Türk Dragon Birliği, Provezza’nın şampiyonluğunu kutladı

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Türk Dragon Birliği adına Genel Sekreter Ali Engin Demircan, yayınladığı mesajında, Dragon Dünya Şampiyonu olan Provezza ekibini tebrik etti.

Mesajında, Dragon sınıfında geçmiş yıllarda elde edilen başarılara da yer veren Demircan, “Ali Tezdiker ve Provezza TUR 1212 ekibine bizi gururlandırdıkları için sonsuz teşekkür ederiz” dedi.

Provezza Dragon ekibinin Portekiz’in Cascais kentinde düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda güçlü rakipleri arasında dikkat çeken bir performans sergilediğini belirten Türk Dragon Birliği Genel Sekreteri Ali Engin Demircan’ın mesajı şöyle:

“Sevgili Dragoncular ve Yelkenciler,

Bildiğiniz üzere Portekiz’in Cascais şehrinde 9 Haziran – 17 Haziran tarihlerinde düzenlenen Dragon Dünya Şampiyonası’nda Ali Tezdiker’in Provezza’sı 70 dragon sınıfı yarış teknesi arasında birinci olarak Dünya Şampiyonluğu’nu elde etti.

Provezza ekibi dümende Andy Beadsworth, ortada Ali Tezdiker ve önde Simon Fry ile katıldığı şampiyonada baştan sona çekişme ile geçen ve 8 adet yarış yapılan seride en yakın rakipleri olan 2016 Dünya Şampiyonu Rus Annapurna ekibi ile 2015 Gold Cup Şampiyonu İngiliz Alfie ekibine hiç şans tanımadılar. Ve böylece ilk yarıştan itibaren ele geçirdikleri birinci sırada kalmayı başararak hem Cascais’ı hem de gönüllerimizi fethetmiş oldular.

Dragon sınıfında geçtiğimiz dönemlerde uluslararası yarışlarda özellikle 1971 yılında Akdeniz Oyunları’nda Bilhan Merzeci – Halim Emre – Metin Akdurak’tan oluşan TUR 25 ekibi ile Recep Yelkenbiçer – Hüsnü Levent – Müjdat Temelli’den oluşan TUR 24 ekibi 3.’lük ve 4.’lük elde etmişti.

Sonrasında ise 1998 yılında Levent Özgen – Azat Baykal – Erdil Uzaltan’dan oluşan TUR 40 ekibi Avrupa Şampiyonası’nda 4.’lük elde etmiş ve aynı ekip bu sefer Azat Baykal – Arda Baykal – Erdil Uzaltan’ın katılımıyla 2004 yılında Falmouth’ta yapılan Gold Cup’ta 4. sırayı alarak oldukça başarılı sonuçlara imza atmışlardı.

İşte bu sonuçlarla gelinmiş olan bu noktada 2017 Dragon Dünya Şampiyonası’nı Provezza TUR 1212 ekibinin kazanması bugüne kadar elde edilmiş en iyi derece olmasıyla hepimizi oldukça gururlandırdı.

Bu vesileyle Dragon sınıfında uluslararası arenada başarılı yarışlar çıkartan tüm yelkencilerimizi ve Dünya şampiyonluğunu ülkemize kazandıran Ali Tezdiker ve Provezza TUR 1212 ekibini Türk Dragon Birliği adına gönülden tebrik eder bizi gururlandırdıkları için sonsuz teşekkür ederiz.

Ayrıca, Provezza ismi ile bugüne kadar sayısız yarışta yer almış birçok başarılı yelkenciyi bu camiaya kazandırmış hem aktif yarışarak hem de idari açıdan her kademede bu spora kendilerini adamış olan V. Ergin İmre ve Nazlı İmre’ye bu vesileyle teşekkür ederiz.

Bu tarihi başarının ülkemiz ve yelken sporu için ve özellikle de Dragon sınıfı için hayırlı olmasını, önümüzdeki dönemde yarışan aktif tekne sayısının kalite ile birlikte artarak içimizden daha çok şampiyon çıkarmasını dileriz.

Türk Dragon Birliği adına
Dragon Sekreteri
Ali Engin Demircan”

Kaynak: TurkSail
Fotoğraflar: Max RANCHI, Elena RAZINA

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 418 kere görüntülenmiştir