Pınar Altuğ Röportajı

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Televizyondan tanıdığımız Pınar Altuğ Atacan, şimdilerde yıllardır gezdiği ve gönül verdiği denizlerle ilintili yeni bir işe yelken açmanın heyecanını yaşıyor. Tekne tekstili sektörüne adım atan oyuncuyla CNR Boatshow Fuarında, ürünlerini tanıttığı Concept Marine standında yaptık söyleşimizi…

1. Denize ve teknelere sevdanız nasıl başladı ?

Babam denize düşkün bir adamdı. Küçükken bir teknemiz vardı, ben de küçük yaştan itibaren tekne üzerinde büyümüş bir çocuğum. Babamın yakın arkadaşlarının da tekneleri vardı. Yüzmeyi de teknede öğrendim ve tekne hayatına çok alışık büyüdüm. İstanbul’da her hafta sonu Heybeliada Çamlimanı’na giderdik. Sonra araya zaman girdi, çok imkan bulamadım tekne ve denizle haşır neşir olmaya. Ne zaman ki kendi teknemi alabilecek yaşa geldim, eşim de denize çok düşkün olduğundan 5 sene önce küçük bir sürat motoru aldık. Bodrum’da bir evimiz ve sürat motorumuz vardı. Onunla keyif yapmaya başladık. Sonra biraz daha büyüttük teknemizi ve bu arada kızımız Su dünyaya geldi. Su da denizde bizimle olmaya başladı. 2 sene önce yeni bir teknemiz oldu. Biz teknemizde de oluruz evimize de gideriz derken evi sattık ve yazın hepten teknede yaşamaya başladık. Şu anda da Atlantis marka bir motoryatımız var.

2. Ne zamandır denizlerdesiniz ?

Hani derler ya kendimi bildim bileli denizlerdeyim diye işte ben de öyleyim.

3. Teknenizin isminin hikayesi nedir? Nerede duruyor tekneniz?

Kızımızın adı Su. Teknemizin ismi de H2O. Suyun kimyasal formülü. Teknemiz Göcek’te duruyor.

4. Sizce tekne bir ev olabilir mi ?

Olabilir. Ama hayatınızdaki gereksinimlerinizin ne olduğuna bağlı. Teknenin büyüklüğüyle alakası yok. Biz yazın teknemizi evimiz yapıyoruz. İstanbul’daki evimizi kapatıp yazlığımıza, teknemize taşınıyoruz. Bir ev olmak için yeterli bir teknemiz var ve Atlantis 58. Teknenin içinde İstanbul’daki evimizin düzenini de kurdum. Geçen sene fırın yoktu çok zorlanıyordum artık fırın da var. Çocuk olunca kek, börek gibi şeyler de yapmak gerekiyor. Ekmeğimize kadar teknede yapıyorum. Dolayısıyla yazın tekne evimiz olabiliyor. Günlük yaşantımız oldukça koşuşturmalı ve 12 ay çocuğumu kısıtlı bir alanda yaşatmak istemezdim. Dünyayı geziyor olasaydım 12 ay kalabilirdim ancak yaşadığım hayat için 12 ay teknede denizde yaşamak çok kolay olmayabilir.

5. Denizde yaşamak ne demek?

Özgürlük, rahatlık ve keyif demek. Sınırsız olmak demek. Huzur demek. Denizde olduğunuzda denize ait kurallar ve güvenliğiniz için dikkat etmeniz gereken hususlar var. Kadın için giyinmek, makyaj, saç gibi şeylerle uğraşma durumu yok. Olduğunuz gibisiniz. Eşim, kızım ve ben baş başa kalıyoruz. Bazen bir koyda denizin üzerinde bir tek siz varsınız. O kadar güzel ki…Deniz hayatıyla uyumlu misafirlerimiz oluyor. Şartlar neyse birlikte yapıyoruz her şeyi. Beraber bulaşık yıkıyoruz, yemek hazırlıyoruz. Misafirimiz hiç eksik olmaz. Bazen 11’de biri çıkar 14’te başka biri gelir, ben arada koşturarak çarşaf değiştirip banyo temizlerim.

6. Denizlerde favori yerleriniz, koylarınız nereleri?

Marmaris Bozburun tarafı çok keyifli.Göçek’de ise dış Göbün’de çok sevdiğimiz bir yer var. Bodrum’da Cennet Koyu’nda çok zaman geçiriyoruz ve Demirci Koyu’nu çok seviyoruz.

7. Tekne ve denizlere dair bir iş yapmayı neden istediniz ? Nedir tam olarak yaptığınız şey ?

Tekne sahipleri, kullandıkları havlu, çarşaf, masa örtüsü gibi ürünlerin üstünde teknelerinin ismini görmekten zevk alırlar. Ben de 2 sene önce teknemi aldığımda bütün teknenin içi aynı konsept olsun istedim. Biraz artaştırdım ama pek beğenmedim bulduklarımı. Hayal ettiğim şeyleri bulamadım. Araştırırken bugün beraber çalıştığım arkadaşımla yolum kesişti. O da yıllardır tekstil işinde olmasına rağmen tekne tekstiliyle ilgili bir çalışmanın içinde olmamış. Ben isteklerimi söyleyince o da sen tarif edersen en iyisini yaparım dedi ve sonunda yaptı. Ben de teknemin içinde hayal ettiğim tekstillere sahip oldum. Gelen misafirlerimiz teknenin içindeki tekstilleri görünce beğenilerini dile getirip nereye yaptırdığımı sormaya başladılar. Gördüm ki herkes birşeyler soruyor ve ilgi çekiyor. Sonra acaba bu işi yapabilir miyiz diye düşünürken telefonuma bir mail düştü. Arkadaşım bu işi yaparken çok zevk aldığını ancak teknede nelere ihtiyaç var, bilmediğini yazmıştı ve bana yardımcı olur musun diye soruyordu. Ben de aynı düşünceler içinde olduğumu onunla paylaştım. Ve böylece işe başladık. Zaten bir süredir adımı markalaştırmak isteğim vardı. Kızım çok küçük olduğu için uzun süre başında olmamı gerektirecek bir iş olması şu an için uygun değildi. ByPınarAltuğ bir marka olacak ve altında farklı birçok ürün barındıracak. Her ürünün logosunun rengi farklı olacak.

8. Teknelerin içini donatırken farklılık nasıl yaratıyorsunuz ?

İnsanların hayal ettiği şeyleri gerçekleştirmek istiyoruz. Yapılabilir çerçevede istenilen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Hayal edip bize söylemeniz yeterli.

9. Haute couture kişiye özel dizayn da yapıyor musunuz?

Elbette. Sadece sizin teknenizde olacak ve başkaca da üretilmeyecek şeyler yapabiliriz.

10. Concept Marin ile fuarda işbirliği nasıl gerçekleşti?

Ürünlerimi bir şekilde sergilemeye ihtiyacım vardı. Boatshow da bunun için çok uygundu. Eşim de halihazırda Concept Marin’le işbiriliği halindeydi. Eşimin hızlı bot satışı yapan bir firması var. Cosept Marin’in ortaklarından biri de arkadaşımız. Fuarda bu standda onun teknelerinden birini giydirmeyi teklif ettim o da seve seve kabul etti. Bir teknenin içine girince güzel döşenmiş çarşaflı bir yatak görmek, havlusuyla bir banyo görmek çok güzel. 11 kabin giydirdik ve farklı farklı çarşaflar, havlular, desenler sergiliyoruz. Hepsini buraya özel yaptık. Aldığımız tepkiler de harika.

11. Denizlerde bunca zamandır dolaşıyorsunuz. Başınıza gelen en ilginç şey nedir?

Genelde o anda sizi çok korkutan şeyler sonra hatırladığınızda kahramanlık hikayesine dönüşüyor. Geçen sene Bodrum’da Cennet Koyu’ndaydık ve fırtına geleceğini biliyorduk. Tanıdık bir sürü tekne hepimiz dip dibe bağlandık ve fırtınayı bekliyoruz. Fakat iki gün önce de demirimizi her zaman çok iyi atmamıza rağmen o gün demir atarken çok özen göstermemiştik. O zaman gemicimiz de yok, üçümüzüz teknedeyiz. Hatta Yağmur’la da çıkalım tekrar demir atalım diye konuştuk fakat unutup yapmadık. Hava sertleşti biz eşofmanları giydik, yemeğimizi yedik hala her şey yolunda diye düşünüyoruz. Kızımın uyku saati gelince onu yatırdım. Ekmek makinasında da ekmek pişiyor. Hava biraz daha sertleşti aradaki teknelerden biri demir taradı. Sonra Yağmur da dahil bir sürü kişi yardıma gitti. Teknenin durumunu kontrol altına aldılar ve Yağmur döndü. Sonra başka bir tekne aynı şeyi yaşadı herkes bu kez ona yardıma koştu. Daha sonra da maalesef biz taradık. Hemen kıç halatlarını attık ben dümene geçtim. Yağmur demire geçti. Arkadaşımız da Su’nun yanına indi uyanırsa diye. Diğer tekneden gemicileriyle haber yollamışlar bu havada hiç uğraşmasınlar direk yakındaki otelin önünde küçük bir marina da var oraya gitsinler diye. Fakat biz Yağmur’la işbiriliği içinde yapmamız gerekenleri hemen yaptık ve yeniden bağlandık. Gelen gemicilere de teşekkür ettik, gittiler. Arkadaşım gülmeye başladı. Böyle bir durumda teknede ekmek pişiriyoruz ekmek kokuları dışarı kadar geliyor diye…

12. Türk denizciliğinde olan biteni nereden takip ediyorsunuz? Internet dünyasında takip ettiğini siteler var mı ?

Denizcilikle ilgili benden ziyade eşim iyi bir takipçidir. Eve denizle ilgili bütün deniz dergileri gelir. Ama en çok takip ettiğimiz hava durumu. Onu da son zamanlarda denizlerden.com daki 4 adet hava durumu sitesi linklerini ziyaret ederek hallediyoruz.

Cenk Şahin Hoca bundan böyle “SG Yelken” bölümümüzde ‘Denizler Ülkesi’ isimli kendi köşesinden; röportajları, yazı ve haberleriyle bizlerle birlikte olacak. Vermiş olduğu destek için cok teşekkür eder ona SG ye...
CENK SAHIN

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
600true thumbnails bottomright 300true 800none
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1243
   SedenErdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1286
   AliNasman
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1296
   SelmaUca
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1294
   TuncayTanriverdi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1299
   Selimsidali
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/beysun-gokcin/
   BeysunGokcin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1284
   SelcenTaninmis
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=326
   GokhanKarakas
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/arif-yilmaz/
   ArifYilmaz_DenizinSesi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/selim-pala/
   SelimPala
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1175
   CenkSahin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/umut-dincer/
   UmutDincer
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1173
   HaldunSevel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/nilufer-cetin/
   NiluferCetinRoportajlari
 • 5000 fade false 30 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?cat=1310
   DADDSunumlar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/category/edhem-dirvana/
   EdhemDirvana
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

600true dots under 150true 800https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-2
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/arkas-aegean-link-regatta-2020/
   ArkasAegeanLinkRegatta2020
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aciklamalar-oguz-akif-sezer/
   KomodorOguzAkifSezer-ACIKLAMALAR
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sportsboat-turkiye-sampiyonasi-saruhan-cinay/
   Sportsboat_SaruhanCinay
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenli-tekne-kiralama-nedir/
   YelkenliTekneKiralama
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/kadinlarla-barisin-nese-vidinli-hasipek/
   KadinlarlaBarisin-NeseVidinliHasipek
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ilk-yaris-aciklamasi/
   CahitUren
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ekrem-inozu-roportaji-2/
   EkremInozuRoportajı
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sadun-boro-semra-igtac/
   SadunBoro
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-kendine-yetebilmek-tayfun-timocin/
   TayfunTimocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-supriz-konuklar/
   EDHEMDIRVANA
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohberi-konuk-deniz-fici/
   DenizFici
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-atilla-gokova/
   AtillaGokova
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/132471-2/
   EdhemDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-alican-kaynar/
   AlicanKaynar
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-sinan-tuzcu/
   SinanTuzcu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-ali-turksen/
   AliTurksen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/edhem-dirvana-sohbetleri-konuk-tolga-pamir/
   TolgaPamir
 • 5000 fade false 60 bottom 0
  SüleymanDirvana
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-batinin-dogu-tutkusu-tayfun-timocin/
   DADDSunum_TayfunTemocin
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/52-super-series-2/
   52SUPERSERIES_son_haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/acik-deniz-konuk-sehir-hatlari-genel-muduru-sinem-dedetas/
   ACIKDENIZ–KonukSehirHatlariGenelMuduru“SinemDedetas”
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sg-studyo-konuk-kivanc-sevinc/
   KIVANC_SEVINC_PROVEZZA_HABERLERI
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/dadd-sunum-her-yonuyle-teknede-enerji-ve-enerji-sistemleri-zafer-turkmen/
   DADDSUNUM_ZaferTurmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelken-postasi-haberler-9/
   YELKEN_POSTASI_Haberler
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/riza-epikmen-schuco-bayk-kis-trofesi-2-ayak-yarislari-oncesi-duygu-ve-dusunceleri/
   RizaEkipmen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/130112-2/
   TirhandilUstaları 1. Bölüm
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2019-ozel/
   TIRHANDILCUP2019OZEL
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/tirhandil-cup-2/
   TirhandilCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/aydik-baskanligina-oflaz-secildi/
   AYDIKBaskanliginaOflazSecildi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/4-deniz-kizi-ulusal-kadin-yelken-kupasinin-ardindan/
   4.Deniz KiziUlusalKadinYelkenKupasıninArdindan
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/the-bodrum-cup-turkiyeyi-yelkencilik-dunyasinda-temsil-etti/
   TheBodrumCup
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
   AtlantikGecisi
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123982
   GulinBozkurt
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yasamin-nereyinde-duruyoruz-dilek-ergul/
   DilekErgul
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/banu-oney-ile-denizden-denize-marmarisden-seattlea-yelkenli-tekne-ile/
   BanuOneyileDENIZDENDENIZE
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/yelkenci-turkiye-butun-bolumler/
   YelkenciTurkiye
 • 7000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=123813
   DunyaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/sporcu-gunlugu-5-bolum-yigit-yalcin-citak/
   SporcuGunlugu5.Bolum-YigitYalcinCitak
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124350
   DunyaUcuncusu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ali-poyraz-ozdemir-balkan-sampiyonu/
   AliPoyrazOzdemirBalkaSampiyonu
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/?p=124603
   DerinBaytur
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/ejder-ginyol%e2%80%99dan-gold-cup%e2%80%99ta-birincilik/
   EjderSampiyon
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/rsx-kadinlar-sinifinda-2020-tokyo-olimpiyat-oyunlari%e2%80%99ndayiz/
   DilaraUralp
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/interview-with-ecem-guzel/
   EcemGuzel
 • 5000 fade false 60 bottom 0 sualtigazetesi.com/second-wind-onne-van-der-wal/
   SecondWind
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/no-ordinary-women/
   NoOrdinaryWomen
 • 5000 fade false 60 bottom 0 https://www.sualtigazetesi.com/life%E2%80%99s-daring-adventure/
   Life’sDaringAdventure
 • 5000 fade false 60 bottom 0 http://sgtv.sualtigazetesi.com/the-ocean-race-2/
   THEOCEANRACE_son_haberler

https://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg