Kemer

Bu dalış bölgeleri yeni başlayanlar ve tecrübeli dalgıçlar için çok idealdir. Derinlik 13 metre ile 25 metre arasındadır ve Akdenizin bahşettiği bütün güzelliklerle karşılaşmak mümkündür. Antalya kemer bölgesindeki bu dalış noktalarında özellikle orfoz, müren, kuzu balığı, şakaik,vatos ve diğerlerine rastlamak mümkündür.

Mavi Reef

Özellikler tecrübeli dalgıçlar için çok idealdir. 40 ile 60 metre arasında değişen derinlikler muhteşem sualtı manzaralarıyla bezenmiş bu bölgede deri su dalışları yapmak mümkündür. Bu bölgede oldukça fazla miktrda büyük kuzu balığı gruplarına rastlamak mümkündür.

Üç Adalar

Antalya’nın en meşur dalış bölgesidir ve Üç adalar da bir çok dalış bölgesi mevcuttur. Bu nedenle tecrübeli dalgıçlarla birlikte yeni başlayanlar içinde sonderee idealdir. Müren, orfoz, kuzu, büyük iskorpit, vatoz, şakaik ve diğerleri. Bu bölgede raslanabileceklerdendir. Günlük tur yapan dalış teknelerinin uğrak yeridir.

Paris Batığı

1995 yılında keşfedildi. 1896 yılı yapımı Fransız savaş gemisi. Boyu yaklaşık 75metredir. halen cepaneliğini, stim kazanını dümen ve yekesini görmek mümküdür. Baş kısmı yaklaşık 18 metrede bulunmaktadır. yekesi ve pervanesi ise yaklaşık 30 metrededir. Yer yıl pek çok dalgıcı misafir etmektedir.

Mağara Dalışı

Üç adalar bölgesinde mağara dalışı yapmakmak mümkündür. Girişi 9 metrededir. Girişi geniştir, yaklaşık 25-30 metre ilerlendikten sonra en dar yerine ulaşılır ve tünellin yönü satha doğrudur. En dar yerinden geçtikten sonra hava boşluğuna gelinir. Bu bölüm içindeki sarkıt ve dikitler muhteşemdir. İçinde temiz hava bulunur. Mağaranın içinde kısa bir süre kalındıktan sonra giriş tünelinden tekrardan dışarı çıkılır. Bu mağra için mutlaka fener kullanılmalıdır. Sadece tecrübeli dalgıçlara tavsiye edilir.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
Bizi Sosyal Medyada Takip Edin !
......................................