Bodrum’da büyük ‘Cup’ışma

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

‘Cup’ışalım mı? Powered by Volvo Car Turkey 2017, 28-30 Temmuz tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleşti. Deniz tutkunlarının heyecan ve sabırsızlıkla beklediği, Bodrum’un en başarılı festivalleri arasında gösterilen ‘Cup’ışalım mı?’ya D-Marin Turgutreis ev sahibi oldu. Rekabeti ve coşkusu bol festivale kayıt veren 62 tekne, denizde mücadeleye, karada eğlenceye doydu.

Üç yıl önce rotasını Bodrum’a çevirerek deniz festivaline dönüşen ‘Cup’ışalım mı? etkinlikleri Volvo Türkiye desteği ve D-Marin Turgutreis’in ev sahipliğinde yoluna devam ediyor.

Bu yıl Trio Deniz’in de filoya katıldığı ‘Cup’ışalım mı? Günleri Powered by Volvo Car Turkey, 28 Temmuz Cuma günü şişme bot (RIB) kullanma eğitimiyle başladı. Aynı gün sanatçı Ege’nin konseriyle renklenen açılış partisiyle devam etti.

SUP YARIŞINDA TÜRKİYE’NİN EN UZUN PARKURU

Etkinlikler 29 Temmuz Cumartesi günü hızını artırdı. Sabah saat 08.00′da Türkiye’nin ilk uzun mesafeli SUP yarışı yapıldı.

Haute Boards işbirliğiyle gerçekleştirilen yarış, Kadıkalesi’nden start alarak D-Marin Turgutreis’te sona erdi. Yaklaşık dört millik rotadaki mücadeleye 11 kişi katıldı.

Mücadelenin sonunda birinci olan Fatih Çakıroğlu, Haute Boards’tan 1.000 liralık hediye çeki kazandı. Yarışın ardından katılımcılara D-Marin Turgutreis Yacht Club havuzunda SUP yoga dersi verildi.

Cumartesi gününün bir diğer etkinliği de çocuklara yönelik düzenlenen Walker Bay atölyesiydi.

Merkür Spor tarafından atölyede 13 çocuk yelken bastı. Küçük şişme botların yelkenle donatılmasından oluşan Walker Bay’ler, özellikle çocuklar için son derece keyifli bir deniz oyuncağı.

BÜYÜKLER’DE 62 TEKNE SEYRE ÇIKTI

Bu eğitimin ardından saat 11.00′da bu kez sıra büyüklerin yelken seyrine geldi.

Denizde 10 millik rotada ‘cup’ışanları, öğleden sonra ise son yılların en popüler ve eğlenceli su sporlarından biri olan SUP eğitimi bekliyordu. Tüm gün yelken yapan, kürek çekenler akşamüstü mangal partisinde yorgunluk attı.

YELKEN SEYRİ VE RIB CUP’IŞMASI

Festival katılımcıları 30 Temmuz Pazar gününe sabah saat 09.00′da Yacht Club havuzunda yapılan SUP yoga eğitimiyle başladı. Ardından 62 tekne bir kez daha seyir için yelken açtı.

Yelken seyri tamamlandıktan sonra hızını alamayanlar bu kez şişme botlarla (RIB) parkura çıkarak yarıştı.

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen RIB Cup’ışmasına katılan 13 kişi belirlenen parkuru en kısa sürede tamamlamaya çalıştı. Kapışmanın birincisi Doğukan Kandemir oldu.

Konukların ulaşımı Volvo araçlarla sağlandı…

VOR’UN TÜRKİYE İHTİMALİ…

‘Cup’ışalım mı? Günleri Powered by Volvo Car Turkey 2017, pazar akşamı yapılan ‘Cup’arty ile sona erdi.

Kapanış partisinde konuşan Volvo Car Türkiye Genel Müdürü Sabri Sözen, ‘Cup’ışalım mı? filosunun heyecanından ve coşkusundan çok etkilendiğini belirttikten sonra dünyanın en heyecanlı yelken yarışlarından biri olan Volvo Ocean Race’in (VOR) bir ayağını Türkiye’ye getirmek için girişimlerde bulunduklarının müjdesini verdi.

Yelken seyrinde Volvo Car Turkey grubunda Aytuğ Ürer dümenciliğindeki Truva 1 (üstte), Doblin Yelken grubunda Emir İçgören’in Ameera 5′i (altta) birinci oldu.

Kaynak: TurkSail

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 182 kere görüntülenmiştir