Bodrum Kış Trofesi’nde son kozlar oynanacak

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Bodrum’da Ocak ayında başlayan denizdeki büyük maratonda sona gelindi. CFM-BAYK Kış Trofesi’nde 7. ve son ayak bu hafta sonu yapılacak yarışlarla tamamlanacak.

Son ayak öncesinde Arkas Flying Box, Define, Marina Vista-Keyif 60, Karavida-Cheese Sailing, Lady Sun, Zagun, Blues 1-Çorlı Sailing Team ve Navita gruplarında lider.

CFM-BAYK Kış Trofesi, bu hafta sonu (20-21 Mayıs) yapılacak 7. ve son ayak yarışlarıyla sona erecek. Ocak’ta başlayan dört aylık maratonda hatırlanacağı gibi 3. Ayak sonunda yaşanan sıkıntılar üzerine Organizasyon Komitesi, yarış yönetim ekibini değiştirmişti.

Son ayakta IRC A gruplarına 3, IRC B ve Destek gruplarına da 2 yarış yapılması hedefleniyor. 20 Mayıs Cumartesi ve 21 Mayıs Pazar günleri Skiper Brifingi saat 10.00′da Marina Yacht Club’da düzenlenecek. Her iki günde de ilk startın saat 12.00’da verilmesi planlanıyor.

IRC A gruplarında şu ana kadar 16 yarış tamamlandı. Ancak bu sayı sadece A3 grubu için geçerli, diğer gruplarda tamamlanan yarış sayısı 15.

Nedeni, 3. Ayak’ta yapılan ikinci gün yarışının Karavida-Cheese Sailing’in finişinden sonra abandone edilmiş olması.

Karavida-Cheese Sailing, finişinin alındığını, dolayısıyla yarışının geçerli sayılması gerektiği yolundaki düzeltme isteğine olumlu cevap alınca, IRC A grubunda bir fazla yarışa sahip filodaki tek tekne oldu.

GRUP LİDERLERİ

IRC A0’da Arkas Flying Box 26 puanla grup lideri. İkinci sıradaki Renault Farr Away’in puanı 47.

IRC A1’de 25 puana sahip Define’yi 34 puanla Mad X-Franktal Studios izliyor.

IRC A2’de de durum kritik. 22.5 puanlı Marina Vista-Keyif 60’ın yakın takipçisi Truva 1’in 32 puanı var.

IRC A3’te Karavida-Cheese Sailing 32 puanla liderliğini koruma amacıyla son ayağa çıkacak. Peşindeki Yedi Mavi-Shak Shuka’nın puanı 41.

IRC A4’te grup lideri Lady Sun 22, grup ikincisi Yediçeriler 36 puanda.

6. Ayak sonunda 12 yarış yapılan IRC B1’de lider 31 puanla Zagun ancak 33 puanlı Milta Bodrum Marina-Cape Horn’un nefesi ensesinde.

B2’de Blues-Çorlu Sailing Team rahat. 22 puanına karşı peşindeki Poseidon ile arasında 37 puan fark var.

6 ayak sonunda 11 yarış yapılan Destek’te Navita 12, Ar-Ya 24 puana sahip.

Bu arada Nomad adına iki grupta birden rastlıyoruz. Nedeni Nomad’ın ilk ayakta IRC A3’te yarıştıktan sonra verdiği dilekçe ile B1’e geçmiş olması.

3. Ayak’ta yaşananlara tepki göstererek yarıştan çekilen Nanica ise 6. Ayak sonunda genel sıralamada eksik yarışlarına rağmen 8 teknelik grubunda halen 4. sırada bulunuyor.

7. AYAK PROGRAMI

18 Mayıs Perşembe
17.00: Kayıtların Kapanışı

20 Mayıs Cumartesi
10.00: Skipper Brifingi (Marina Yacht Club)
12.00: İlk start saati
18.30-20.00: VI Ayak Ödül Töreni (Marina Yacht Club)

21 Mayıs Pazar
10.00: Skipper Brifingi (Marina Yacht Club)
12.00: İlk start saati
15.00: Son uyarı işareti zamanı
19.30-24.00: Trofe ödül gecesi
(Osmanlı Tersanesı / Marina Sit Alanı)

CFM BAYK KIŞ TROFESİ 2017 OVERALL
(Son ayak öncesi ilk 5 tekne)

IRC A0
Yapılan yarış sayısı: 15
1. Arkas Flying Box (Serhat Altay) 26 puan
2. Renault Farr Away (Hasip Gencer / Team Özonur) 47 puan
3. FarrFara (Erhan Uzun) 67 puan
4. Dere Construction-Anything (Bora Turan) 74 puan
5. Victory (Targan Hazarhun) 80 puan

IRC A1
Yapılan yarış sayısı: 15
1. Define (Selim Kakış) 25 puan
2. Mad X-Franktal Studios (Barış Merzeci) 34 puan
3. Sky Marine-Aquavit (Selçuk Börekçi) 50.5 puan
4. Nanica (Vedat Tezman) 99 puan
5. Gökova (Tolga Gökova) 98 puan

IRC A2
Yapılan yarış sayısı: 15
1. Marina Vista-Keyif 60 (Yiğit Eroğlu) 22.5 puan
2. Truva 1 (Aytuğ Ürer) 32 puan
3. Göztepe Yelken-Allegro (Yasemin Akyıl) 56.5 puan
4. Safinaz (Ayşe Koraltan) 65 puan
5. Jasmin Quattro (Şükrü Uzuner) 76 puan

IRC A3
Yapılan yarış sayısı: 16
1. Karavida-Cheese Sailing (Alp Doğuoğlu) 32 puan
2. Yedi Mavi-Shak Shuka (Hasan Utku Çetiner) 41 puan
3. Matador (Cüneyt Büyükuçak) 49 puan
4. Aurora X (Ömer Dirim) 51 puan
5. Palmarina-İzmir Yelken (Yüce Mert Köseoğlu) 99 puan

IRC A4
Yapılan yarış sayısı: 15
1. Lady Sun (Serdar Lale) 22 puan
2. Yediçeriler (Varol Hıdır) 36 puan
3. Exit (Emre Derman) 44 puan
4. Rain-Sailing Life Academy (Erol Algül) 61 puan
5. Miho (Murat Okay) 85 puan

IRC B1
Yapılan yarış sayısı: 12
1. Zagun (Zafer Günel) 31 puan
2. Milta Bodrum Marina-Cape Horn (Özgür Dumanlı) 33 puan
3. Singlestar (Arto Tekyıldız) 38 puan
4. Kontiki M (Mehmet Atalağ) 46 puan
5. Nomad (Ali Kerem Alptemoçin) 56 puan

IRC B2
Yapılan yarış sayısı: 12
1. Blues-Çorlu Sailing Team (Mustafa Söyler) 22 puan
2. Poseidon (Eren Yöntem) 59 puan
3. Iceberg-Anka Race Team (Servet Gürel) 52 puan
4. Eolos-ECA Deniz Cadıları (Selda Algon) 51 puan
5. AYK-Arma-Arsız (Muharrem Mantar) 61 puan

DESTEK
Yapılan yarış sayısı: 11
1. Navita (Burhan Kurne) 12 puan
2. Ar-Ya (Ali Nasman / Birnur Güzeldağ) 24 puan
3. Nil-Kechi (Süleyman Er) 37 puan
4. Rebis (Çetin Önder) 64 puan
5. Blue Dreams (Hasan Basri Aslan) 61 puan

Kaynak: TurkSail / BAYK
6. Ayak fotoğrafları: Serdar BAPOĞLU

Bu dosyayı indir (100678-cfm-bayk-kis-trofesi-overall.pdf)CFM-BAYK Kış Trofesi 6. Ayak sonunda Genel Overall 194 kB

 

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true numbers topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=122049
     Slide3
    YELKEN POSTASI – Tanju Okan Kupası
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121354
     Slide3
    Ali Nasman ile YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123020
     Slide4
    TANGO TANGO – Kabotaj Bayramı Ozel
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123237
     Slide5
    UCASE YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 ENGELSIZ YELKEN – Haberler
     Slide6
    ENGELSIZ YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121401
     Slide6
    Ekrem İnözü Röportajı
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=122071
     Slide7
    Özkan Gülkaynak Röportajı
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121794
     Slide8
    Antalya Yelken Kulübü Röportajları
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=98487
     Slide9
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Tolga Pamir”
  • 5000 fade true 30 bottom 0
    Slide10
    Selcen Tanınmış'ın Konukları “Rüştü Onur Atilla & Doğan Akdoğan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121183
     Slide11
    PRUVA Programı – Konuk “Cahit Uren”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=119973
     Slide12
    SG YELKEN – Stüdyo Konuk “Kpt.Neşe Hasipek”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
     Slide13
    Sunum ATLANTİK GEÇİŞİ >> Ekrem İnözü
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114887
     Slide14
    YELKEN POSTASI – Konuk”Can Akaltan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=115544
     Slide15
    YELKEN POSTASI – Konuk “Ogeday Sunay”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=116854
     Slide16
    YELKEN POSTASI - Konuk “Haktan Taş”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=99800
     Slide17
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Yüksek Ökçeler Yelken Grubu”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=115288
     Slide18
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk “Erdem Ağan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114819
     Slide19
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk “