Göcek Yarış Haftası’nda plaj ve yarış bir arada

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Adında “Sonbahar” var ama 16. Göcek Yarış Haftası yaz mevsimini aratmayacak sıcak ve güneşli bir havada başladı, öyle de devam ediyor. Rüzgar gelene dek özellikle Rus ekipler denize girip güneşin nimetlerinden yararlanırken, komite teknesinde de ızdıraplı saatler yaşanıyor. Düşük hava koşullarına rağmen son güne gelindiğinde, planlanan 6 yarıştan 5’i yapılmıştı.

Marmaris Uluslararası Yarış Haftası’nda 118 tekneden oluşan filo sayesinde “kalabalığa” alışan Can Giray yönetimindeki yarış komitesi, bu kez Göcek Yarış Haftası’nda 86 teknelik bir filo ile karşılaştı. Aslında ön kayıt sayısı 90’a ulaşmıştı ama kesinleşme aşamasında dört tekne “fire” verdi.

Rus ekipler sayısal açıdan filoyu domine ederken, Türk ekip sayısı 9’da kaldı. Bu sayısal üstünlük sonuçlara da yansıdı ve son yarış öncesinde genel sıralamada sadece Kaan İş yönetimindeki Goblin 3 IRC1’de ikincilik, Alp Doğuoğlu liderliğindeki Hey Teacher IRC3’te birincilikle ilk üçe girebildi.

İlk gün İz Kayası’ndan verilen startla iki yarış orsa pupa rotada gerçekleşti. İkinci gün yarışları Yılanlı Ada-Tersane Adası-Bedri Rahmi Koyu arasında şamandıra dönüşlü üçgen rotada yapıldı.

Üçüncü gün (bugün) filo koy dışına çıktı. Göcek önlerinde iki genel geriden sonra “istif” uygulamasıyla verilen maceralı startın arından tekneler Göcek Adalarını sancakta bıraktıktan sonra İz Kayası’nı döndü, Zeytinli Ada, Yassıca Adası rotasını izleyip Göcek Koyu içinde 3-5 knot’la başlayan mücadelelerini 7-8 knot’lık rüzgarla tamamladı.

Yarın (9 Kasım Cuma) yine koy dışında ve Atatürk Kupası adıyla gerçekleşecek son yarışla 19. Göcek Sonbahar Yarış Haftası tamamlanacak.

16. SONBAHAR GÖCEK YARIŞ HAFTASI-10 KASIM ATATÜRK KUPASI
5-9 Kasım 2018 / Göcek
(Son yarış öncesi genel sıralama)

IRC1
Kayıtlı tekne sayısı: 11
Tamamlanan yarış sayısı: 5
1. St. Anna (Vlas kadetov / RUS) 1 – 1 – 2 – 2 – 2 (8)
2. Goblin 3 (Kaan İş) 2 – 3 – 4 – 3 – 1 (13)
3. Buyan (Albert Kabakov / UKR) 3 – 7 – 5 – 2 – 3 (19)

IRC2
Kayıtlı tekne sayısı: 13
Gerçekleşen yarış sayısı: 5
1. Lettland (Igor Bukovskis / LAT) 1 – 1 – 2 – 2 – 1 (7)
2. Symphony (Viacheslav Frolov / RUS) 2 – 2 – 1 – 1 – 5 (11)
3. Leader (Andrey Malygin / RUS) 3 – 5 – 3 – 5 – 3 (19)

IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 10
Gerçekleşen yarış sayısı: 5
1. Hey Teacher (Alp Doğuoğlu) 2 – 1 – 1 – 1 – 4 (9)
2. Looping (Yury Shuvalov / RUS) 5 – 3 – 2 – 2 – 5 (17)
3. Clavella (Leo Kolff / NED) 1 – 2 – 3 – 11 DNF – 1 (18)

CHARTER-1
Kayıtlı tekne sayısı: 10
Gerçekleşen yarış sayısı: 5
1. White Butterfly (Igor Puzanov / RUS) 1 – 1 – 1 – 1 – 5 (9)
2. Letochka (Valerii Grygoriev / USA) 3 – 2 – 2 – 4 – 1 (12)
3. Red Scorpion (Andrii Brus / UKR) 2 – 6 – 3 – 2 – 3 (16)

CHARTER-2
Kayıtlı tekne sayısı: 13
Gerçekleşen yarış sayısı: 5
1. La Loba (Alexander Romanov / RUS) 3 – 2 – 2 – 1 – 2 (10)
2. Tiburon (Konstantin Danko / RUS) 4 – 1 – 4 – 2 – 3 (14)
3. Loreley (Aleksandır Racheuski / BLR) 1 – 3 – 3 – 3 – 4 (14)

CHARTER-3
Kayıtlı tekne sayısı: 13
Gerçekleşen yarış sayısı: 5
1. Julia (Dmytro Polotskyi / UKR) 2 – 2 – 1 – 2 – 4 (11)
2. Night & Day (Andrei Morozov / BLR) 3 – 1 – 4 – 4 – 9 (21)
3. Babe (Oleg Kuragin / RUS) 4 – 6 – 7 – 3 – 2 (22)

FRESHMEN
Kayıtlı tekne sayısı: 16
Gerçekleşen yarış sayısı: 5
1. Dianora (Dimitry Narozhenko / RUS) 1 – 1 – 3 – 2 – 8 (15)
2. La Perla (Oleg Igoshev) 3 – 3 – 5 – 9 – 2 (22)
3. Almina (Pavel Nazarov / RUS) 6 – 4 – 4 – 5 – 4 (23)

Kaynak: TurkSail
Fotoğraflar: Osman UĞUR

Bu dosyayı indir (16-gyc-Rota-1a-Course-1a.pdf)1. ve 2. Yarışın Rota Kartı 439 kB
Bu dosyayı indir (16-Gyc-Rota-2c-Course-2c.pdf)5. Yarışın Rota Kartı 527 kB
Bu dosyayı indir (16-Gyc-Rota-3a-Course-3a.pdf)3. Yarışın Rota Kartı 1858 kB
Bu dosyayı indir (16-Gyc-Rota-3b-Course-3b.pdf)4. Yarışın Rota Kartı 563 kB
Bu dosyayı indir (GYC2018_DAY3_RANK.pdf)Sonbahar Göcek Yarış Haftası-Atatürk Kupası Genel Sıralama 163 kB
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

600true thumbnails bottomright 300true 800none
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
     SedenErdi
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
     AliNasman
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
     SelmaUca
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
     TuncayTanriverdi
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
     Selimsidali
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
     SelcenTaninmis
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1175
     CenkSahin
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1166
     UmutDincer
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
     HaldunSevel
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1168
     Slide11
  • 5000 fade true 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1177
     SGYELKENEnglish
  • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
     Slide12
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
  • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
     DunyaSampiyonu
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
     AtlantikGecisi
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
     YelkenciTurkiye
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
     GulinBozkurt
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
     DunyaUcuncusu
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
     DerinBaytur
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
     AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
     EjderSampiyon
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
     DilaraUralp
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
     EcemGuzel
  • 5000 fade false 60 bottom 0 sualtigazetesi.com/second-wind-onne-van-der-wal/
     SecondWind
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/no-ordinary-women/
     NoOrdinaryWomen
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/banu-oney-ile-denizden-denize-marmarisden-seattlea-yelkenli-tekne-ile/
     BanuOneyileDENIZDENDENIZE
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yasamin-nereyinde-duruyoruz-dilek-ergul/
     DilekErgul
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/the-bodrum-cup-turkiyeyi-yelkencilik-dunyasinda-temsil-etti/
     TheBodrumCup
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/life%E2%80%99s-daring-adventure/
     Life’sDaringAdventure
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sporcu-gunlugu-5-bolum-yigit-yalcin-citak/
     SporcuGunlugu5.Bolum-YigitYalcinCitak
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/4-deniz-kizi-ulusal-kadin-yelken-kupasinin-ardindan/
     4.Deniz KiziUlusalKadinYelkenKupasıninArdindan
  • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2019-ozel/
     TIRHANDILCUP2019OZEL

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg