DUNYA MUZİGİNİN BASARİLİ SESİ AYO ISTANBUL'A GELİYOR

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

13 Mayıs 2014 Salı

– 2006 yılında ilk albümü “Joyful ” yayınlanır yayınlanmaz Fransa dan Polonya ya, İtalya dan Yunanistan a kadar tüm Avrupa da büyük ilgi gören ve 40 ülkede bir buçuk milyondan fazla satan dünya müziğinde yeni kuşağın yükselen yıldızı Ayo ilk kez İstanbul’da İş Sanat sahnesine konuk olacak.

2008 de “Joyful ” albümü ile EBBA Ödülü ne layık görülen ve geçtiğimiz Mart ayında da Fransız Yayıncılar Birliği tarafından kültür ve sanat alanında verilen Avrupa nın en prestijli ödüllerinden Globes de Cristal Ödülleri’nde “En İyi Kadın Şarkıcı ” ödülünü alan Ayo, son albümü “Ticket To The World ” ile yine içtenlik ve tutku dolu 16 yeni parçaya hayat vererek yepyeni konserleriyle dünyayı turluyor.

Haiti’li ödüllü film yapımcısı Raoul Peck’in yönettiği ve Ayo nun da başrolde oynadığı “Meurtre a Paco“ filminin çekimleri ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Ayo, yepyeni şarkıları ve zengin repertuvarı ile İş Sanat ta sezonun dünya müziği kuşağının son konseriyle 20 Mayıs Salı akşamı sahneye çıkıyor.

AYO HAKKINDA
Ayọ (Joy Olasunmibo Ogunmakin) 1980 yılında Almanya da Köln yakınlarındaki Frechen’de dünyaya gelmiş. Nijerya asıllı Alman şarkıcı- şarkı yazarı ilk ismi Joy un Yoruba dilindeki karşılığı olan Ayo ismini sahne adı olarak kullanıyor.

2006 yılında yayınlanan ilk albümü “Joyful ” ile özellikle Fransa da çifte platin, Almanya da ve Polonya da platin plak satışlarını geride bırakarak büyük ilgi gören ve İsviçre den İtalya ya kadar altın plak satışlarıyla da markete hızlı bir giriş yapan Ayo nun ilk albümü 40 ülkede bir buçuk milyondan fazla satmış. “Joyful ” albümü 2007 senesinde Interscope etiketiyle Amerika da da satışa sunulunca sanatçının kariyeri uluslararası bir yükselişe geçmiş.

2005 yılında Nile adında bir erkek çocuğu dünyaya getiren Ayo nun, 2010 yılında da kızı Billie-Eve doğmuş. 2007 de bir süre New York a yerleşen Ayo şu an iki çocuğuyla birlikte Paris te yaşıyor.

2008 de “Joyful ” albümü ile EBBA Ödülü sahibi olan Ayo, 10 Mart 2008 de ikinci stüdyo albümü “Gravity At Last ” için Bahamalar da Compass Point Stüdyolarında kayıtlara girmiş. Ayo ikinci albümde yapımcılığı ilk albümde de birlikte çalıştığı Jay Newland ile paylaşmış. 2008 Eylül döneminde Universal Music Fransa etiketiyle yayınlanan albüm, Fransız listelerinde zirveye yerleşirken, sanatçı liste başarısının hemen ardından Berlin de başladığı tanıtım turnesine Avrupa da 30 konserle devam etmiş.

UNICEF Fransa başkanı Jacques Hintzy in 4 Şubat 2009’da dünyadaki tüm çocukların eğitim hakları için çalışmak üzere görevlendirdiği şarkıcının hayatı aynı yıl Fransız prodüksiyon firması MK2 tarafından 90 dakikalık bir dokümanter film haline getirilmiş. Raphaël Duroy’un çektiği film 2010’da vizyona girmiş.

Ayọ’nun üçüncü stüdyo albümü kızı Billie-Eve’in adını taşıyor ve New York ‘ta kaydedilmiş. Albümde Lenny Kravitz in gitaristi Craig Ross, rapçi Saul Williams, Matthieu Chedid ve Gail Ann Dorsey gibi ünlü müzisyenlerle çalışan Ayo ya, David Bowie nin bas gitaristi de eşlik ediyor.

Fransa da 2011’de yayınlanan albümün tanıtım turnesine Fransa ve Polonya ile başlayan Ayo MBM plak şirketiyle anlaştıktan sonra albüm 2012 de Amerika da da yayınlanmış. 2013 te Ayọ dördüncü albümü Ticket To The World ün kayıtlarına girip albümü sonbahara yetiştirmiş. İlk iki albümünün de yapımcılığını üstlenen Jay Newland yeni albümde de karşımıza yapımcı olarak çıkıyor. Albümün ilk single çalışması “Fire ” 2013 yazında yayınlanırken, şarkının ikinci versiyonuna Fransız rap yıldızı Youssoupha eşlik etmiş.

2013 Ekim ayında Avrupa turnesine çıkan ve özellikle Fransa da birçok konser veren Ayo ayrıca Lüksemburg, İsviçre, Belçika, Polonya ve Almanya’da da büyük ilgi görmüş. Ayọ Amerikalı RB ve soul şarkıcısı Bobby Hebb in meşhur şarkısı Sunny ‘i yeniden yorumlaması için ünlü Arte televizyonundan 2013 Summer of Soul programı için özel bir teklif alırken, yaz döneminde Fransız televizyonundaki programın sunuculuğunu da üstlenmiş.
start veren Ayọ’nun konserleri ünlü Haiti’li film yapımcısı Raoul Peck’in yönettiği ve Ayo nun da başrolde oynadığı “Meurtre a Paco“ filminin halen devam eden çekimleri nedeniyle küçük molalar veriyor. Film Ayo nun aktris kimliğiyle ilk filmi oluyor.

10 Mart 2014 te Fransız Yayıncılar Birliği tarafından kültür ve sanat alanında verilen Globes de Cristal Ödülleri’nde “En İyi Kadın Şarkıcı ” ödülünü de alan Ayo diğer adaylar Carla Bruni, HollySiz, Vanessa Paradis ve Zaz gibi ünlü isimleri geride bırakmış.

“TICKET TO THE WORLD ” Hakkında
Ayo bir savaşçı… Her ne kadar yakından omzunda gitarıyla ne kadar güzel ve hassas olduğunu gördüğünüzde inanması güç olsa da. Zamanının çoğunu yollarda geçiriyor, ya sahnede ya da stüdyoda ve tam anlamıyla gerçek bir sanatçı hayatı yaşıyor. Sadece sanatçı rolü oynayan biri olarak değil, müziği gerçekten de dünyadaki herşeyden çok seven biri olarak. “Aslında hiçbir albüm üzerinde çalışmıyorum. Her zaman şarkılar yazıyorum, bir noktada albüm için yeterli sayıda şarkım olduğunu düşünene kadar. Ancak sonrasında stüdyoya giriyorum.

“Son on yıldır yollardayım, seyahat ediyorum ve müzikle hayatımı hiç ayırmıyorum. Ayıramam da. Belki pop yıldızları performanslarını özel hayatlarından ayırabilirler ama ben ayıramıyorum. Gitar çalmak ve şarkı söylemek bana çok doğal geliyor. ”

40 ülkede bir buçuk milyondan fazla sattıktan sonra Ayo son albümü “Ticket To The World ” için de yeniden ilk albümünün de prodüktörü Jay Newland ile çalışıyor. Canlı kaydedilen 16 şarkılık albüm içtenliği ve zarafeti ile dikkat çekiyor. Kapak fotoğrafı Paris in meşhur Afrika pazarı Chateau Rouge da çekilen albüme ghetto imajı verilmiş. Albümün çıkış şarkısı “Fire ” folk- rock havası verirken tutkulu ve güçlü duyguları olan bir şarkı olarak karşımıza çıkıyor.

Ayo şarkısı için “Fire benim için tamamen ruha hitap ediyor. Şarkıyı son New York ziyaretimde yazdım tam da Londra da protestolar başlamışken, Olimpiyat oyunlarından çok kısa bir süre önce, herşey değişmeye başlamışken… Üstelik pek de iyi yönde değişmezken, müzik sadece eğlence için değil, ayrıca adaletsizlikle savaşmak için bir silah da olabilir. Müzik doğru kullanılırsa bir devrimi de harekete geçirebilir ” diye konuşuyor.

Albümde “Justice ” parçasıyla country- folk tarzına geçiş oluyor. Şarkı Dido, Santana ve Sheryl Crow gibi isimlere de şarkılar yazan ve Citizen Cope lakabıyla tanınan Clarence Greenwood düetiyle parlıyor.
Ayo hayranlık duyduğu sanatçı için “En favori şarkıcılarımdan biri ve keşke Avrupa da da Amerika da beğenildiği kadar sevilse, arkadaş olduk bile ve bana bir düet yazmasını istediğimde müziğime bambaşka bir renk ve dokunuş getirdi. ” diye konuşuyor.

Albümde iki cover şarkı da bulunuyor. Biri yıllar önce disko yıllarında Boney M. ile meşhur olan orijinalinde 1966 yılından bir Bobby Ebb şarkısı olan “Sunny ” . Ayo, şarkının Bobby Ebb versiyonunu çok beğendiğini ve çocukluk anılarından kalma bir şarkı olduğunu belirtiyor. “Sunny ” aslında Ayo ‘nun, Arte kanalının yaz boyunca sunuculuğunu da üstlendiği “Summer Of Soul ” programları için kaydettiği şarkı. Albümdeki bir diğer yeni yorum meşhur bir Rodriguez parçası. Ayo, “Rodriguez i Swaziland ‘a uçarken, Sugarman filminde keşfettim ve uçuş boyunca filmi üç kez izledim ” diye konuşuyor.

Motown “I Wonder ” şarkısını önerdikten sonra Ayo kolları sıvamış. Ayo şarkıyı gitarda Larry Campbel ve kontrbasta Ira Coleman la New York un meşhur stüdyosu Avatar da kaydetmiş.

Albümdeki şarkıları New York ta yazan sanatçı sadece ‘Who isimli parçayı Bulgaristan dayken yazmış. Ayo şarkı için “Konser veriyordum ve şarkıyı orada çaldım. Sonra şarkıyı kaydetmeye de karar verdim. ” diyor. Sanatçı şarkıyı Paris e gider gitmez “Ticket To The World. ” için kaydetmiş. Albümün davulcusu Charles Haynes ve guitarist Sherrod Barnes konserlerde de Ayo ya eşlik ediyor.

Albümün kapanışı yapan şarkı ‘Fire şarkısının Fransız rap yıldızı Youssoupha ile çok özel bir versiyonu. Albümde ayrıca “I m Walking ” , “Who, “I Need You ” , “Complain ” , “Teach Love ” gibi şarkılarda da Creole dilinin lezzeti var…

Ayo albümü hakkında konuşurken, “Müziğe tutkuluyum. Şarkılar benim terapim. Müziğin güçleri var: İnsanları iyileştirebiliyor ve onlara kuvvet ve inanç verebiliyor. ” diye ekliyor.
Sanatçı, “Müzik ilahi bir araç, benim inancım müzik ve ticari tarafını düşünmüyorum, çünkü işin o tarafı tutkuyu öldürüyor ” diyerek satışlardan çok müziğe önem verdiğini belirtmiş oluyor.

