Türkiye Rekoru “Birgül Erken”

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Türkiye’de hızla gelişen Serbest Dalış branşında Türkiye Sualtı Sporları Federasyonumuz tarafından ​24-26 Mart 2017 tarihleri arasında Çanakkale Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzun’da düzenlenen Serbest Dalış Havuz Branşları Türkiye Şampiyonası’nda İTÜ-SAS adına yarışan Çanakkaleli Milli Sporcu Birgül Erken Çift Palet Branşında Türkiye rekoru kırdı. Çanakkaleli Milli Sporcu Birgül ERKEN üç altın madalya kazanmak sureti ile üç kez Türkiye Şampiyonu oldu.

Milli Sporcu geçen yıl da havuz branşlarında üç kez şampiyon olmuş ve ayrıca deniz branşlarından en zorlarından biri olan Küp Apnea branşında Türkiye rekorunu ele geçirmişti.

Sporcu milli forma ile ülkesine dünya çapında iki bronz madalya kazandırdı.

Dinamik Apnea, Hız Apnea ve Çift Palet Dinamik Apnea branşlarında Altın madalya 2017 yılının yarışma sezonunu verimli geçirdiğini belirten ERKEN,hedeflerini her zaman yüksek tuttuğunu ve sürekli güçlü bir antrenman temposunda çalıştığını söyledi.

TSSF’nin planlı faaliyetleri arasında yapılan Serbest Dalış branşlarındaki yarışmalarda Birgül ERKEN bayan sporcular arasında bireysel olarak en çok madalyayı kazanan sporcu oldu.

Erken’in hedefi milli sporcu olarak ülkesini dünya arenasında en iyi şekilde temsil etmek bu yılki Avrupa Şampiyonası’nda yarışarak ülkesine yeni bir rekor hediye etmek.

Altı yıldır milli formayı giyen Birgül Erken’in 2015 yılında İtalya’da düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda ve 2013 yılında Rusya Kazan düzenlenen Dünya Şampiyonası’ndan iki bronz madalyası bulunuyor.

ERKEN: “18 Mart Çanakkale Zaferi Haftası’nda yapılan yarışmalarda Çift Palet Dinamik Apnea Branşında kırdığım Türkiye Rekorumu Tüm şehitlerimize ithaf ediyorum.” dedi.

Birgül ERKEN: Deniz çocuğu olmanın avantajlarını kullandığını belirten ERKEN su altı fotoğrafçılığı ile başlayan serbest dalış merakını beş yıldır sürdüren ve serbest dalışta yüzlerce madalya alan Birgül Erken, su altı fotoğrafçılığı yaptığı sırada başlayan derin mavi sulara olan tutkusunun, önce aletli dalış sonra da serbest dalış merakını getirdiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde ilk kişisel Sualtı Fotoğraf sergisini Çanakkale Güzel Sanatlar alerisi’nde açan Birgül ERKEN sanatın ve sporun hayatın gerçek değerleri olduğuna inanıyor.

Birgül ERKEN: “Uzun yıllar farklı spor disiplinlerinde yarıştım. Atıcılık, voleybol, yüzme branşlarında lisanslı sporcuydum. Bu benim spor alt yapımı destekleyen en önemli unsurdur, dedi. Eşim ve oğlum basketbol ile ilgileniyor. Eşim de spordan geldiği için beni anlıyor. O da İzmit doğumlu deniz çocuğu. Biz sporcu bir aileyiz. Evimizde yemekler sporcu beslenmesine uygun hazırlanıyor. Spor konuşuluyor, spor izleniyor. Ortak paydalarda buluşmak bizi mutlu ediyor. “dedi.

Türkiye’mizin adını Dünya Şampiyonası’nda duyurmak için antrenman planı yaptık. Bu spor destek olmadan yapılası bir spor değil. Temponuz çok yüksek. Sürekli limitlerinizi zorluyorsunuz. İnsanlık adına yeni bir rekor denerken yaptığın iş bilime ve insanlığa sunulan bir veri. Adeta kendi bedeninle gönüllü bir denek gibisin. Sınırlarda gezmenin bir bedeli var. Günlük yaşamınızda önceliklerinizi değiştiriyorsunuz. Dolayısıyla aileniz destek olmazsa olmaz. Tıp doktoru olan eşim ve birçok uzman arkadaşım hedefime ulaşmam için can-ı gönülden destek veriyor. Çalışmalarımızı bilimsel olarak ve sistemli bir biçimde sürdürüyoruz. Ancak daha çok destek ve sponsorumuz olmalı. Hizmet sponsorlarım olmasına rağmen ana sponsor sıkıntısı yaşıyorum. Dilerim en kısa zamanda bana benim gibi denize tutkun çözüm ortaklarım, sponsorlarım olur ve bana güçlü bir destek bir omuz verir. Birlikte kazanca dönüşen rekorlara yürür Ülkeme yeni rekorlar armağan ederiz umuyorum.

Hepimizin bildiği gibi çağımızın ve ülkemizin yaşamlarımızı etkileyen önemli sorunları var. Ancak “insan olmak” bilimle, sanatla, sporla ilgilenmek bizi olumlu yönde besliyor, zor günlere bir umut ışığı yayıyor. Bizler çevremizdeki insanlara bu ışığı yayma sorumluluğunda bilen spoorcular olmaya ve her anlamda karakterli güçlü sporcular yetiştirmeye gönüllü insanlarız. İnancımız odur ki insanlarn ruhları sanatla inceldiğinde ve bedenleri sporla güçlendiğinde insanlarımız sorunlarını aşma yollarını da bulacaktır. Bizler rol model olmaya devam edeceğiz.

Çevremde beni destekleyen çok güzel dostlarım var. Onların enerjisiyle besleniyorum. Tüm engelleri basamak yapıp, teker teker aşıyoruz. Bana inanan, beni destekleyen başta eşim Değer ERKEN olmak üzere tüm güzel insanlara binlerce teşekkür borçluyum.

Çanakkale Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen Serbest Dalış Havuz Branşları Türkiye şampiyonası’nda iki günlük performanslarından birinde Türkiye rekorunu kırdığını anlatan Erken, “Herkes bilir ki hiç bir başarı tesadüf değildir. Bu yıl çalışmalarımızı çok disiplinli bir biçimde planladık. Planımızı hemen hemen hiç aksatmadan yerine getirdik. Yarışmalarda da emeğimizin karşılığını aldığımızı düşünüyorum.” dedi. Ve Avrupa Şampiyonasında derecelerini daha da arttıracağına inandığını belirtti.

Daha önce de Türkiye ve Dünya Şampiyonaları’ndaki dereceleriyle dikkati çeken sporcu bu yıl yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda iddialı olduğunu belirtti.

Antrenman temposunu arttırarak daha güçlü ve sağlam hazırlık dönemine giren ERKEN: “Milli Takım formasını giymek ve uluslararası arenada Türk bayrağını dalgalandırmak her zaman benim için onur kaynağı olmuştur; Millli sporcu olarak ülkeme hizmet ettiğim düşüncesi en büyük motivasyon kaynağım diyor.” Avrupa Şampiyonası nda hedefinin derceye girmekten öte birincilik olmak olduğunu belirten sporcu, “Güçlü ve zayıf yanlarımı biliyor ve sürekli gelişmeye ve çalışmaysa devam ettikçe inanıyorum ki her şey yolu gidecek dedi.

“Bu arada bu yıl Türkiye Şampiyonasında sporcuların katılımı arttı. Bizler elit sporcu olmanın dışında öğrenci yetiştirme ve gençlere el verme sorumluluğunu alarak federasyonumuzu destekleyeceğiz. Yeni kulüpler kurulması için elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz ve gençlerin yolunu açacağız ki sporumuz gelişsin. Bizler sahada çalışırken Federasyonumuzun çok değerli yetkilileri deneyimli ve çalışkan kadrosu da Ülkemiz adına her türlü milli menfatleri gözeterek ilerliyor olması bizlere güç veriyor. Güzel şeyler oluyor. Bizler yarışmadayken aynı tarihlerde Federsayon Başkanımız Sayın Doç. Dr. Şahin ÖZEN ve CMAS Başkanı Anna Arzhanova Kaş’ta açılışını yaptıkları CMAS-TSSF Akademi ve Uluslararası CMAS-TSSF Kaş Başka Antrenman Merkezi Ülkemiz adına, Serbest Dalış adına çok büyük bir onurdur. Birlik bilinciyle hepimiz tek hedefe hizmet etmek üzere görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmekten onur ve mutluluk duyacağız. Sualtında harika bir dönem başlıyor.”dedi.

Birgül ERKEN
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
Serbest Dalıcı**
Dalıcı ***
Sualtı Fotoğrafçısı
birgulerken@gmail.com
www.birgulerken.com

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
600true thumbnails bottomright 300true 800none
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
   SedenErdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
   AliNasman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
   SelmaUca
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
   TuncayTanriverdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
   Selimsidali
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/beysun-gokcin/
   BeysunGokcin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
   SelcenTaninmis
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=326
   GokhanKarakas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/arif-yilmaz/
   ArifYilmaz_DenizinSesi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/selim-pala/
   SelimPala
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/umut-dincer/
   UmutDincer
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
   HaldunSevel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/nilufer-cetin/
   NiluferCetinRoportajlari
 • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
   DADDSunumlar
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://sualtigazetesi.com/umut-eyriparmak-avrupa-ucuncusu/
   UmutEyriparmak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/miray-ulas-hansa-sinifi-engelli-yelken-dunya-3-su/
   MirayUlas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-konuk-aydin-yurdum/
   AydinYurdum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=143593&preview=true
   EjderGinyol
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-sn-cahit-uren/
   Sn.CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-konuk-kpt-neslihan-karayel/
   NeslihanKarayel_STUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-sohbeti-konuk-ozkan-gulkaynak/
   Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/deniz-kuvvetleri-kupasi-oncesi-murat-tan-atilla-gokova-yaris-ekibi-roportajlari/
   MuratTan&AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-ve-sadun-boro-nun-izinden/
   OdaveSadunBoronunIzinde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/oda-boronun-izinde/
   OdaBoronunIzınde
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz/
   ACIKDENIZ-KonukCahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/studyo-programi/
   STUDYOProgrami_Konuk_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dunya-seyahati-sunumu/
   DünyaSeyahati
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kristal-deniz-ege-ozkan-gulkaynak/
   KristalDenizEGE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kayitsiz-iii-ile-dunya-turu-felsefesi-ozkan-gulkaynak/
   OzkanGulkaynak_Sunum
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-ilk-yardim-hayati-tehlike-ve-tekne-kazalari/
   TAYKSUNUM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sudan-sohbetler-konuk-aysegul-sora/
   AysegulSora_SUdanSohbetler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken-riccardo-de-felice/
   AMERICA’SCU-RiccardoDeFelice
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kural-semineri-iii-ilker-bayindir/
   KuralSeminer-IlkerBayindir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tayk-sunum-kuzey-kutup-dairesinden-guney-kutup-dairesine-gronland-ve-antarktika-prof-dr-talat-kiris/
   TAYKSUNUM-PROF.DR.TALATKIRIS
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/turkiyenin-amator-denizcilik-tarihi-ozkan-gulkaynak/
   TurkiyeninAmatorDenizcilikTarihi–OzkanGulkaynak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-sanat-ve-deniz-tutkunu-levent-celmen/
   SanatveDenizTutkunuLEVENTCELMEN
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/camlimani-gunleri-kismet-deniz-boro-polat/
   CamlimaniGunleri
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/denizin-sesi-konuk-prof-dr-ahmet-koman/
   Prof.Dr.AhmetKoman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/keyifle-8-yilda-seyr-i-alem/
   KEYIF’LE8YILDASEYR-IALEM
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/atlantik-gecisleri-ekber-levent/
   AtlantikGeisleri-EkberLevent
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/michel-desjoyeaux-ile-online-bulusma/
   MichelDesjoyeauxilebulusma
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-sekoleva-yelken/
   SGSTUDYO–SEKOLEVAYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yuksek-performans-yenkencilik/
   YuksekPerformansYelkencilik
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder-ii-program/
   SGSTUDYO
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuklar-cem-gur-timucin-binder/
   SG STUDYOKonuklarCemGur&TimucinBinder
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dobra-dobra-yelken/
   DobraDobraYelken
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-mustafa-cakir/
   SGSTUDYOKonukMustafaCakir
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-saruhan-cinay/
   SGSTUDYOKonukSaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/avrupanin-kalbinde-bir-yelkenli/
   Yalcinlar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-ejder-ginyol/
   SGSTUDYO-Konuk
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/daddsunum-kadin-ve-deniz-zeliha-ozer/
   KadinveDeniz
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/j40-turkiye-sampiyonasi/
   J40TurkiyeSampiyonasi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/arkas-aegean-link-regatta-2020/
   ArkasAegeanLinkRegatta2020
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aciklamalar-oguz-akif-sezer/
   KomodorOguzAkifSezer-ACIKLAMALAR
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sportsboat-turkiye-sampiyonasi-saruhan-cinay/
   Sportsboat_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenli-tekne-kiralama-nedir/
   YelkenliTekneKiralama
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kadinlarla-barisin-nese-vidinli-hasipek/
   KadinlarlaBarisin-NeseVidinliHasipek
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ilk-yaris-aciklamasi/
   CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ekrem-inozu-roportaji-2/
   EkremInozuRoportajı
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sadun-boro-semra-igtac/
   SadunBoro
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-kendine-yetebilmek-tayfun-timocin/
   TayfunTimocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-supriz-konuklar/
   EDHEMDIRVANA
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohberi-konuk-deniz-fici/
   DenizFici
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/132471-2/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-alican-kaynar/
   AlicanKaynar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-sinan-tuzcu/
   SinanTuzcu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-ali-turksen/
   AliTurksen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-tolga-pamir/
   TolgaPamir
 • 5000 fade false 60 bottom 0
  SüleymanDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-batinin-dogu-tutkusu-tayfun-timocin/
   DADDSunum_TayfunTemocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/52-super-series-2/
   52SUPERSERIES_son_haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz-konuk-sehir-hatlari-genel-muduru-sinem-dedetas/
   ACIKDENIZ–KonukSehirHatlariGenelMuduru“SinemDedetas”
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-kivanc-sevinc/
   KIVANC_SEVINC_PROVEZZA_HABERLERI
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-her-yonuyle-teknede-enerji-ve-enerji-sistemleri-zafer-turkmen/
   DADDSUNUM_ZaferTurmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelken-postasi-haberler-9/
   YELKEN_POSTASI_Haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/riza-epikmen-schuco-bayk-kis-trofesi-2-ayak-yarislari-oncesi-duygu-ve-dusunceleri/
   RizaEkipmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/130112-2/
   TirhandilUstaları 1. Bölüm
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2019-ozel/
   TIRHANDILCUP2019OZEL
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2/
   TirhandilCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aydik-baskanligina-oflaz-secildi/
   AYDIKBaskanliginaOflazSecildi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/4-deniz-kizi-ulusal-kadin-yelken-kupasinin-ardindan/
   4.Deniz KiziUlusalKadinYelkenKupasıninArdindan
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/the-bodrum-cup-turkiyeyi-yelkencilik-dunyasinda-temsil-etti/
   TheBodrumCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
   AtlantikGecisi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
   GulinBozkurt
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yasamin-nereyinde-duruyoruz-dilek-ergul/
   DilekErgul
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/banu-oney-ile-denizden-denize-marmarisden-seattlea-yelkenli-tekne-ile/
   BanuOneyileDENIZDENDENIZE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
   YelkenciTurkiye
 • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
   DunyaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sporcu-gunlugu-5-bolum-yigit-yalcin-citak/
   SporcuGunlugu5.Bolum-YigitYalcinCitak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
   DunyaUcuncusu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
   AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
   DerinBaytur
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
   EjderSampiyon
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
   DilaraUralp
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
   EcemGuzel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 sualtigazetesi.com/second-wind-onne-van-der-wal/
   SecondWind
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/no-ordinary-women/
   NoOrdinaryWomen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/life%E2%80%99s-daring-adventure/
   Life’sDaringAdventure
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/the-ocean-race-2/
   THEOCEANRACE_son_haberler

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg