Federasyon Başkanından Açıklama

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Sualtı sporlarına gönül vermiş değerli dostlarım,

Bu iletimde sizlere artık Federasyon Başkanı sıfatımla hitap edemiyorum. Bu gelişmenin nedenlerini ve ayrıntılarını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Son bir kaç yıldır gerek TSSF, gerekse şahsıma karşı yürütülen yoğun, asılsız ihbar ve şikâyetlerle şahsım ve kurumumuz yıpratılmaya çalışıldı. Spor Genel Müdürlüğü’ne yapılan, aslı astarı olmayan bu sürekli şikâyet ve baskılara her seferinde yanıt vermek, federasyonumuzda zaman zaman ciddi boyutlarda iş gücü kaybına da neden oldu. Gün oldu personelimiz çalışamaz duruma geldi. Buna karşın yine de gerekli tüm yanıtların verilmesine özen ve çaba gösterildi. Sonunda bu asılsız ihbarlardan hiç bir şey çıkmayınca, Spor Genel Müdürlüğü 2013 yılını kapsayan iki maddeyi gerekçe göstererek şahsıma 6 ay hak mahrumiyeti cezası verdi. Böylece görevde kalmama engel bir ortam da yaratılmış oldu. Şimdi bu iki maddeyi sizlerle paylaşmak istiyorum:

Madde 1.

 • Dünya Konfederasyonu CMAS’ın ödemesi gereken 640 Euro’nun CMAS’ın kendi çalıştığı bankanın bir hatası sonucu TSSF hesabına dört ay geç iade edilmiş olması, (bu para federasyon kasasındadır)
 • Filipinler’de düzenlenen CMAS Genel Kuruluna giden iki delegemiz için, muhasebe birimimiz tarafından hatalı harcırah bordrosu düzenlenmesi sonucunda 400 Euro fazla ödeme yapılması(bu para federasyon kasasındadır)
 • Hırvatistan’da düzenlenen ILSE Yönetim Kurulu toplantısı için muhasebe birimimiz tarafından hatalı harcırah bordrosu düzenlenmesi sonucunda 50,86 Euro fazla ödeme yapılması, (bu para federasyon kasasındadır)
 • İtalya’da düzenlenen CMAS Yönetim Kurulu toplantısı için muhasebe birimimiz tarafından hatalı harcırah bordrosu düzenlenmesi sonucunda 61,34 Euro fazla ödeme yapılması (bu para federasyon kasasındadır)
 • Rusya’da düzenlenen Dünya şampiyonasına katılacak olan 27 kişilik Milli Takım kafilesinin, mazeretler nedeniyle son anda 25 kişiye inmesi sonucunda, iki kişinin on günlük konaklama farkı olan 1930 Euro’nun Rusya Federasyonu tarafından TSSF hesabına üç ay geç ulaşması (bu para federasyon kasasındadır)

Madde 2.

 • Federasyonun ofis, depo, arşiv vs. bölümlerinde bakım, onarım, tadilat, boya gibi muhtelif ve rutin işlerin yaptırılmasının toplam fatura tutarı olan 3009 Türk Lirası’nın, muhasebe müdürünün o günlerde yeni işten ayrılmış olması nedeni ile dönemin Genel Sekreteri tarafından ilgili firmaya banka transferi yerine elden ödeme yapılmış olması (faturalar federasyon arşivindedir)

Spor Genel Müdürlüğü, yapılan asılsız, isimsiz ve imzasız ihbarlar içinden bula bula işte bu iki maddeden şahsıma 6 ay hak mahrumiyeti cezası vermiş ve görevde kalmam engellenmiştir.

Değerli dostlarım,
TSSF, yaklaşık 550.000 üyesi olan, devletten hiçbir ödenek almayan, kendi gelirleri ile 4.000.000 TL’na yakın yıllık bütçesi olan bir kurumdur. Yönetim, Denetleme, Disiplin Kurulları ile 24 Teknik Kurulunda toplam yaklaşık 400 gönüllü çalışanı, Ankara ve İstanbul ofislerinde 19 personeli, iki Genel Sekreteri, 41 ilde temsilciliği bulunan, üç ayrı uluslararası federasyona bağlı, 11 farklı branşta çalışan büyük bir kurumdur.

Böyle bir kurumda;
Personelimizin hataları olabilir. Bunlardan Federasyon Başkanı sorumlu da tutulabilir. Sonuçta alınan tüm kararlara son imzayı atan kişi olma sorumluluğumun da bilincindeyim. Ancak bir hakeme müsabakada kaç saat seans ücreti ödendiğini, görevlilere, sporculara, milli takımlara ne kadar harcırah verildiğini hesaplamak, bordrolar düzenlemek ya da bakım, onarım gibi rutin işlerin ödemelerinin ne şekilde yapıldığı ile uğraşmak Federasyon Başkanı’nın takip edeceği işler değildir. Her yıl yüzlerce fatura, bordro ve belge personelimizce düzenlenmekte, gerektiğinde yetkili görevlilerimiz tarafından irili ufaklı birçok iş yaptırılmaktadır. Tüm bunlar, personelimiz, muhasebe yetkililerimiz ve Genel Sekreterimizce imzalandıktan sonra en son Federasyon Başkanı’nın imzasına sunulmaktadır. Eğer muhasebemiz yanlışlıkla ve sehven bir ödeme yapmışsa farkına varıldığında geri istenir, alınamadığında yasal işlem başlatılır. Bu hep böyle olmuştur. Yine de bu konularda şu anda görev yapmakta olan tüm personelimize güvenim tamdır.

Ortada hiç kimsenin, hiçbir görevlimizin ya da personelimizin cebine girmiş bir para yoktur. Görevi kötüye kullanma ve kasıtlı bir davranış da söz konusu değildir. Arkadaşlarımızın iş yoğunluğu nedeni ile yaptıkları hatalar olabilir ve bunlar da fark edildiğinde hemen düzeltilir. Bu uygulama, tüm federasyonlarda da böyledir.

Ceza nedeni olarak gösterilen bu trajikomik tablonun değerlendirmesini topluluğumuzun takdirine bırakıyorum. Herkesin bilmesini istediğim için, iddia konusu olan konuların ayrıntılarını ve özellikle de parasal miktarlarını açıkça belirttim. Yukarıda sözü geçen bu bedeller ilgilisinden tahsil edilmiş olup federasyonun kasasındadır. Tüm yasal belgeler de federasyonun arşivindedir.

Şahsımla doğrudan ilgisi olmayan bu iddialar haksız, mesnetsiz ve hukuka aykırıdır. Kişilik haklarıma yapılan bu saldırı ve ithamlara karşı dava ve şikâyet hakkımı kullanmaya, Genel Müdürlük aleyhine Ankara İdare Mahkemesine açmış olduğum dava ile başlamış bulunmaktayım. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağımı da burada belirtmek isterim.

Değerli dostlarım,
Görev sürem içinde yapılan tüm denetlemelerde bu güne değin hiçbir uyarı ya da ihtar almadım. Bu süre içinde dört kez seçime girdim ve Federasyon Başkanlığına aday oldum. Her seferinde topluluğumuzun güvenini kazanarak seçildim. Seçimlerde bana rakip olan tüm adayların sürekli hangi resmi kurumun yetkililerince desteklendiği de topluluğumuzca malumdur. Önümüzdeki yıl yapılacak olan Genel Kurulda Federasyon Başkanlığına aday olmayı zaten düşünmediğimi herkesle paylaşmış, toplantılarda dile getirmiştim. Yine de, seçimle deviremeyeceklerini anlayanların “ya aday olursa” endişeleri ve korkularının nedenlerini tahmin etmek de zor olmasa gerek. Bu olayın zamanlamasının, şu an içinde bulunduğumuz ülke koşulları göz önüne alındığında ne kadar anlamlı olduğunun takdirini de yine sizlere bırakıyorum.

Değişik söylenti ve yorumlara yol açmaması için bu gelişmeyi tüm açıklığı ve ayrıntılarıyla sizlerle paylaşmak istedim.

On bir yıldır Dünya ve Avrupa şampiyonları çıkaran, Dünya rekorları kıran ve başarıdan başarıya koşan TSSF, bu yıl Dünya Sualtı Sporları Konfederasyonu CMAS tarafından 143 ülke içinde “Dünyanın en başarılı federasyonu” seçildi. Bu günlere tüm görevli arkadaşlarımızın özverili çaba, emek ve katkıları ile gelindi. Hepsini içtenlikle kutluyorum.

Görev yaptığım süre boyunca bana desteğini, dostluğunu, güvenini, sevgisini ve saygısını esirgememiş tüm dalıcı, cankurtaran, sporcu, antrenör, hakem, eğitmen, kurullarda görevli arkadaşlarım, il temsilciliklerimiz, Ankara ve İstanbul personelimize, kısaca çalışmalarımıza özveri ile emek veren tüm kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum. Hepiniz sağ olun, var olun. Esen kalın, hoşça kalın.

Sevgi ve saygılarımla.

A.İnkılap OBRUK
Dünya Sualtı Sporları Konfederasyonu CMAS Yönetim Kurulu Üyesi
Uluslararası Cankurtarma Federasyonu ILSE Yönetim Kurulu Üyesi

TSSF Gurup’tan alınmış konu ile ilgili mesajlar;

Say’ın federasyon Başkan’ım size yapılan bu haksız tutum karşısında sonuna kadar sizinle olduğumu bilmenizi isterim. Bu komik suçlamalarla sizi karalamalarına izin vermiyacegimizi bilsinler…

Kadir SAĞLAM
PASİFİK DOĞA SPORLARI KÜLÜBÜ
PASİFİK DALIŞ MERKEZI
EĞİTMEN BALIK ADAM
CANKURTARAN EĞITMEN

~~~~

Beni asıl üzen; anlamadan dinlemeden kötü günlerde ortaya çıkan ve bundan nemalanmak isteyenler olmuştur.

Bu kişiler, açıklama öncesinde fırsat bulup ortalıkta kişilik haklarını rencide eden yazılar paylaşmış ve bundan da geçici olarak mutlu olmuşlardır.

Yöneticilikte; hatalar olur, yanlışlar olur, mutsuzluklar olur.

Ve hiç bir şey kusursuz değildir.

Sonuçta doğru muhasebe ve genel başarı her şeyi çözer.

ILKER GURBUZ
2 YILDIZ CMAS EGITMEN

~~~~

Sevgili İlker Eğitmenim,

Yöneticilikte EKİP çok önemlidir. Yöneticinin başarıya ve başarısızlığa giden yolda döşeli taşları ekibidir. Hataların çoğundaki “muhasebe birimimiz tarafından hatalı harcırah bordrosu düzenlenmesi sonucunda “ ve “muhasebe müdürünün o günlerde yeni işten ayrılmış olması nedeni ile” ifadeleri gerçekten üzücüdür. Dalış eğitimlerinde bizlere hep buddyniz ve ekibiniz çok önemlidir kuralını öğrettiniz.

Saygılarımla,

Özcan Albak

~~~~

Dönemin Genel Sekreterinin adını yazarsanız iyi olur

Oğuz AYDIN

~~~~

Gecmis olsun, herseyin acikliga kavusmasi dilegi ile
Lutfu Tanriover

~~~~

Maalesef Genel Kurmay Başkanlarının, komutanların,gazetecilerin, büyük işadamlarının yok yere içeri atıldığı bir süreci yaşadık bu ülkede.Sonra hayatlar kararınca “pardon” dediler.

Aşağıdaki açıklamalardan zimmete geçirilmesi mümkün olmayan kalemlerin olduğunu görüyorum bankalardaki gecikmeler vs..Bu işlemler zaten bankalar arası yapılmış ve tespit edilmemesi mümkün değil…Kasıtlı olduğu düşünülen miktarlar ise toplamda 510 EUR ve elden ödenen 3009 TL. Kaldı ki bunlar da iade edilmiş tespit edildiğinde.. 11 yıllık bir görev süresi içinde 4.000.000 TL bütçe içinde bir Federasyon Başkanı ‘nın kasıtlı olarak bu miktara tenezül mü ettiğini mi düşünüyormuş devletimiz? Açıkçası bana çok komik ve kasıtlı olarak verilmiş bir karar gibi geldi..

Artık şaşırmıyoruz böyle şeylere güzel ülkemizde…meşhur bir söz vardır “ başarı cezasız kalmaz diye” bir örneğini de Federasyonumuzda gördük sanırım.

Saygılarımla

Mustafa Tabar
TSSF/CMAS 3* Eğitmen

~~~~

Camia için hayırlısı olsun.
Erhan Öztürk

~~~~

12.09.2015 tarihinde alınan bu denli önemli bir karar neden anında sualtı topluluğuna duyurulmadı, bu kadar süre beklendi, kamuoyundan gizlendi, yönetim kurulu lütfen bir açıklama yapsın….
Saygılarımla,
Faik ÇETİNDAŞ

~~~~

Yönetim Kurulu bugun toplandığı için olabilir mi acaba? J Bu mail toplantıdan atıldı beyefendi..Daha nasıl hızlı duyurulabilir acaba? Böyle bir durumda maksimum 2 ay içinde Olağanüstü Genel Kurula gidilmesi gerekiyor. Sizce kaç ay kamuoyundan gizlenmiş bu durum? Birkaç gün olabilir mi ? Basit bir hesap yapansız direk suçlamadan önce komik duruma düşmemiş olursunuz…Ayrıca neden gizlensin? Ayrıca devamlı öküz altında buzağı aramayı bırakın..Müfettişler 11 yılda araya araya ancak bu kadarını bulamişler..

Bu arada, 2016 yılının kasım ayında zaten Olağan Genel Kurul varken Türkiye genelinde ki erken seçim öncesinde müfettişler tarafından yapılan bu buzağı operasyonu devleti 60-70.000 TL zarara uğratmıştır. Müfettişlerin tespit ettiği ve telafisi zaten yapılmış ve federasyonun kasasına girmiş bir miktar en fazla 500-600 EUR luk bir rakam. Yani 1500-1800 TL. Olağan Genel Kurula kadar Yönetim Kurulu ve diğer sorumlular kibarca uyarılıp yapılan hatalar hoş görülemzmiydi. Şimdi yapılacak bir Olağanüstü Genel Kurulun devlete maliyeti 60.-70.000 TL.. Sonrasında 2016 Kasım ayında da Olağan Genel Kurul tekrar yapılacak ve devletin kasasından 60-70.000 TL daha çıkacak.. 1.500-2000 TL lik bir hata için devletimiz pire için yorgan yakıyor..Yazık!… Tıpkı yapılacak erken seçimin tüm Türkiye Genelinde 1,5-2 Milyar maliyeti olması gibi…Ne kadar da manidar ve zamanlaması benzer değil mi? J

Devleti zarara uğratmakdan müfettişlere kim ceza kesecek?

Soner YARKIN

~~~~

Yukarıda ismi Zikredilen ama hiç tanımadığım
Sonradan Balıkadam Olan ve Adeta Yazılarında her Konuda Ahkam kesen bu şahsın son yazısını YADA bir anlamda SAVUNMASINI Okuyunca Benim şahsen
Yüzüm Kızardı.

İnsanlarda Utanma OLMASI önemli bir
Erdemdir diye düşünüyorum.

Kişi savunmasında GENÇLİK ve SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MÜFETTİŞLERİNİ SUÇLUYOR.

Neymiş Efendim.
Devleti şu kadar zarara sokmuş.

KUŞTAN ÖDÜNÇ ALDIKLARI BEYİNLERİYLE ,YILLARDIR KIYMETLİ
SUALTI CAMİAMIZI ve KAMU OYUNU
ACINDIRMAYA , KANDIRMAYA ÇALIŞIYORLAR.

Adama sormazlarmı?

Niye bu Ahmet İ. OBRUK Hakkında BUZDAĞININ SADECE GÖRÜNEN KISMI OLAN 4 TRİLYONLUK YOLSUZLUK RAPORUNU Harun SEVİNÇ Açıklıyana
Kadar Kamu Oyundan ve DEĞERLİ SUALTI
CAMİAMDAN SAKLADINIZ.

Sizlere ve Ahmet İ. OBRUK Ekibine Harun SEVİNÇ 25 YILLIK FEDERASYON hizmetiyle
Bir BÜYÜK CAMİA ve SERVET BIRAKTI.
BÜYÜK GELİR İMKANLARI BIRAKTI.
115 OLARAK ALDIĞI BRÖVELİ SPORCU
SAYISINI 65000 OLARAK SİZE DEVRETTİ.

En Önemlisi Ahmet İ. OBRUK ‘ u
Camiaya hediye etti.

Siz ÇALIN , ÇIRPIN ve Harun SEVİNÇ
DÖNEMİNİN İZLERİNİ TAMAMEN SİLMEK
ADINA SUALTI SPORLARI FEDERASYONUNUN LOGOSUNU
DEĞİŞTİRDİNİZ.
TÜM KARTLARI YOK ETTİNİZ Sırf KENDİ
İMZANIZ OLSUN ve PARA ALALIM
İNSANLARDAN Diye.

YANİ HIRSIZIN HİÇ SUÇU YOK.EV SAHİBİ
KAPISINI SAĞLAM KİLİTLEDEYDİMİ
DİYORSUNUZ?

ÇALANI DEĞİLDE GSGM MÜFETTİŞLERİNİ
SUÇLAMANIZ BU ANLAMA GELMİYORMU?

AYNI MÜFETTİŞLER Harun SEVİNÇ Hakkında :
– 6 AY KESİNLEŞMİŞ HAPİS
– 3 YIL KESİNLEŞMİŞ HAPİS
– 500 MİLYAR PARA CEZASI
– KAMUDAN MEN ( 40 Yılık Devlet
Hizmetim Yok Sayılıyor.Emekli İkramiyesi
Ve Emekli Maaşı Yok Anlamında )

YUKARIDAKİ CEZALARI VERİRKEN İYİYDİDE ŞİMDİ Ahmet İ. OBRUK OLUNCAMI TU KAKA OLDU AYNI
MÜFETTİŞLER.

Harun SEVİNÇ Hangi suçu işlemişti?
Hangi Hırsızlığı Yapmıştı.
Evlenmeyip Camiayı DÜNYAYA KAZANDIRMAKTAN BAŞKA NE YAPMIŞTI.

O günlerde Başkanınızla birlikte Adeta Zil Çalıp Oynuyordunuz.

ALLAHIM ‘ ın. ADALETİ İMDADIMA YETİŞMESEYDİ HALA HAPİSLERDE
YATIYOR OLACAKTIM.

Hatta Mahkemelere Kaybetmem için
Ve Yok Olmam için Avukat Tülin SARGUT
Hanımefendiyi Kullandınız.

ETME BULMA DÜNYASI DERLER ATALAR.

ŞERİATIN KESTİĞİ PARMAK ACIMAZ DER
ATALARIMIZ.

ÇALMIYACAKSIN YETİMİN HAKKINI
AKLI EVVEL ARKADAŞ.

Ahmet İ. OBRUK ‘ a YALAKALIK YAPANLAR , BENİM EN SADIK ARKADAŞLARIM GİBİ YILLARCA GÖZÜKEN
HAİNLER TABİİKİ ÜZÜLECEKLER.

SIFIRDAN SUALTI CAMİAMA KAZANDIRDIĞIM Ahmet İ. OBRUK dahil
Tahsin CEYLAN vs. Gibi İsimler Yıllardır
Yaptıklarından BU CAMİAYA İHANETLERİNDEN UTANMIYACAKLARMI?

YETİŞTİRDİĞİM REKORTMEN ERKEK VE BAYAN SPORCULARIMI KORUYOR GİBİ
GÖRÜNÜP , KENDİ REKLAM ve ÇIKARLARI
İÇİN KULLLANAN BİR DİZİ ZEVAT, BU
YAPTIKLARINIZLA SUALTI CAMİASININ
YÜZÜNE NASIL BAKACAKSINIZ?

Kalın SAĞLIKLA.
07 Ağustos 2015 Cuma / Fethiye

Mustafa MENDİ Kardeşim,

Abiniz :
ORGENERAL Galip MENDİ
Beyefendinin JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞINA ATANMIŞ OLDUĞUNU GAZETE ve TELEVİZYONLARDAN ÖĞRENMİŞ OLDUM.

Bu Vesileyle TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve TÜRK MİLLETİ için HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN DİLEKLERİMİ
İFADE EDİYORUM.

07 Ağustos 2015
Harun SEVİNÇ

– MHP YOZGAT MİLLETVEKİLİ ADAYI
– ESKİ BAŞBAKANLIK DANIŞMANI,
DEVLET BAKANI DANIŞMANI.
– SUALTI SPORLARI FEDERASYONU BAŞKANI

Sportif Selamlarımla.
HARUN SEVİNÇ

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ
KONSEY ÜYESİ
( COUNCİL MEMBER OF NATİONAL OLYMPİC COMMİTEE )
İŞ ADRES:
TÜRKİYE RADYO TELEVİZYON KURUMU
( TURKİSH RADİO TELEVİSİON CORPORATİON )
STÜDYOLAR VE PROGRAM İLETİM SİSTEMLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI
ELEKTRİK MÜHENDİSİ- BAŞ MÜHENDİS
( ELECTRİCAL ENGİNEER – CHİEF ENGİNEER )
B BLOK KAT:11 ODA NO : 1107 ORAN ŞEHRİ – ÇANKAYA / ANKARA
CEP TEL : 0-532- 642 66 66
TRT.İŞ : 0-312- 463 37 02

~~~~

Sayin baskan;
Inanin aciklamalarinizda gecen rakamlar çok komik toplamda sisirmeyle 15 bin tl gibi meblağ tutuyor. Buna ulkeye mal olmuş hic bir yonetici tenezzul etmez Tamamen yipratma kampanyasi oldugunu düşünüyorum.Umarim size bir haftalık Gokova-Canakkale dalis programi iyi gelecektir.

Ahmet OZNEM
1* Dalici Batman

~~~~

Yaşadığım bir olay; İspanya’da CMAS GA toplantısındayız. Konakladığımız yer ile toplantı mekanına taxi tuttuk. Şehir içi zone dışı 5 Euro fazla yazan taximetre parasını federasyona fatura etme hakkı olduğu ve hatta benim ödememe sesini çıkartmayabileceği halde 2.5 Euro’sunu cebinden çıkartıp benimle paylaşan bir Başkan’dan bahsediyoruz.

Anlayana…

Levent UCUZAL

~~~~

Faik bey hala birşey yazmadı. Bu kadar tez canlı biri için çok garip değil mi bu ?

bilgin goksal

~~~~

Benim de bizzat Dünya Şampiyonası organizasyon ekbinden sevgili arkadaşım Didem Okutgen ile yaşadığım başka bir olay var. Büyük bir heyeceanla 2011 yılında 23 ülkenin katılımıyla sonuçlanan Sualtı Fotoğraf Dünya Şampyonası bütçesini tüm ekip oluşturmuştuk. Öyle heyecanla öyle kalemlerle bir bütçe çıkardık ki .Bütçeyi Başkanımızın önüne koyduğumuzda kağıdın üstü bayağı kırmızı çizgilerle dolmuştu. Didemle birlikde Başkan her kalemi budadığında birbirimize bakıp , yüzümüzün düştüğünü ve nasıl işin içinden çıkacağımızı düşündüğümüzü hatırlıyorum. Sonuçda biliyorduk ki zorlandığımız yerde Federasyonun gücünü kullanacak ve bizi ve ülkemizi asla yüzünü kara çıkartmayacakdı ama olabilecek en düşük bütçeyle en iyisini yapmak için ve Federasyonun bütçesini korumak için bizi zorlamışdı. Söylediği söz kısaca ne niyette olduğunu göstermeye yeter sanırım “ Devletin parasını kullanıyoruz çocuklar.Kusura bakmayın bazı şeyleri onaylayamam” biz o zaman kızmıştık biraz ama görüyoruz ki kötü niyetli insanlar olunca sizin iyi niyetiniz heyecanınız falan bazı zümrelerin önüne geçemiyor.Engelleniyor..

Soner YARKIN

~~~~

Sn.İnklap Hocam,
Yükselerdeki,erişemediğimiz değerli insanların bacaklarından ,türlü komplo teorileri ile ,kendi seviyelerine çekmek, malesef günümüzde gerek siyasi,gerekse sosyal hayatımızdada adeta gelenek haline geldi.Güzel ülkemin,bu çirkin insanlarını tarih yazacaktır.Gün onların gibi görünsede,onlarında ayaklarına dolanacak bu kirli oyunlar.
Sizi biraz tanıyan kimseler,eğer başka art niyetleri yoksa ,bu aptalca nedenlere hiç aldırmazlar.Ülkemize yaptığınız kıymetli hizmetlerin elbette bir karşılığı olcaktı!(malesef).
Size ve değerli TSSF ailesine sabırlar dilerken,dilerim kıymetinizi şimdiden anlasınlar.
Gücümüzün yettince,dilimizin döndüğünce yanınızdayız.Yanlış hesapların Bağdat’ta gitmeden,bir an önce dönmesine,gerçeklerin herkes tarafından idrak edilmesini dilerim.
Saygı ve sevgilerimle..
Erdal İmer

~~~~

Sevgili Arkadaşım ve Başkanım,

Sakın böyle basit suçlamaları ciddiye alıp küsme, Birilerinin özellikle yaptırdıkları zaten belli.

Kasıt olmadığı, saklanmadığı, evraklarda tahribat vb. işlemler olmadığından, herhangi bir
zarar da söz konusu degildir.
Zaman aşımına uğramadan karara hemen itiraz etmelisin. Biliyorum Başkan olmak kolay değil,
meyve veren ağaç taşlanır.

Her zaman yanınızdayım
Sevgi ve selamlarımla
Mehmet Buyukcelen

~~~~

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
600true thumbnails bottomright 300true 800none
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
   SedenErdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
   AliNasman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
   SelmaUca
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
   TuncayTanriverdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
   Selimsidali
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/beysun-gokcin/
   BeysunGokcin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
   SelcenTaninmis
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=326
   GokhanKarakas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/arif-yilmaz/
   ArifYilmaz_DenizinSesi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/selim-pala/
   SelimPala
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1175
   CenkSahin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/umut-dincer/
   UmutDincer
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
   HaldunSevel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/nilufer-cetin/
   NiluferCetinRoportajlari
 • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
   DADDSunumlar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ekrem-inozu-roportaji-2/
   EkremInozuRoportajı
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sadun-boro-semra-igtac/
   SadunBoro
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-kendine-yetebilmek-tayfun-timocin/
   TayfunTimocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-supriz-konuklar/
   EDHEMDIRVANA
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohberi-konuk-deniz-fici/
   DenizFici
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/132471-2/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-alican-kaynar/
   AlicanKaynar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-sinan-tuzcu/
   SinanTuzcu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-ali-turksen/
   AliTurksen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-tolga-pamir/
   TolgaPamir
 • 5000 fade false 60 bottom 0
  SüleymanDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-batinin-dogu-tutkusu-tayfun-timocin/
   DADDSunum_TayfunTemocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/52-super-series-2/
   52SUPERSERIES_son_haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz-konuk-sehir-hatlari-genel-muduru-sinem-dedetas/
   ACIKDENIZ–KonukSehirHatlariGenelMuduru“SinemDedetas”
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-kivanc-sevinc/
   KIVANC_SEVINC_PROVEZZA_HABERLERI
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-her-yonuyle-teknede-enerji-ve-enerji-sistemleri-zafer-turkmen/
   DADDSUNUM_ZaferTurmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelken-postasi-haberler-9/
   YELKEN_POSTASI_Haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/riza-epikmen-schuco-bayk-kis-trofesi-2-ayak-yarislari-oncesi-duygu-ve-dusunceleri/
   RizaEkipmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/130112-2/
   TirhandilUstaları 1. Bölüm
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2019-ozel/
   TIRHANDILCUP2019OZEL
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2/
   TirhandilCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aydik-baskanligina-oflaz-secildi/
   AYDIKBaskanliginaOflazSecildi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/4-deniz-kizi-ulusal-kadin-yelken-kupasinin-ardindan/
   4.Deniz KiziUlusalKadinYelkenKupasıninArdindan
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/the-bodrum-cup-turkiyeyi-yelkencilik-dunyasinda-temsil-etti/
   TheBodrumCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
   AtlantikGecisi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
   GulinBozkurt
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yasamin-nereyinde-duruyoruz-dilek-ergul/
   DilekErgul
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/banu-oney-ile-denizden-denize-marmarisden-seattlea-yelkenli-tekne-ile/
   BanuOneyileDENIZDENDENIZE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
   YelkenciTurkiye
 • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
   DunyaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sporcu-gunlugu-5-bolum-yigit-yalcin-citak/
   SporcuGunlugu5.Bolum-YigitYalcinCitak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
   DunyaUcuncusu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
   AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
   DerinBaytur
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
   EjderSampiyon
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
   DilaraUralp
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
   EcemGuzel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 sualtigazetesi.com/second-wind-onne-van-der-wal/
   SecondWind
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/no-ordinary-women/
   NoOrdinaryWomen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/life%E2%80%99s-daring-adventure/
   Life’sDaringAdventure
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/the-ocean-race-2/
   THEOCEANRACE_son_haberler

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg