ANKARA ALİSVERİS FESTİVALİ İCİN GERİ SAYİM BASLADİ

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

27 Ağustos 2014 Çarşamba

– Şimdi Ankara da olmanın tam zamanı ” sloganının kullanılacağı festival 14 Eylül e kadar indirimler ve etkinlikleriyle yerli ve yabancı ziyaretçilerin seyahatlerine renk katacak. Festival, birbirinden farklı etkinlikleriyle Ankaralılara keyifli günler yaşatacak.

Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, Ankara Alışveriş Festivali Komisyonu, Yüksel Tavşan başkanlığında, aylar süren çalışmayla dolu dolu bir festivale imza attığını söyledi. Ankara nın Cumhuriyet in Başkent i oluşu sırasında da eleştiriler aldığını hatırlatan Bezci, “Bozkırın kasabasından modern bir Başkent e dönüşen Ankara da Alışveriş Festivali de yapılır, şehrimizin adı marka olarak dünyaya da duyurulur ” dedi. Bezci, Ankara için yapılan çalışmaların eninde sonunda meyvesini vereceğini vurguladı.

Ankara Ticaret Odası ndan (ATO) Festival programı ve detayları hakkında bilgilendirmede bulundu. İşte Ankara’ya renk katacak etkinliklerden önemli başlıklar:

Festival, 29 Ağustos akşamı İzmir Caddesi nde hem Ankaralılar hem de Ankara yı ziyarete gelen konuklara güzel zaman geçirtecek eşsiz bir gösteriyle açılacak. Havada dans gösterilerinin yapılacağı gecede ASF, havai fişek şöleniyle hafızalara kazınacak bir geceye imza atacak. Açılış gecesine ünlü sanatçı Demet Akalın konseriyle renk verecek.

ASF nin açılış günü etkinlikleri günün erken saatlerinde, SERÇEV (Serebral Palsili-Beyin Felçli) Çocuklar Derneği yararına düzenlenecek “Kaybolan ” isimli fotoğraf sergisiyle başlayacak. Demircilik, bakırcılık, keçecilik gibi kaybolan mesleklere dair 10 fotoğraf sanatçısının 30 fotoğrafından oluşan sergi festival boyunca Ankara nın değişik yerlerinde görücüye çıkacak. 3. ASF kapsamında bir sosyal sorumluluk projesi olan sergide satılan fotoğrafların gelirleri SERÇEV e bağışlanacak.

-MODA SOKAKTA-
Festivalin açılış günü Ankara sokaklarında anlık defileler yapılacak. Ankaralı tasarımcı Bahar Demir in ASF için tasarladığı kostümler, beklenmedik anlarda Ulus, Tunalı Hilmi ve Kızılay da halkın karşısına çıkacak. Festival açılışı sırasında da sürpriz defileler devam edecek. Modayı sokağa taşıyan etkinliğe ünlü koreograf Yasin Soy imza atıyor.

-AYSUN KABA İLE STİLİNİ KEŞFET-
Festival günü özellikle Kızılay ve çevresi hareketlenecek. Ekibiyle festival boyunca otobüs ile tüm Ankara yı dolaşacak olan ünlü stil danışmanı Aysun Kaba, açılış günü Kızılay da başkentli kadınlarla söyleşiler yapacak ve stil danışmanlığı hizmeti verecek. Kaba ayrıca, festivalde mağazalar arasında vitrin yarışması düzenleyecek.

-GELENEKSEL EL SANATLARI-
Festival in ilk günü Geleneksel El Sanatları Sergisi nin açılışı da yapılacak. Limon Ağacı Organizasyon tarafından gerçekleştirilecek projede, Ankaralılar yemeni yapımından, sedef kakmaya, Keşan dokumadan bakır işlemeye kadar unutulmaya yüz tutmuş 30 ayrı çeşit el sanatını, Kızılay Metro Sanat Galerisi nde uygulamalı olarak görme fırsatı bulacak.

-KALE DE ŞENLİKLİ GÜNLER-
Festival boyunca Ankara Kalesi nde şenlikler yapılacak. 30 Ağustos Cumartesi günü ATO Başkanı Salih Bezci, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek in katılacağı etkinlikle mehter takımıyla birlikte Kale ve Hamamönü gezilecek. Festival boyunca kalede gösteriler, resim ve seramik sergileri, ebru ve yağlı boya canlı performansları ile müzik dinletileri yapılacak. Rahmi Koç müzesi önünde Önder Sürenkök koleksiyonundan antika arabalar sergisi açılacak.

ANKARA GARI NDA DEFİLE
3. Ankara Alışveriş Festivali kapsamında düzenlenecek defilelerle Başkent te moda rüzgarları estirilecek. Başkent in tarihi tren garının nostaljik atmosferinde gerçekleşecek defilelerden ilkinde Ankaralı tekstil firmalarının 2014-2015 sonbahar-kış kreasyonları halkla buluşturulacak. Tasarımından üretimine kadar her aşaması Ankara moda firmalarınca gerçekleştirilen 110 göz alıcı ürün, ünlü mankenlerin üzerinde sergilenecek.

ASF nin ikinci defilesi ünlü modacı Özlem Süer imzasını taşıyacak. ASF için özel kreasyon hazırlayan Süer, dünya moda otoritelerince avant-garde, neo-romantik, deneysel, kavramsal ve disiplinler arası olarak tanımlanıyor. Türk kültürünün değişik yörelerinden esintilerin yer aldığı Özlem Süer kreasyonunda 40 ayrı kıyafet defilede moda severlere sunulacak. Birbirinden ünlü mankenlerin sahne alacağı ASF defilelerinin konsepti ünlü koreograf Yasin Soy imzası taşıyor.

-GUINNESS REKOR DENEMELERİ-
Ankara Shopping Fest te ayrıca iki Guinness rekoru da kırılmaya çalışılacak. ATO Pastacılar, Çikolata ve Tatlıcılar Meslek Komitesi, Liva Pastanesi nin katkılarıyla dünyanın en yüksek profiterol pastasını üretecek. 3 saat içinde dans gösterileri eşliğinde üretilecek pastada 50 binin üzerinde profiterol topu yer alacak. 6 metre yüksekliğinde 2,5 metre çapında üretilecek pastanın ağırlığı 4 tonu bulacak. Pastanın çikolata sosları tanklarla yukarıdan boşaltılacak. Rekor yüksekliğindeki pasta tamamlandıktan sonra 4 bin kişiye ikram edilecek.

Festivalin ikinci rekor denemesi aynı anda en çok çiçek soğanı dikilerek yapılacak. ATO Çiçekçi ve Baharatçılar Meslek Komitesi tarafından gerçekleştirilecek rekor denemesinde aynı anda binlerce kişi Guinness Rekorlar Kitabı hakemleri önünde çiçek soğanı dikecek. Rekor denemesine isteyen Ankaralılar katılabilecek.

-KONSERLER VE GÖSTERİLER-
Ünlü sanatçılar Orhan Ölmez, İzzet Yıldızhan, Alişan, Safiye Soyman –Faik Öztürk ün konserleriyle renklenecek festivalde Kafkas halk dansları grubu sahne alacak. Festivalde, bando gösterileri ile ritim atölyesi gösterileri de yer alacak.

Off Road yarışlarının renklendireceği festivalde Türk kültürünün önemli bir parçası olan aşıklık kültürü de gösterilerle yaşatılacak.

-OTEL İNDİRİMLERİ-
Festivale destek veren oteller “3 gece kal 2 gece öde ” kampanyasıyla destek verecek. İndirimli otellerin listesi ASF nin internet sitesinde yayınlanacak.

-UÇAK VE TREN BİLETLERİ İNDİRİMLİ-
Festivale Anadolujet ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları da indirimli biletlerle destek verecek.

29 Ağustos-14 Eylül tarihleri arasında 250 TL tutarında, belirlenen alışveriş merkezlerinden alışveriş yapan herkes Anadolujet in 15 Ekim-15 Aralık 2014 tarihleri arasındaki Kıbrıs dahil tüm yurtiçi uçuşlarında yüzde 25 indirimden yararlanabilecek. Alışveriş merkezlerinin listesi ASF internet sitesinde yayınlanacak.

Yine festival boyunca 300 TL lik alışveriş yapan vatandaşlar, alışveriş fişlerini ibraz ederek Yüksek Hızlı Tren dönüş biletlerini yüzde 50 indirimle alabilecekler.

-13 LÜKS OTOMOBİL TALİHLİLERİNİ BULACAK-
Alışveriş Festivali nde kredi kartı ve banka kartı ile 50 TL lik alışveriş yapan vatandaşlar, her 50 TL için bir kura numarası almaya hak kazanacak. Bankalararası Kart Merkezi nin organizasyonu Milli Piyango İdaresi nin denetiminde yapılacak çekilişler sonucu 13 talihli 1 Porsche Cayman, altı Audi A1 ile altı adet de Audi A3 otomobilden birini kazanma şansı yakalayacak.

Festival boyunca ayrıca basın kuruluşlarının futbol takımları Ankara Shopping Fest Futbol Turnuvası kupasını almak için halı sahada ter dökecek.

Kaynak: turizmhaberleri.com

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
600true thumbnails bottomright 300true 800none
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
   SedenErdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
   AliNasman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
   SelmaUca
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
   TuncayTanriverdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
   Selimsidali
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/beysun-gokcin/
   BeysunGokcin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
   SelcenTaninmis
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=326
   GokhanKarakas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/arif-yilmaz/
   ArifYilmaz_DenizinSesi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/selim-pala/
   SelimPala
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/umut-dincer/
   UmutDincer
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
   HaldunSevel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/nilufer-cetin/
   NiluferCetinRoportajlari
 • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
   DADDSunumlar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-ve-sadun-boro-nun-izinden/
   OdaveSadunBoronunIzinde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-boronun-izinde/
   OdaBoronunIzınde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz/
   ACIKDENIZ-KonukCahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-programi/
   STUDYOProgrami_Konuk_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dunya-seyahati-sunumu/
   DünyaSeyahati
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kristal-deniz-ege-ozkan-gulkaynak/
   KristalDenizEGE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kayitsiz-iii-ile-dunya-turu-felsefesi-ozkan-gulkaynak/
   OzkanGulkaynak_Sunum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-ilk-yardim-hayati-tehlike-ve-tekne-kazalari/
   TAYKSUNUM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sudan-sohbetler-konuk-aysegul-sora/
   AysegulSora_SUdanSohbetler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-riccardo-de-felice/
   AMERICA’SCU-RiccardoDeFelice
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kural-semineri-iii-ilker-bayindir/
   KuralSeminer-IlkerBayindir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-kuzey-kutup-dairesinden-guney-kutup-dairesine-gronland-ve-antarktika-prof-dr-talat-kiris/
   TAYKSUNUM-PROF.DR.TALATKIRIS
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/turkiyenin-amator-denizcilik-tarihi-ozkan-gulkaynak/
   TurkiyeninAmatorDenizcilikTarihi–OzkanGulkaynak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-sanat-ve-deniz-tutkunu-levent-celmen/
   SanatveDenizTutkunuLEVENTCELMEN
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/camlimani-gunleri-kismet-deniz-boro-polat/
   CamlimaniGunleri
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/denizin-sesi-konuk-prof-dr-ahmet-koman/
   Prof.Dr.AhmetKoman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/keyifle-8-yilda-seyr-i-alem/
   KEYIF’LE8YILDASEYR-IALEM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/atlantik-gecisleri-ekber-levent/
   AtlantikGeisleri-EkberLevent
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/michel-desjoyeaux-ile-online-bulusma/
   MichelDesjoyeauxilebulusma
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-sekoleva-yelken/
   SGSTUDYO–SEKOLEVAYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yuksek-performans-yenkencilik/
   YuksekPerformansYelkencilik
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder-ii-program/
   SGSTUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder/
   SG STUDYOKonuklarCemGur&TimucinBinder
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken/
   DobraDobraYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-mustafa-cakir/
   SGSTUDYOKonukMustafaCakir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-saruhan-cinay/
   SGSTUDYOKonukSaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/avrupanin-kalbinde-bir-yelkenli/
   Yalcinlar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-ejder-ginyol/
   SGSTUDYO-Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/daddsunum-kadin-ve-deniz-zeliha-ozer/
   KadinveDeniz
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/j40-turkiye-sampiyonasi/
   J40TurkiyeSampiyonasi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/arkas-aegean-link-regatta-2020/
   ArkasAegeanLinkRegatta2020
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aciklamalar-oguz-akif-sezer/
   KomodorOguzAkifSezer-ACIKLAMALAR
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sportsboat-turkiye-sampiyonasi-saruhan-cinay/
   Sportsboat_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenli-tekne-kiralama-nedir/
   YelkenliTekneKiralama
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kadinlarla-barisin-nese-vidinli-hasipek/
   KadinlarlaBarisin-NeseVidinliHasipek
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ilk-yaris-aciklamasi/
   CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ekrem-inozu-roportaji-2/
   EkremInozuRoportajı
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sadun-boro-semra-igtac/
   SadunBoro
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-kendine-yetebilmek-tayfun-timocin/
   TayfunTimocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-supriz-konuklar/
   EDHEMDIRVANA
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohberi-konuk-deniz-fici/
   DenizFici
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/132471-2/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-alican-kaynar/
   AlicanKaynar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-sinan-tuzcu/
   SinanTuzcu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-ali-turksen/
   AliTurksen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-tolga-pamir/
   TolgaPamir
 • 5000 fade false 60 bottom 0
  SüleymanDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-batinin-dogu-tutkusu-tayfun-timocin/
   DADDSunum_TayfunTemocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/52-super-series-2/
   52SUPERSERIES_son_haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz-konuk-sehir-hatlari-genel-muduru-sinem-dedetas/
   ACIKDENIZ–KonukSehirHatlariGenelMuduru“SinemDedetas”
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-kivanc-sevinc/
   KIVANC_SEVINC_PROVEZZA_HABERLERI
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-her-yonuyle-teknede-enerji-ve-enerji-sistemleri-zafer-turkmen/
   DADDSUNUM_ZaferTurmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelken-postasi-haberler-9/
   YELKEN_POSTASI_Haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/riza-epikmen-schuco-bayk-kis-trofesi-2-ayak-yarislari-oncesi-duygu-ve-dusunceleri/
   RizaEkipmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/130112-2/
   TirhandilUstaları 1. Bölüm
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2019-ozel/
   TIRHANDILCUP2019OZEL
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2/
   TirhandilCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aydik-baskanligina-oflaz-secildi/
   AYDIKBaskanliginaOflazSecildi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/4-deniz-kizi-ulusal-kadin-yelken-kupasinin-ardindan/
   4.Deniz KiziUlusalKadinYelkenKupasıninArdindan
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/the-bodrum-cup-turkiyeyi-yelkencilik-dunyasinda-temsil-etti/
   TheBodrumCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
   AtlantikGecisi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
   GulinBozkurt
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yasamin-nereyinde-duruyoruz-dilek-ergul/
   DilekErgul
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/banu-oney-ile-denizden-denize-marmarisden-seattlea-yelkenli-tekne-ile/
   BanuOneyileDENIZDENDENIZE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
   YelkenciTurkiye
 • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
   DunyaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sporcu-gunlugu-5-bolum-yigit-yalcin-citak/
   SporcuGunlugu5.Bolum-YigitYalcinCitak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
   DunyaUcuncusu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
   AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
   DerinBaytur
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
   EjderSampiyon
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
   DilaraUralp
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
   EcemGuzel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 sualtigazetesi.com/second-wind-onne-van-der-wal/
   SecondWind
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/no-ordinary-women/
   NoOrdinaryWomen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/life%E2%80%99s-daring-adventure/
   Life’sDaringAdventure
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/the-ocean-race-2/
   THEOCEANRACE_son_haberler

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg