ALEXEY MOLCHANOV: “ÖLÜDENİZ SERBEST DALIŞIN GELECEKTEKİ MERKEZİ OLACAK”

Antrenmanlar sanki bir dünya şampiyonası gibi geçti

Molchanov antrenmanlarda; sabit ağırlık paletsiz disiplininde 80 ve 85 metre, Sabit ağırlık çift palet disiplininde ise 100 metre dalış gerçekleştirdi. Alexey Molchanov; “Antrenmanların sanki bir dünya şampiyonası varmışçasına profesyonelce hazırlandığını gördüm. Dalış alanının güvenliğini sağlayan sahil güvenlik ekibi, teknede İlk yardım ekibi ve sahilde ambulans her zaman hazırdı. Bu kadar profesyonelce hazırlanmış bir antrenman düzeni için çok teşekkür ederim” dedi.

Desteğe hazırım

Molchanov, Ölüdeniz’in serbest dalıcılar için gözde bir yer olması gerektiğini, oteller ve merkezin dalış okuluna yürüme mesafesinde olması, dalış okulundan birkaç adımda dalış botuna gidilmesi ve dalış noktasına ise sadece 1-2 dakikada ulaşılması dolayısıyla operasyonun çok kolay olduğunu belirtti. Molchanov, “Dalış noktasında akıntı ve dalga olmaması ve dalış ipinin düz bir hatta durması muhteşem dalış şartlar oluşturuyor. Ölüdeniz’in geleceğin serbest dalış merkezi olacağı ve uluslararası şampiyonaların merkezi haline geleceğinden kesinlikle eminim ve bu konuda gerekli tüm alt yapı için gerekli desteği vermeye hazırım” dedi.

Gökhan Karakaş {Milliyet}

DENIZKARTALI Haber Portalı – https://denizkartali.com/alexey-molchanov-oludeniz-serbest-dalisin-gelecekteki-merkezi-olacak/

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/image-2-3.png