BARUT OTELLERİ KİS TURİZMİNİ CLUB VİTALİTY ILE CANLANDİRACAK

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

10 Kasım 2014 Pazartesi

NİLGÜN ATAR- turizmhaberleri.com/ Antalya
TURİZM AYNASI DİZİSİ

Dedeman Grubu’ndan 80 milyon dolara satın alınan Akra Barut Hotel muazzam bir değişime uğramış.. Kapıdan içeri adımınızı attığınız andan itibaren göz kamaştıran bu değişim için yaklaşık 45 milyon dolar için harcandığı ifade ediliyor. Gerçekten harcanan emeğe ve paraya değmiş.. Barut Grubu’nun ilk şehir oteli olma özelliğini taşıması açısından önemli bir yeri var Barut resort zincirinde… Antalya şehir otelciliğine yeni bir kan ve yeni bir anlayış getireceği kesin…

AKRA BARUT’TA İLK İZLENİMLER….
Akra Barut Otel’de personelin sıcak ilgisi daha girişte başlıyor. Sanki uzun süredir sizi bekliyorlarmış gibi bir karşılama bu. Çok tanıdık. Sanki o muhteşem otel evinizmiş gibi… Otellere girerken ilk izlenimlere, ilk duygulara dikkat ederim. İlk izlenimler daima çalışan(insan) odaklıdır benim için.. TUYUP Proje Uzmanı Lothar Dulberg’in ” Oteller çalışanlarıyla hayat bulur. Otelden sonra 2.nci önemli yatırım personelinizdir. Otel çalışanını alın, geriye beton kalır ” sözleri ne kadar da doğrudur. Barut grubunda bu değer bilen anlayışı görmekten büyük mutluluk duydum.

LEZZETLİ BİR ÖNERİ…..
Asmani Restoran ve Terasın manzarası gündüz başka, gece başka muhteşem… Adeta ayaklarınız yerden kesiliyor. Akdeniz, karşı sıradağlar ve Antalya ise avucunuzun içinde gibi oradan baktığınızda. Kentin yeni lezzet ve buluşma noktası olacaktır kısa zamanda, farklı mekanlar arayanlar için.. Servis, yemekler, şarap muhteşemdi bana göre. Asmani Restoran’ın aşçıbaşısı Abdullah Alpaslan.. Mutlaka tadılması gereken tatlı ise üç farklı sütten yapılan Trileche.. Bir Balkan tatlısı.. Tadı unutulmaz ve büyüleyici..


TURİZM AYNASI’NIN KONUĞU SAMURAY ELDEN…
İşte yenilenen-değişen bu güzel otelde Barut Grubunun beynine ve kalbine girdik. Nabzını tuttuk. TURİZM AYNASI dizimizin konuğu Barut Grubu Satış ve Pazarlama Koordinatörü Samuray Elden ile yaptığımız röportajda hem kendisine turizmde başarının sırlarını sorduk, hem de Barut Grubu’nun 43 yıllık turizm geçmişini, yatırımları, hedefleri, yeni projeleri, konseptlerini konuştuk.

İşte Samuray Elden ile gerçekleştirdiğimiz keyifli sohbetten Turizm Aynası’na yansıyanlar….

Nasıl başladı turizm hikayeniz..?
İstanbul Avusturya Kız Lisesinde okudum. Daha sonra Avusturya Devlet Ticaret Akademisi İşletme Bölümünden mezun oldum. Türkiye döndüğümde Almanca, İngilizce Fransızcayı çok iyi konuşuyordum. Yabancı dillerimi değerlendirmek istedim. Benim için tatil yapmak her zaman çocukluğumdan beri çok önemliydi. Ailemle her sene tatile çıkardık. Tatil ve turizm bir tutkuydu. Döndükten sonra yabancı dillerimi iyi kullanabileceğim ve sevdiğim bir sektör olduğundan turizme girmeye karar verdim.

Turizme ilk girişim 1995 yılında.. O dönemler çok az otel vardı. Simena Tatil Köyünde Halkla ilişkiler Müdürü olarak göreve başladım. Çok fazla VIP misafirler geliyordu yabancı ülkelerin Cumhurbaşkanları, başbakanları önemli toplantılar yapıyordu, onları ağırlıyordum. Bir kaç sene orada çalıştıktan sonra satış departmanına geçmeye karar verdim. Tabii satış elemanı olarak başladım. Daha sonra satış yetkilisi, satış müdür yardımcısı ve satış müdürü oldum. Barut Grubunda Satış Pazarlama Koordinatörü olarak görevime devam ediyorum.

İŞİM İLE AYNI YAŞTAYIM
Barut Grubunda de kaç yılı tamamladınız?

10 yıl doldu. Barut otelleri 1971 yılında kuruldu, yaklaşık 43 yıl önce.. Benim yaşımla aynı olduğu için çok iyi hatırlıyorum.(Gülüyor, yaşını saklayan kadınlardan değil, üstelik yaşını işi ile özdeşleştiriyor olması çok güzel ). Devam ediyor anlatmaya:

İlk Side’de pansiyon olarak başlanmış turizme Ali Barut Bey tarafından. O dönemler Antalya’ya ilk turizm hareketinin başladığı yıllarmış. Side’ye karadan ulaşım yokmuş.. Biz misafirlerimizi deniz yolundan pansiyonumuza götürüyormuşuz. Şu an hale çalışmakta olduğumuz büyük tur operatörleriyle ilk o dönemlerde çalışmaya başlamışız. O yüzden çok gururluyuz, Antalya’ya gelen ilk turistler Barut kalitesi ile konaklamışlar. Misafirlerin otellerimizi ve vermiş olduğumuz hizmeti beğenmesi ile her sene tekrarlayan bir misafir sayısına ulaşılmış.

Peki grubunuzda tekrarlayan (repeat) misafir oranı nedir?
Kuruluşundan bu güne 43 yıl geçti ama hala yıllardır otellerimize gelen çocukken gelip şu an torunları ile gelen misafirlerimiz var. Bu da çok gurur verici.. Geçen yıl yaklaşık 150 bin misafir ağırladık. Bunun yarısı tekrar eden misafirler.. 75 bin kişi birkaç seferden fazla – (10-20 30 sefer gelen vardır) otellerimizi tercih ediyorlar.

Barut grubunda aynı istikrarlı tablo “kalıcı ” personel grafiğinde de görünüyor mu?
Grubumuz çalışanları arasında 20-25 senedir yöneticilik yapan birçok arkadaşımız var. (Özellikle Side otellerimizde) 10 yılı aşmış yüzlerle sayabileceğimiz yaklaşık 400 civarı çalışanımız var. Şu an 3 bin çalışanı var Barut Grubunun. Bir kısmı uzun yıllardır Barut Grubunda çalışıyor.

11 OTELİN SATIŞ PAZARLAMASINDAN SORUMLU…
Barut Akra, Akra Park Barut, Barut Arum, Barut Andız, Barut Sorgun Sensatori, Barut Cennet Acanthus, Barut Hemera, Barut Kemer, Barut Lara, Barut Fethiye, Barut Sunwing Side West Beach… Bu 11 otelin satış pazarlaması sizden soruluyor…Oldukça sorumluluk gerektiren bir görev.. Başarınızın sırları nedir? Nasıl bir tempo içindesiniz?

Tabii ki her her şey ekip işi… Öncelikle iyi bir sistem kurduysanız ve uyumlu bir ekiple çalışıyorsanız her şeyin üstesinden geliyorsunuz. Tabi bir anda 11 otel olmadık, yavaş yavaş.. ben 10 yıl önce satış pazarlama Müdürü olarak başladım Barut Lara’da. 1 yıl sonra Side’de Barut Cennet Acanthus, Barut Hemera, Barut Arum Otellerinden sorumlu oldum. Daha sonra her yıl 1-2 otel eklendi. Bu süreçte adapte oluyorsunuz, kurmuş olduğumuz sistemde ekibimiz ne yapması gerektiğini biliyor, iletişimimiz çok iyi. Dolayısıyla ilerleyen dönemlerde 11 değil 22 otele de çıkabilir. Barut Grubunun otel sayısında yükselme hedefleri arasında var. Biz de buna ayak uyduruyoruz. Zaman zaman ekibimize yeni katılanlar oluyor.

Akra Barut şehir otelciliğinde bir ilk Barut Grubu için.. Satış pazarlama stratejileriniz, plan projeleriniz nedir, biraz anlatır mısınız?
Akra Barut açıldığında ayrı bir satış ekibi kuruldu. Çünkü şehir otelciliği ile resort otelcilik birbirinden farklı. Şehir otelciliğinde konaklamalar çok daha kısa süreli, 2 gün gibi ama resort otelciliğinde 10 gün kalıyor. Doluluklar çok yüksek.. Daha fazla segment farklı, resort otellerde deniz kum güneşten faydalanmak için gelirken, şehir otellerinde daha iş, toplantı amaçlı gelenler konaklıyor. Tur serilerinde 1-2 gecelik konaklama yapılıyor.

ŞEHİR OTELCİLİĞİNDE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ AÇILIMI
Şehir oteli olarak Akra Barut’u farklı kılan en önemli özellik nedir?

Yaklaşık 5500 m2 alanda yer alan Akra Healt Club içinde LifeCo Sağlıklı Yaşam Merkezi ve Akra Fit Spor ile şehir oteli olarak farklı bir konumda.. LifeCo ile anlaştık. Spa’nın yanısıra doktor kontrolünde medikal uygulamalar, Detoks, Anti-Ageing, Kilo Kontrol Programları,Stresten Arınma, Doğal İyileşme, Enerji ve Bağışıklık Sistemi Programları,Diyabet Kontrol, Kalp ve Damar Sağlık Programı gibi pekçok kategori uygulanıyor.. Böylece bölgemizde hiç olmayan bir alanı Akra Barut bünyesinde turizme açıyoruz.


RESİM YAPARAK DİNLENİYORUM
Barut grubunun sağlık kadar sanata yakınlığını biliyoruz ama öncelikle sizden başlayalım. Bu iş yoğunluğu arasında resim kurslarına gidiyor, Nasıl zaman buluyorsunuz ve neden resim..?

Resim yapmak benim için güzel bir hobi, rahatlamamı sağlıyor. Dışardan pek öyle gözükmese de bizim yaptığımız iş sayılarla çok bağlantılı. Bilgisayar başında çok fazla çalışıyoruz. O yüzden boş vaktimde daha farklı ve hiç denemediğim bir şey yapmak istedim. 2 yıldır haftada bir gün 2 saat resim kursuna gidiyorum. Renklerle çalışmak, karıştırmak, farklı renkler bulmak beni çok rahatlatıyor, resim yaparken hiçbir şey düşünmüyorsunuz. Tamamen terapi gibi.. Kimileri psikoloğa gider, spora gider ben de resim yapmayı tercih ediyorum. Perşembe günlerini iple çekiyorum, hiç kaçırmamaya çalışıyorum.

Sergi açmayı düşünüyor musunuz?
Henüz çok amatör olduğumu düşünüyorum. Daha çok vaktim olsa ve çok çalışsam eminim daha güzel çalışmalar yaratırım. Yetenekten ziyade bu biraz çalışma meselesi her konuda olduğu gibi.. Muhakkak doğuştan yetenekli olanlar vardır ama herkesin çok yetenekli olmasa da kendini her konuda geliştirebileceğini düşünüyorum.. İnşallah ileride çok severek bir sergi açmak isterim.

PİYANO FESTİVALİNE ANA SPONSOR OLDUK
Barut Grubu bu sene Piyano Festivaline ana sponsor olarak sanata destek veriyor. Turizm sektörü adına örnek bir adım…Neler söyleyeceksiniz bu konuda.?

Şehirler etkinlikleri ile güzel ve anlam buluyor. O yüzden grubumuz piyano festivalinin ana sponsoru olmayı uygun gördü. Sanatçılar ve müzisyenler otelimizde konaklayacaklar, açılış-kapanış partisine ev sahipliği yapacak. Indila konseri otelimizde gerçekleşecek. Çeşitli söyleşiler , workshoplar yapılacak. Çok ciddi emek harcanmış bu yıl piyano festivaline. O yüzden çok mutlu ve gururluyuz. Barut grubu olarak sanatı desteklemeye devam edeceğiz.

CLUB VİTALİTY KONSEPTİ İLE KIŞA RENK KATACAĞIZ
Kış sezonunda açacağınız Sanat atölyeleri projesi nedir? Bu da çok yaratıcı ve örnek bir yenilik konaklama sektöründe.. Anlatır mısınız bu projeyi..

Kışın gelen misafirlerimize 1 Kasım -31 Mart itibariyle geçerli olacak bir konsept hazırladık. Adı Club Vitality. Bu konsept doğrultusunda misafirlerimize haftada 5 gün – 2 saat olmak üzere hoby atölyesinde çalışma imkanı sunuyoruz.. Alacağımız tepkilere göre belki yaz sezonunda devam ettirebiliriz. Sürekli bir proje de dönüşebilir. Ebru ve resim derslerinin yanısıra örneğin sahilden toplayacakları çakıl taşlarını boyayacaklar akralik boyalarla, 2 saat içinde ortaya çıkaracak ufak çalışmalar olacak öncelikle. Resim hocalarımızla anlaştık.

CLUB VITALITY’DE YOK YOK….
Club Vitality konseptinde başka neler var?

Kış döneminde konaklayan misafirler için gün boyu çeşitli aktiviteler olacak. Bütün otellerimizde geniş kütüphane köşelerimiz var. Türk yazarların İngilizce Almancaya çevrilmiş kitaplarıyla zenginleştirdik. Türk edebiyatını da yakından tanıtmayı hedefliyoruz.

Özel Spa paketleri hazırladık. Geldiklerinde çeşitli bakımlardan faydalanabilecekler. Hatta giderken kirli eşyalarını yanlarında götürmesinler diye bir çamaşırhane paketi bile oluşturduk. Belli sayıda kıyafetleri yıkayıp ütüleyip geri vereceğiz.
Tüm otellerimizde taze çay köşeleri oluşturduk. Özel çaylardan pres makineleri ile kendileri baharatlı bitki çaylarını hazırlayabilecek misafirlerimiz. Yine pastanelerimizde her türlü tatlı çeşitlerinin yanısıra diyabet ve gluten alerjisi olanlar için çeşitler oluşturduk.

TÜRK YEMEKLERİNİ ÖĞRETECEĞİZ…
Yemek kursları düzenleyeceğiz. Türk yemeklerini ve mutfağını çok beğeniyor misafirlerimiz.. O yüzden en çok sevdikleri yemekleri belirledik. Onların yapılışlarını öğreteceğiz, ülkelerine döndüklerinde uygulayabilecekler. Kış dönemi projeleri arasında bahçe çalışmaları da olacak. Misafirlere nasıl gübreleme yapılır, hangi çiçek hangi sıklıkta sulanır vb gibi konularda hem ders alacaklar, hem de keyifli anlar yaşayacaklar..

Türkçe dersleri de var. İnternet kursu, Tavla kursu.. Karoke akşamları yapacağız. Side otellerimizdeki misafirler için Antik alanda rehberli yürüyüşler düzenlenecek. Profesyonel dansçılarla misafirlerimize dans türlerini öğreteceğiz, her hafta ayrı temada canlı müzik eşliğinde öğrendikleri dansları sergileyebilecekler. Böylece misafirlerimizin sıkılmamasını hedefliyoruz. Clup Vitali konsepti Resort otellerimizde uygulanacak. Umarım başarılı bir organizasyon olacak ve misafirler daha çok memnun kalacaklar.

KIŞ TURİZMİ İÇİN ŞEHİR DE GÜZEL İMKANLAR SUNMALI
Otellerin kendi bünyesinde fark yaratan konseptlerle turizmde yeni bir akım başlatmaları bölgeye ne kazandırır?

Bütün otellerin bu tarz konseptler uygulanması bölgemizin kalitesini yükseltir. Ama şöyle bir durum var, bu gerçeği göz ardı edemeyiz: Kışın Antalya’ya olan taleple, kışın uçak sayısı ile yazın uçak sayısı çok farklı. Yıllardır yeni oteller devreye giriyor ama kışın gelen turist sayısı değişmiyor. Yani aslında oteller için pasta sürekli daralıyor. Sadece otellerin içinde değil şehir olarak çok güzel imkanlar sunulmalı ki kış turizmi canlandırılsın, ona istinaden talep artsın ve bu talebe istinaden daha fazla uçaklar konulsun. Bu bir zincir ama biz burada en mikro düzeyde kendi çapımızda en iyisini yapmaya çalışıyoruz.


BİR İLK: BEBEKLİ AİLELER İÇİN BARY STAR KONSEPTİ…
Resort otellerimizde çocuklu ve bebekli aileleri düşünerek Bary Star konsepti yarattık. Bu yıl uygulamaya başladık. Tatile çıkarken en az 2 bavul da bebek için almak gerekiyor. Biz de misafirleri rahatlatalım istedik. Bebek yatağı, bebek arabası, baby phone, ana kucağı, plastik küvet, lazımlık / bebek klozet kapağı, biberon ısıtıcı, mama sandalyesi gibi çeşitli bebek ürünleri satın aldık. Misafirlerimize bildirdik. Gelmeden önce talep ettiklerinde odalarına hazırlıyoruz.2014 başında yaptığımız bu uygulamada çok güzel geri dönüşler alıyoruz.

KENDİMİZLE YARIŞIYORUZ…
Tüm bu yaratıcı, ince düşünceli ve detaylı projeler ve uygulamalar nasıl çıkıyor? Beyin fırtınası yaratan kahramanlar kimler?

Farklı kişileri grupları düşünerek konseptler yaratmaya çalışıyoruz. Çünkü sürekli herkes kendini geliştirmek durumunda. Her ne kadar 150 bin misafirimizin yarısı tekrar edenler olsa da onların devamlılığını sağlamak için bizim her gün kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Bununla ilgili otellerimizin genel müdürleri, departman müdürleri ile her gün toplantılar yapılıyor. Misafirlerden gelen değerlendirmeler günlük yorumlanıyor. Bu tempo hiç değişmiyor. Kendimizle yarışıyoruz.

YURTDIŞINA GÖNDERDİĞİMİZ SOKAK KEDİLERİ OLDU..
Bir de Kedilerin Kahramanı-hayvan sever otel ödülleriniz var. Çalışmalarınızı anlatır mısınız?

Otellerimizde Kedi evlerimiz var. Sokak kedilerine o evlerde bakıyoruz, veterinerlerimiz kısırlaştırıyor, aşıları yapılıyor, düzenli kontrol ediliyor. Kediler misafirlerin dolaştığı alanlarda olmuyorlar. Mamaları tarafımızdan veriliyor. Üç otelimizde uygulanıyor. Barut Lara’da 40 kedimiz var. Turistler büyük ilgi gösteriyor. Özellikle çocuklar, yetişkinler sürekli o bölümdeler … Hatta almak istiyorlar, gerekli işlemleri yapıp Yurtdışına gönderdiğimiz sokak kedileri oldu. Bu çalışmalardan dolayı Uluslararası kedilerin kahramanı ve hayvan sever otel ödüllerini aldık.

FETHİYE 2015 DE AÇILACAK
Biraz da yatırımlardan bahsedelim. Barut Fethiye ne zaman kapılarını açıyor?

1 Mayıs 2015 de açılacak. 80 dönüm arazide, 414 odalı, 1250 yatak kapasiteli olan otel 3 bölümden oluşuyor. Ormanın hemen yanındaki denize sıfır arazide bulunuyor. Tam karşımızda kızıl ada var, sol tarafta Fethiye görünüyor. Aileler, yetişkinler ve karma bölümlerinden oluşuyor. Bu tarz uygulama Barut Sorgun’da var ve çok beğenildiği için bize model oldu.

SIRADA DİDİM VE DEMRE VAR…
Barut Grub’nun uzun vadede turizm hedefi nedir?

İstikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz.. 2016 yılında Fethiye de bir otelimiz daha açılacak.. Diğer otelimizin hemen yanında. Daha sonra Didim ve Demre deki arazilerde yatırımlarımız olacak. Her sene 1-2 otel ile büyümeye devam diyoruz.

DEVAM EDECEK….
SOHBETİMİZİN BAŞLIKLARI: HERŞEY DAHİL SİSTEM
TURİZMDE KADIN OLMAK
2014 VE 2015 TURİZMİ ÜZERİNE…..

Kaynak: turizmhaberleri.com

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
600true thumbnails bottomright 300true 800none
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
   SedenErdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
   AliNasman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
   SelmaUca
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
   TuncayTanriverdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
   Selimsidali
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/beysun-gokcin/
   BeysunGokcin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
   SelcenTaninmis
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=326
   GokhanKarakas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/arif-yilmaz/
   ArifYilmaz_DenizinSesi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/selim-pala/
   SelimPala
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/umut-dincer/
   UmutDincer
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
   HaldunSevel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/nilufer-cetin/
   NiluferCetinRoportajlari
 • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
   DADDSunumlar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/erden-eruc-pasifik-canli-yayinlari/
   ErdenEruc
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://sualtigazetesi.com/umut-eyriparmak-avrupa-ucuncusu/
   UmutEyriparmak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/miray-ulas-hansa-sinifi-engelli-yelken-dunya-3-su/
   MirayUlas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-konuk-aydin-yurdum/
   AydinYurdum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=143593&preview=true
   EjderGinyol
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-sn-cahit-uren/
   Sn.CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-kpt-neslihan-karayel/
   NeslihanKarayel_STUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-sohbeti-konuk-ozkan-gulkaynak/
   Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-kuvvetleri-kupasi-oncesi-murat-tan-atilla-gokova-yaris-ekibi-roportajlari/
   MuratTan&AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-ve-sadun-boro-nun-izinden/
   OdaveSadunBoronunIzinde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-boronun-izinde/
   OdaBoronunIzınde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz/
   ACIKDENIZ-KonukCahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-programi/
   STUDYOProgrami_Konuk_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dunya-seyahati-sunumu/
   DünyaSeyahati
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kristal-deniz-ege-ozkan-gulkaynak/
   KristalDenizEGE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kayitsiz-iii-ile-dunya-turu-felsefesi-ozkan-gulkaynak/
   OzkanGulkaynak_Sunum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-ilk-yardim-hayati-tehlike-ve-tekne-kazalari/
   TAYKSUNUM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sudan-sohbetler-konuk-aysegul-sora/
   AysegulSora_SUdanSohbetler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-riccardo-de-felice/
   AMERICA’SCU-RiccardoDeFelice
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kural-semineri-iii-ilker-bayindir/
   KuralSeminer-IlkerBayindir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-kuzey-kutup-dairesinden-guney-kutup-dairesine-gronland-ve-antarktika-prof-dr-talat-kiris/
   TAYKSUNUM-PROF.DR.TALATKIRIS
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/turkiyenin-amator-denizcilik-tarihi-ozkan-gulkaynak/
   TurkiyeninAmatorDenizcilikTarihi–OzkanGulkaynak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-sanat-ve-deniz-tutkunu-levent-celmen/
   SanatveDenizTutkunuLEVENTCELMEN
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/camlimani-gunleri-kismet-deniz-boro-polat/
   CamlimaniGunleri
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/denizin-sesi-konuk-prof-dr-ahmet-koman/
   Prof.Dr.AhmetKoman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/keyifle-8-yilda-seyr-i-alem/
   KEYIF’LE8YILDASEYR-IALEM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/atlantik-gecisleri-ekber-levent/
   AtlantikGeisleri-EkberLevent
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/michel-desjoyeaux-ile-online-bulusma/
   MichelDesjoyeauxilebulusma
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-sekoleva-yelken/
   SGSTUDYO–SEKOLEVAYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yuksek-performans-yenkencilik/
   YuksekPerformansYelkencilik
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder-ii-program/
   SGSTUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder/
   SG STUDYOKonuklarCemGur&TimucinBinder
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken/
   DobraDobraYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-mustafa-cakir/
   SGSTUDYOKonukMustafaCakir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-saruhan-cinay/
   SGSTUDYOKonukSaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/avrupanin-kalbinde-bir-yelkenli/
   Yalcinlar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-ejder-ginyol/
   SGSTUDYO-Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/daddsunum-kadin-ve-deniz-zeliha-ozer/
   KadinveDeniz
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/j40-turkiye-sampiyonasi/
   J40TurkiyeSampiyonasi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/arkas-aegean-link-regatta-2020/
   ArkasAegeanLinkRegatta2020
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aciklamalar-oguz-akif-sezer/
   KomodorOguzAkifSezer-ACIKLAMALAR
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sportsboat-turkiye-sampiyonasi-saruhan-cinay/
   Sportsboat_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenli-tekne-kiralama-nedir/
   YelkenliTekneKiralama
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kadinlarla-barisin-nese-vidinli-hasipek/
   KadinlarlaBarisin-NeseVidinliHasipek
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ilk-yaris-aciklamasi/
   CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ekrem-inozu-roportaji-2/
   EkremInozuRoportajı
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sadun-boro-semra-igtac/
   SadunBoro
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-kendine-yetebilmek-tayfun-timocin/
   TayfunTimocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-supriz-konuklar/
   EDHEMDIRVANA
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohberi-konuk-deniz-fici/
   DenizFici
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/132471-2/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-alican-kaynar/
   AlicanKaynar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-sinan-tuzcu/
   SinanTuzcu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-ali-turksen/
   AliTurksen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-tolga-pamir/
   TolgaPamir
 • 5000 fade false 60 bottom 0
  SüleymanDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-batinin-dogu-tutkusu-tayfun-timocin/
   DADDSunum_TayfunTemocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/52-super-series-2/
   52SUPERSERIES_son_haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz-konuk-sehir-hatlari-genel-muduru-sinem-dedetas/
   ACIKDENIZ–KonukSehirHatlariGenelMuduru“SinemDedetas”
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-kivanc-sevinc/
   KIVANC_SEVINC_PROVEZZA_HABERLERI
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-her-yonuyle-teknede-enerji-ve-enerji-sistemleri-zafer-turkmen/
   DADDSUNUM_ZaferTurmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelken-postasi-haberler-9/
   YELKEN_POSTASI_Haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/riza-epikmen-schuco-bayk-kis-trofesi-2-ayak-yarislari-oncesi-duygu-ve-dusunceleri/
   RizaEkipmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/130112-2/
   TirhandilUstaları 1. Bölüm
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2019-ozel/
   TIRHANDILCUP2019OZEL
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2/
   TirhandilCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aydik-baskanligina-oflaz-secildi/
   AYDIKBaskanliginaOflazSecildi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/4-deniz-kizi-ulusal-kadin-yelken-kupasinin-ardindan/
   4.Deniz KiziUlusalKadinYelkenKupasıninArdindan
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/the-bodrum-cup-turkiyeyi-yelkencilik-dunyasinda-temsil-etti/
   TheBodrumCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
   AtlantikGecisi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
   GulinBozkurt
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yasamin-nereyinde-duruyoruz-dilek-ergul/
   DilekErgul
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/banu-oney-ile-denizden-denize-marmarisden-seattlea-yelkenli-tekne-ile/
   BanuOneyileDENIZDENDENIZE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
   YelkenciTurkiye
 • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
   DunyaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sporcu-gunlugu-5-bolum-yigit-yalcin-citak/
   SporcuGunlugu5.Bolum-YigitYalcinCitak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
   DunyaUcuncusu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
   AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
   DerinBaytur
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
   EjderSampiyon
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
   DilaraUralp
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
   EcemGuzel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 sualtigazetesi.com/second-wind-onne-van-der-wal/
   SecondWind
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/no-ordinary-women/
   NoOrdinaryWomen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/life%E2%80%99s-daring-adventure/
   Life’sDaringAdventure
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/the-ocean-race-2/
   THEOCEANRACE_son_haberler

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg