri olan bu firmaya para kaptırmayın. Sözleşmeye uymayı bırakın, telefona cevap vermiyorlar, dilekçelerim cevapsız kaldı. Mahkemeye başvurup kazansanız da hacizle paranızı da alabileceğinizi düşünmüyorum. Firmanın üzerilerinde mal mülk de yoktur muhtemelen.. Devlet kurumlarının şikayetleri incelemesini istiyoruz..

ahmet BOZASLAN B.07 A
Dtatil.dragon Turizm
söz konusu firma değişik isimlerle tatil bölgelerinde bedava tatil ile halkı kandırıp üye yapmakda sonrada üyelik parası ve tatil parasınıda alıp ne tatil yapdırmakda nede para ödemekdeler. Her sene değişik isimlerle halkı kandırmakda olup daha sonra asla tlf çıkmamakdalar.Tatil bölgesinde elinize ilan veripde tatil kazandınız diyenlere asla inanmayın ne tatil vermekdeler nede yapdırmakdalar.Bedava için gittiğinde 100 Euro almakdalar yok üye oluriseniz benim gibi hem üyelik paran yanmakda hemde 1 yıllık paranı çarpıyorlar söz konusu firma benim tam 3800 tl çaldı.

• Sturgeon Travel Paramızı Aldı Rezervasyonu Yapmadı.
Celaliye D. | 01 Eylül 2014 | 2657874
2014 şubat ayında 6 yıllık tatil paketi aldık. Tatil için ayrıca 2400 tl ödedik. Tatile gitmemize 1 hafta kala rezervasyonun yapılmadığını söylediler. Paramın iadesini istiyorum.

Sturgeon Travel – Dragon Turizm Personel Bilgilendirmesi.
Ayşe Göknil A. | 07 Mart 2015 11:40
Sturgeon Travel – Dragon Turizm’den 2011 yılında tatil anlaşması yaparak 1.750 TL ödedik. Anlaşma yapılana kadar günde belki 10 defa arandık, şartlar çok güzel anlaşmalı oteller anlatıldı fakat rezervasyon yapmak istediğimizde öyle fiyatlar verildi ki ben oteller ile telefonda görüşmemde daha uygun fiyatlar aldım.

Sonuç olarak paramız 2011 yılından beri kendilerinde bulunuyor. Hem anlaşma yapıp 1.750 TL ödeyip birde üzerine anlaşmalı otellerde daha pahalıya kalmak istemediğimiz için bu siteden hiç tatil yapmadık. Muhtemelen 1 yıl boyunca tüm Türkiye’de tur atıp herkesten para toplayarak ortalıktan kayboldular.

Kaynak: turizmhaberleri.com

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Article source: http://www.turizmhaberleri.com/HaberAyrinti.asp?ID=29339

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
600true thumbnails bottomright 300true 800none
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
   SedenErdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
   AliNasman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
   SelmaUca
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
   TuncayTanriverdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
   Selimsidali
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/beysun-gokcin/
   BeysunGokcin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
   SelcenTaninmis
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=326
   GokhanKarakas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/arif-yilmaz/
   ArifYilmaz_DenizinSesi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/selim-pala/
   SelimPala
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/umut-dincer/
   UmutDincer
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
   HaldunSevel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/nilufer-cetin/
   NiluferCetinRoportajlari
 • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
   DADDSunumlar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/erden-eruc-pasifik-canli-yayinlari/
   ErdenEruc
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://sualtigazetesi.com/umut-eyriparmak-avrupa-ucuncusu/
   UmutEyriparmak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/miray-ulas-hansa-sinifi-engelli-yelken-dunya-3-su/
   MirayUlas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-konuk-aydin-yurdum/
   AydinYurdum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=143593&preview=true
   EjderGinyol
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-sn-cahit-uren/
   Sn.CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-kpt-neslihan-karayel/
   NeslihanKarayel_STUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-sohbeti-konuk-ozkan-gulkaynak/
   Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-kuvvetleri-kupasi-oncesi-murat-tan-atilla-gokova-yaris-ekibi-roportajlari/
   MuratTan&AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-ve-sadun-boro-nun-izinden/
   OdaveSadunBoronunIzinde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-boronun-izinde/
   OdaBoronunIzınde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz/
   ACIKDENIZ-KonukCahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-programi/
   STUDYOProgrami_Konuk_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dunya-seyahati-sunumu/
   DünyaSeyahati
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kristal-deniz-ege-ozkan-gulkaynak/
   KristalDenizEGE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kayitsiz-iii-ile-dunya-turu-felsefesi-ozkan-gulkaynak/
   OzkanGulkaynak_Sunum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-ilk-yardim-hayati-tehlike-ve-tekne-kazalari/
   TAYKSUNUM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sudan-sohbetler-konuk-aysegul-sora/
   AysegulSora_SUdanSohbetler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-riccardo-de-felice/
   AMERICA’SCU-RiccardoDeFelice
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kural-semineri-iii-ilker-bayindir/
   KuralSeminer-IlkerBayindir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-kuzey-kutup-dairesinden-guney-kutup-dairesine-gronland-ve-antarktika-prof-dr-talat-kiris/
   TAYKSUNUM-PROF.DR.TALATKIRIS
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/turkiyenin-amator-denizcilik-tarihi-ozkan-gulkaynak/
   TurkiyeninAmatorDenizcilikTarihi–OzkanGulkaynak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-sanat-ve-deniz-tutkunu-levent-celmen/
   SanatveDenizTutkunuLEVENTCELMEN
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/camlimani-gunleri-kismet-deniz-boro-polat/
   CamlimaniGunleri
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/denizin-sesi-konuk-prof-dr-ahmet-koman/
   Prof.Dr.AhmetKoman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/keyifle-8-yilda-seyr-i-alem/
   KEYIF’LE8YILDASEYR-IALEM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/atlantik-gecisleri-ekber-levent/
   AtlantikGeisleri-EkberLevent
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/michel-desjoyeaux-ile-online-bulusma/
   MichelDesjoyeauxilebulusma
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-sekoleva-yelken/
   SGSTUDYO–SEKOLEVAYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yuksek-performans-yenkencilik/
   YuksekPerformansYelkencilik
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder-ii-program/
   SGSTUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder/
   SG STUDYOKonuklarCemGur&TimucinBinder
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken/
   DobraDobraYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-mustafa-cakir/
   SGSTUDYOKonukMustafaCakir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-saruhan-cinay/
   SGSTUDYOKonukSaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/avrupanin-kalbinde-bir-yelkenli/
   Yalcinlar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-ejder-ginyol/
   SGSTUDYO-Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/daddsunum-kadin-ve-deniz-zeliha-ozer/
   KadinveDeniz
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/j40-turkiye-sampiyonasi/
   J40TurkiyeSampiyonasi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/arkas-aegean-link-regatta-2020/
   ArkasAegeanLinkRegatta2020
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aciklamalar-oguz-akif-sezer/
   KomodorOguzAkifSezer-ACIKLAMALAR
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sportsboat-turkiye-sampiyonasi-saruhan-cinay/
   Sportsboat_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenli-tekne-kiralama-nedir/
   YelkenliTekneKiralama
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kadinlarla-barisin-nese-vidinli-hasipek/
   KadinlarlaBarisin-NeseVidinliHasipek
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ilk-yaris-aciklamasi/
   CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ekrem-inozu-roportaji-2/
   EkremInozuRoportajı
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sadun-boro-semra-igtac/
   SadunBoro
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-kendine-yetebilmek-tayfun-timocin/
   TayfunTimocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-supriz-konuklar/
   EDHEMDIRVANA
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohberi-konuk-deniz-fici/
   DenizFici
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/132471-2/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-alican-kaynar/
   AlicanKaynar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-sinan-tuzcu/
   SinanTuzcu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-ali-turksen/
   AliTurksen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-tolga-pamir/
   TolgaPamir
 • 5000 fade false 60 bottom 0
  SüleymanDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-batinin-dogu-tutkusu-tayfun-timocin/
   DADDSunum_TayfunTemocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/52-super-series-2/
   52SUPERSERIES_son_haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz-konuk-sehir-hatlari-genel-muduru-sinem-dedetas/
   ACIKDENIZ–KonukSehirHatlariGenelMuduru“SinemDedetas”
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-kivanc-sevinc/
   KIVANC_SEVINC_PROVEZZA_HABERLERI
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-her-yonuyle-teknede-enerji-ve-enerji-sistemleri-zafer-turkmen/
   DADDSUNUM_ZaferTurmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelken-postasi-haberler-9/
   YELKEN_POSTASI_Haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/riza-epikmen-schuco-bayk-kis-trofesi-2-ayak-yarislari-oncesi-duygu-ve-dusunceleri/
   RizaEkipmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/130112-2/
   TirhandilUstaları 1. Bölüm
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2019-ozel/
   TIRHANDILCUP2019OZEL
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2/
   TirhandilCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aydik-baskanligina-oflaz-secildi/
   AYDIKBaskanliginaOflazSecildi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/4-deniz-kizi-ulusal-kadin-yelken-kupasinin-ardindan/
   4.Deniz KiziUlusalKadinYelkenKupasıninArdindan
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/the-bodrum-cup-turkiyeyi-yelkencilik-dunyasinda-temsil-etti/
   TheBodrumCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
   AtlantikGecisi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
   GulinBozkurt
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yasamin-nereyinde-duruyoruz-dilek-ergul/
   DilekErgul
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/banu-oney-ile-denizden-denize-marmarisden-seattlea-yelkenli-tekne-ile/
   BanuOneyileDENIZDENDENIZE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
   YelkenciTurkiye
 • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
   DunyaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sporcu-gunlugu-5-bolum-yigit-yalcin-citak/
   SporcuGunlugu5.Bolum-YigitYalcinCitak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
   DunyaUcuncusu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
   AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
   DerinBaytur
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
   EjderSampiyon
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
   DilaraUralp
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
   EcemGuzel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 sualtigazetesi.com/second-wind-onne-van-der-wal/
   SecondWind
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/no-ordinary-women/
   NoOrdinaryWomen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/life%E2%80%99s-daring-adventure/
   Life’sDaringAdventure
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/the-ocean-race-2/
   THEOCEANRACE_son_haberler

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg