Türkiye Yat Şampiyonası’nda 4 yarış tamamlandı

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (BAYK) organizasyonunda Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından düzenlenen Türkiye Yat Şampiyonası’na bugün yapılan iki şamandıra yarışı ile devam edildi.

Toplam 40 bin TL para ödüllü şampiyonanın ikinci gününde Arkas-Flying Box liderliğini sürdürüyor. Yakın takipçisi ise Global Actus-Cheese IV.

Katılımcı sayısının düşük olmasına rağmen Türkiye Yat Şampiyonası, uygun rüzgar, doğru parkur kurulumu ve hiçbir ayrıntıyı gözardı etmeyen yarış yönetimi ile yüksek tempoda ikinci gününü geride bıraktı.

Şu ana kadar protestoluk bir durumun yaşanmadığı şampiyonada ikinci günün sonunda hedeflenen dört yarışın tamamı gerçekleşti. Son gün yapılacak iki şamandıra yarışı ile Türkiye Yat Şampiyonası sona erecek.

İlk gün yapılan brifingin ardından, ikinci gün yeniden ekiplerle toplantı yapılmasına gerek görülmedi.

ÇELEBİ AÇIKLARI DOĞRU SEÇİM

Başhakem Ayberk Olcay, koy içinde oyalanmak yerine filoyu yeniden Çelebi Adası güneyindeki açık sulara götürünce, “rüzgar arama” ve “oturmasını bekleme” sancısı da yaşanmadı. Böylelikle ilk startı saat 13.00′da verilen yarış, gücü 13-24 knot arasında değişen kuzeybatı yönlü rüzgarda sorunsuz tamamlandı.

Start düdüğü 14.40′ta çalan ikinci yarışta da rüzgarın yönü ve gücü değişmeyince, bacak aralığı 1.5 deniz mili olan orsa-pupa parkurda düzenleme yapılması gerekmedi.

LİDER, YERİNİ KORUYOR

Şu ana kadar gerçekleşen dört yarışın ardından Arkas-Flying Box genel sıralamada liderliğini korurken yakın rakibi Global Actus-Cheese IV’ün de kendisine daha fazla yaklaşmasına izin vermiyor.
Ancak bugün yapılan yarışların ardından, geçen yılın galibi Yedi Mavi-Shak Shuka üçüncülüğe yükselirken, dördüncü Matador’un ardından Anything-Dere Construction da 22 teknelik filoda ilk 5′e girmeyi başardı.

Yatçılar arasında iki deneyimli isim ise bu kez onları görmeye alıştığımız teknelerde değiller. Targan Hazarhun, Bülent Çelik ile birlikte İskorpit UK Sails’te yarışırken, Selim Kakış da Akın Akçalı ile Permolit-Electron’un güvertesindeydi…

ÖDÜL TÖRENİ YARIN YAPILACAK

Yarın (30 Temmuz Pazar), Türkiye Yat Şampiyonası, yapılacak son iki şamandıra yarışı ile tamamlanacak. Madalya Yarışı’ndan vazgeçildiği daha önce ilan edilen şampiyonada akşam da ödül töreni düzenlenecek.

Törende, dereceye giren ekiplere kupaların yanısıra yurt dışında yarışa katılmaları için birinciye 25 bin, ikinciye 15 bin, üçüncüye ise 5 bin TL tutarındaki para ödülü için çekleri verilecek.

3. TÜRKİYE YAT ŞAMPİYONASI
28-29-30 Temmuz 2017 / Bodrum
2. Gün Sonunda Geçici Sonuçlar

GRUPLAR
Gerçekleşen toplam yarış sayısı: 4

IRC1
Kayıtlı tekne sayısı: 5
1. Arkas-Flying Box (Serhat Altay) 1-1-2-1 (5 puan)
2. Global Actus-Cheese IV (Levent Peynirci) 2-2-1-3 (8 puan)
3. Anything-Dere Construction (Bora Turan) 5-3-3-2 (13 puan)

IRC2
Kayıtlı tekne sayısı: 9
1. Yedi Mavi-Shak Shuka (Hasan Utku Çetiner) 2-3-1-2 (8 puan)
2. Matador (Cüneyt Büyükuçak) 5-2-2-1 (10 puan)
3. MNG Kargo Sailing Team (Levent Özgen) 1-1-4-10 DNS (16 puan)

IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 5
1. İskorpit UK Sails (Bülent Çelik / Targan Hazarhun) 2-1-1-1 (5 puan)
2. Permolit-Electron (Akın Akçalı / Selim Kakış) 1-2-3-3 (9 puan)
3. Uniq2Go-Hangover (Genco Sindel) 06 OCS-3-2-2 (13 puan)

IRC4
Kayıtlı tekne sayısı: 3
1. M2 (Mustafa Tezcan) 2-1-1-1 (5 puan)
2. Volitan (Atakan Akyazı) 1-2-2-2 (7 puan)
3. Dokuz Eylül Üniversitesi (Cihan Kalkış) 04 DNS-04 DNS-3-04 DNF (15 puan)

GENEL OVERALL
Toplam tekne sayısı: 22
(İlk 5 tekne)
1. Arkas-Flying Box (Serhat Altay) 1-1-4-1 (7 puan)
2. Global Actus-Cheese IV (Levent Peynirci) 2-4-2-3 (11 puan)
3. Yedi Mavi-Shak Shuka (Hasan Utku Çetiner) 9-6-1-6 (22 puan)
4. Matador (Cüneyt Büyükuçak) 14-3-3-5 (25 puan)
5. Anything-Dere Construction (Bora Turan) 17-5-6-2 (30 puan)

Kaynak: TurkSail
Fotoğraflar: Seden Bankoğlu EDİBOĞLU

Bu dosyayı indir (377290-iv.-yaris.pdf)4. Yarış Sonuçları (Geçici) 62 kB
Bu dosyayı indir (382261-iii.-yaris.pdf)3. Yarış Sonuçları (Geçici) 63 kB
Bu dosyayı indir (499809-grup.pdf)Grup Sonuçları (Geçici) 61 kB
Bu dosyayı indir (868866-genel.pdf)Genel Sonuçlar (Geçici) 61 kB

 

 

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true numbers topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=122049
     Slide3
    YELKEN POSTASI – Tanju Okan Kupası
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121354
     Slide3
    Ali Nasman ile YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123020
     Slide4
    TANGO TANGO – Kabotaj Bayramı Ozel
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123237
     Slide5
    UCASE YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 ENGELSIZ YELKEN – Haberler
     Slide6
    ENGELSIZ YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121401
     Slide6
    Ekrem İnözü Röportajı
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=122071
     Slide7
    Özkan Gülkaynak Röportajı
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121794
     Slide8
    Antalya Yelken Kulübü Röportajları
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=98487
     Slide9
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Tolga Pamir”
  • 5000 fade true 30 bottom 0
    Slide10
    Selcen Tanınmış'ın Konukları “Rüştü Onur Atilla & Doğan Akdoğan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121183
     Slide11
    PRUVA Programı – Konuk “Cahit Uren”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=119973
     Slide12
    SG YELKEN – Stüdyo Konuk “Kpt.Neşe Hasipek”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
     Slide13
    Sunum ATLANTİK GEÇİŞİ >> Ekrem İnözü
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114887
     Slide14
    YELKEN POSTASI – Konuk”Can Akaltan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=115544
     Slide15
    YELKEN POSTASI – Konuk “Ogeday Sunay”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=116854
     Slide16
    YELKEN POSTASI - Konuk “Haktan Taş”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=99800
     Slide17
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Yüksek Ökçeler Yelken Grubu”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=115288
     Slide18
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk “Erdem Ağan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114819
     Slide19
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk “Erman Aras”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114978
     Slide20
    Dünya Dragon Şampiyonu “Ali Tezdiker” Ali Nasman’nın Konuğu !
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=116529
     RızaEkipmen
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk Rıza Epikmen
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=119810
     Slide22
    Yalıkavak Marina GM "Deniz Akaltan" Bloomberght'ye Konuk Oluyor
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=94874
     HaldunGursoy
    Erkan Gürsoy Röportajı >> Selim Pala
  • 5000 fade true 30 bottom 0
    BanuOney
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Banu Öney”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=91264
     Slide25
    Bedros Kılıçcan Röportajı >> Selim Pala
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 408 kere görüntülenmiştir