Arkas Aegean Link Regatta’da ödüller verildi

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Türkiye Yelken Federasyonu, Çeşme ve Sakız Adası belediyelerince organize edilen “Arkas Aegean Link Regatta” yarışları, ödül töreniyle son buldu.

Türkiye Yelken Federasyonu, Çeşme ve Sakız Adası’nda organize edilen “Arkas Aegean Link Regatta” yarışları, ödül töreniyle son buldu.

Törende konuşma yapan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, organizasyonu düzenleyenlere teşekkür ederek, “En büyük teşekkürüm ise bu rüzgarla dansı, bu gönül, sevda sporunu seçen siz yatçılara yelkencilere. Zor şartlarda yarıştınız.” dedi.

Ülkede yelken sporunun tüm sınıflarıyla büyümesi için hep birlikte çalışmak gerektiğini belirten Akdurak, tüm dünyaya Türkiye’nin denizlerini ve başarısını tanıtacaklarını aktardı.

Ege Açıkdeniz Yat Kulübü (EAYK) Başkanı Akif Sezer de organizasyonun ilerleyen yıllarda çok ses getireceğini ifade ederek, “İzmir’in bütün güzel kulüplerinin, Çeşme Marina’nın, Uluslararası Çeşme Yat Kulübünün ve Arkas’ın büyük desteği ile yapmış olduğu bu organizasyonun önümüzdeki yıllarda marka olacağına canıgönülden inanıyorum.” diye konuştu.

Yarışların genel klasmanında, mürettebatında Türkiye Rüzgar Sörfü Slalom Ligi Kadınlar Şampiyonu Lena Aylin Erdil’in de bulunduğu Anything Dere Construction ekibi ilk sırayı elde ederken, 2′ncilik Arkas Flying Box’ın, 3′üncülük ise Garanti Sailing Limon ekibinin oldu.

Şampiyon takıma genel klasman kupasını Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara takdim ederken, Regatta kupasını ise Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas verdi.

Törene, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arkas, IC Holding Üst Yöneticisi Semih Ergür, Çeşme Marina Müdürü Can Akaltan ve sporcular katıldı. 4 gün süren yarışlarda kategorilerde sıralama şu şekilde oldu:

IRC 1 kategorisi: 1. Anything Dere Construction, 2. Arkas Flying Box, 3. Garanti Sailing Limon
IRC 2 kategorisi: 1. Arnes, 2. Ladies First, 3. İzmir Yelken Akademisi
IRC 3 kategorisi: 1. Yunus Marin Cygnus, 2. Good Day Sunshine, 3. Mare
IRC 4 kategorisi: 1. Çeşme Sailing Kady Sun, 2. Volitan, 3. Çeşme Marina Ventus
IRC 5 kategorisi: 1. Kalkış – Foratan, 2. Farmer, 3. Miranda
Destek 1 kategorisi: 1. Rain, 2. Dak – Sar Achilles, 3. Prego
Destek 2 kategorisi: 1. Fun Lemon, 2. Happy Lemon Linea Rossa, 3. Kayk Orsa
Destek 3 kategorisi: 1. Enkon, 2. Kayk, 3. Porto Novo

Kaynak: Deniz Haber

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
     Slide11
    SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
     LatinAmerika
    SG Güney Amerika
  • 5000 fade false 30 bottom 0
    Ruslana
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
     AlestaDalgiclik
    ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 312 kere görüntülenmiştir