FarrFara, açık mektup ile BMW Özel Ödülü’nü sordu

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

BMW Bosphorus Sailing Fest’te 2015 yılı IRC genel klasman birincisi FarrFara’nın takım kaptanı Erhan Uzun, vaat edilen özel ödülü alamadı.

2017’de FarrFara yine birinci oldu, yine “özel ödül” vardı ama “ne olduğu bile açıklanmayan” bu ödül de havada kalınca Erhan Uzun Organizasyon Komitesi’ne, TYF’ye ve TAYK’a açık mektup yazdı.

İlk kez 2012 yılında TYF ile Borusan Otomotiv işbirliğinde düzenlenen BMW Bosphorus Sailing Fest’in 2015 yılında düzenlenen 4’üncü etkinliğinde IRC sınıfları genel klasman birinciliğini Erhan Uzun yönetimindeki FarrFara ekibi kazandı.

Ancak kupanın yanı sıra ilan edilena ancak ne olduğu açıklanmayan “özel ödül” bir türlü ekibe ulaşamadı. Bunun üzerine Erhan Uzun, 22 Haziran 2015 tarihinde BMW Sailing Fest Organizasyon Komitesi’ne bir mektup yazarak bilgi istedi.

İLK MEKTUP VE GELEN CEVAP

Uzun’un gönderdiği mektubun içeriği şöyle:

“Değerli BMW Sailing Fest Organizasyon Kurulu,

Öncesi ve sonrasıyla güzel bir yarış organizasyonu gerçekleştirdiniz. Umuyoruz ki her sene çıtayı yükselterek devam edersiniz. Bizler bu tür kaliteli organizasyonlarda yarışmaktan zevk alıyoruz. Bu başarılı organizasyon nedeniyle sizleri kutluyor ve teşekkür ediyoruz.

IRC sınıflarının genel klasman birincisi Farrfara teknesi adına sizden yarış ilanında belirtilen ancak şu ana kadar henüz bilgilendirilmemiş olduğumuz “büyük ödül” konusunda bilgi talep ediyorum. Yarış ilanının 16 Ödüller maddesi c fıkrasında büyük ödül sonraki bir tarihte açıklanacaktır denmektedir. Eğer bu ödülle ilgili bizi bilgilendirebilirseniz memnun oluruz.”

Karşılığında bir süre sonra şu cevabı aldı:

“Daha önceki yıllarda BMW Sailing Fest tüm ülkelerde yapılıyor ve büyük ödül olarak tüm kazananlar bir araya getiriliyordu. Ancak bu yıl yarış yalnızca Türkiye’de yapıldı. Bu sebeple Borusan yetkilileri konuyla ilgili globalden bilgi beklemektedirler. Bilgisi gelince kendileri ya da bizim aracılığımızla mutlaka tarafınıza dönüş yapacaklardır.”

“TARİH TEKERRÜR ETTİ”

2016 yılında gerçekleşen BMW Bosphorus Sailing Fest’e katılmayan FarrFara, 2017’de yine etkinlikteydi. Yine kupanın dışında ilan edilen ama ne olduğu açıklanmayan bir “özel ödül” vardı ve yine FarrFara IRC sınıflarında genel klasman birinciliğini kazandı.

Yarış 20 Mayıs’ta, ödül töreni 23 Mayıs’ta yapıldı, kupalar sahiplerin buldu ama aradan bir ay geçtikten sonra hala “özel ödül”den ses çıkmayınca Erhan Uzun Organizasyon Komitesi’ne bir mektup daha yazdı.

“Değerli BMW Sailing Fest Yarışı Organizasyon Komitesi,

“Tarih tekerrür etti” sayenizde. Şaşırmadığımızı söylemeliyiz! 2 yıl önce yaşadığımız saygısızlığı tekrar yaşatıyorsunuz bize.

Bu saygısızlığı, 2015 yılında verdiğiniz ama devamını getirmediğiniz cevabınıza benzer bir cevapla mı geçiştireceksiniz yoksa yeni ve parlak bir açıklamanız olacak mı?”

TAYK DA MENZİLE GİRDİ

Bu kez muhataplarından biri de, etkinliği ilk kez düzenleyen TAYK’tı. Uzun, “açık” mektubunda TAYK’a da şöyle seslendi:

“Sevgili TAYK Yönetimi,

2017 için size de sorumluluk düşüyor sanırım. Sonuçta yarış ilanı sizin tarafınızdan yayınlandı. Yayınladığınız ve organizasyonunu yürüttüğünüz yarışın ilanındaki taahhütler için takipte olmanız gerekmez mi?”

Mektupta ayrıca TYF de bu serzenişten nasibini almıştı:

“Değerli Yelken Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri,

2017 yılı Türkiye Yelken Federasyonu faaliyet programında BMW Sailing Fest yarış düzenleyicisi olarak Türkiye Yelken Federasyonu görülmektedir ki 2015 yılında da durum aynıydı. Bu durumda 2015 ve 2017 yılları yarış ilanlarında yazılanlarla ilgili sizin de sorumluluğunuz olduğunu düşünmemiz doğru olmaz mı?”

“MEŞHUR MEÇHUL ÖZEL ÖDÜL”

Erhan Uzun, FarrFara ekibi adına kaleme aldığı mektubunda ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“7 yaşından beri bu spor için maddi manevi zorluklara katlanıyoruz. 45 yıldır yelkenle yatıp yelkenle kalkıyoruz. Biz yelkene gönül vermiş insanlarız, ödül peşinde değiliz…

Ama yapılan saygısızlığın peşindeyiz. Bu saygısızlık sadece 2015 ve 2017 yıllarında birinci olan ekibimize yapılmış bir saygısızlık da değildir. Hem 2015, hem de 2017 yıllarında bu yarışlara katılan bütün ekiplere yapılmıştır. (2016 yılında yapılan yarışınıza katılmadığımız için 2016 yılıyla ilgili durumu bilmiyoruz!)

Bir küçük özür dileyin; ‘özel ödül vereceğimizi ilan ettik ama bu özel ödülü veremiyoruz özür dileriz’ deyin bari.

Size bir de uyarımız var; 2018 yılı yarış ilanından “meşhur meçhul özel ödülü” (Madde 15.2) çıkarmayı unutmayın.

İnanın hiç birimiz ödül için yarışmıyoruz.”

Kaynak: TurkSail

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 356 kere görüntülenmiştir