Kaynak: turizmhaberleri.com

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
600true thumbnails bottomright 300true 800none
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
   SedenErdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
   AliNasman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
   SelmaUca
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
   TuncayTanriverdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
   Selimsidali
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/beysun-gokcin/
   BeysunGokcin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
   SelcenTaninmis
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=326
   GokhanKarakas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/arif-yilmaz/
   ArifYilmaz_DenizinSesi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/selim-pala/
   SelimPala
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/umut-dincer/
   UmutDincer
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
   HaldunSevel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/nilufer-cetin/
   NiluferCetinRoportajlari
 • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
   DADDSunumlar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-ve-sadun-boro-nun-izinden/
   OdaveSadunBoronunIzinde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-boronun-izinde/
   OdaBoronunIzınde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz/
   ACIKDENIZ-KonukCahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-programi/
   STUDYOProgrami_Konuk_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dunya-seyahati-sunumu/
   DünyaSeyahati
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kristal-deniz-ege-ozkan-gulkaynak/
   KristalDenizEGE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kayitsiz-iii-ile-dunya-turu-felsefesi-ozkan-gulkaynak/
   OzkanGulkaynak_Sunum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-ilk-yardim-hayati-tehlike-ve-tekne-kazalari/
   TAYKSUNUM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sudan-sohbetler-konuk-aysegul-sora/
   AysegulSora_SUdanSohbetler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-riccardo-de-felice/
   AMERICA’SCU-RiccardoDeFelice
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kural-semineri-iii-ilker-bayindir/
   KuralSeminer-IlkerBayindir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-kuzey-kutup-dairesinden-guney-kutup-dairesine-gronland-ve-antarktika-prof-dr-talat-kiris/
   TAYKSUNUM-PROF.DR.TALATKIRIS
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/turkiyenin-amator-denizcilik-tarihi-ozkan-gulkaynak/
   TurkiyeninAmatorDenizcilikTarihi–OzkanGulkaynak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-sanat-ve-deniz-tutkunu-levent-celmen/
   SanatveDenizTutkunuLEVENTCELMEN
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/camlimani-gunleri-kismet-deniz-boro-polat/
   CamlimaniGunleri
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/denizin-sesi-konuk-prof-dr-ahmet-koman/
   Prof.Dr.AhmetKoman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/keyifle-8-yilda-seyr-i-alem/
   KEYIF’LE8YILDASEYR-IALEM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/atlantik-gecisleri-ekber-levent/
   AtlantikGeisleri-EkberLevent
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/michel-desjoyeaux-ile-online-bulusma/
   MichelDesjoyeauxilebulusma
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-sekoleva-yelken/
   SGSTUDYO–SEKOLEVAYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yuksek-performans-yenkencilik/
   YuksekPerformansYelkencilik
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder-ii-program/
   SGSTUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder/
   SG STUDYOKonuklarCemGur&TimucinBinder
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken/
   DobraDobraYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-mustafa-cakir/
   SGSTUDYOKonukMustafaCakir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-saruhan-cinay/
   SGSTUDYOKonukSaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/avrupanin-kalbinde-bir-yelkenli/
   Yalcinlar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-ejder-ginyol/
   SGSTUDYO-Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/daddsunum-kadin-ve-deniz-zeliha-ozer/
   KadinveDeniz
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/j40-turkiye-sampiyonasi/
   J40TurkiyeSampiyonasi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/arkas-aegean-link-regatta-2020/
   ArkasAegeanLinkRegatta2020
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aciklamalar-oguz-akif-sezer/
   KomodorOguzAkifSezer-ACIKLAMALAR
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sportsboat-turkiye-sampiyonasi-saruhan-cinay/
   Sportsboat_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenli-tekne-kiralama-nedir/
   YelkenliTekneKiralama
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kadinlarla-barisin-nese-vidinli-hasipek/
   KadinlarlaBarisin-NeseVidinliHasipek
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ilk-yaris-aciklamasi/
   CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ekrem-inozu-roportaji-2/
   EkremInozuRoportajı
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sadun-boro-semra-igtac/
   SadunBoro
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-kendine-yetebilmek-tayfun-timocin/
   TayfunTimocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-supriz-konuklar/
   EDHEMDIRVANA
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohberi-konuk-deniz-fici/
   DenizFici
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/132471-2/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-alican-kaynar/
   AlicanKaynar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-sinan-tuzcu/
   SinanTuzcu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-ali-turksen/
   AliTurksen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-tolga-pamir/
   TolgaPamir
 • 5000 fade false 60 bottom 0
  SüleymanDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-batinin-dogu-tutkusu-tayfun-timocin/
   DADDSunum_TayfunTemocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/52-super-series-2/
   52SUPERSERIES_son_haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz-konuk-sehir-hatlari-genel-muduru-sinem-dedetas/
   ACIKDENIZ–KonukSehirHatlariGenelMuduru“SinemDedetas”
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-kivanc-sevinc/
   KIVANC_SEVINC_PROVEZZA_HABERLERI
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-her-yonuyle-teknede-enerji-ve-enerji-sistemleri-zafer-turkmen/
   DADDSUNUM_ZaferTurmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelken-postasi-haberler-9/
   YELKEN_POSTASI_Haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/riza-epikmen-schuco-bayk-kis-trofesi-2-ayak-yarislari-oncesi-duygu-ve-dusunceleri/
   RizaEkipmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/130112-2/
   TirhandilUstaları 1. Bölüm
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2019-ozel/
   TIRHANDILCUP2019OZEL
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2/
   TirhandilCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aydik-baskanligina-oflaz-secildi/
   AYDIKBaskanliginaOflazSecildi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/4-deniz-kizi-ulusal-kadin-yelken-kupasinin-ardindan/
   4.Deniz KiziUlusalKadinYelkenKupasıninArdindan
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/the-bodrum-cup-turkiyeyi-yelkencilik-dunyasinda-temsil-etti/
   TheBodrumCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
   AtlantikGecisi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
   GulinBozkurt
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yasamin-nereyinde-duruyoruz-dilek-ergul/
   DilekErgul
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/banu-oney-ile-denizden-denize-marmarisden-seattlea-yelkenli-tekne-ile/
   BanuOneyileDENIZDENDENIZE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
   YelkenciTurkiye
 • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
   DunyaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sporcu-gunlugu-5-bolum-yigit-yalcin-citak/
   SporcuGunlugu5.Bolum-YigitYalcinCitak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
   DunyaUcuncusu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
   AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
   DerinBaytur
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
   EjderSampiyon
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
   DilaraUralp
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
   EcemGuzel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 sualtigazetesi.com/second-wind-onne-van-der-wal/
   SecondWind
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/no-ordinary-women/
   NoOrdinaryWomen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/life%E2%80%99s-daring-adventure/
   Life’sDaringAdventure
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/the-ocean-race-2/
   THEOCEANRACE_son_haberler

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg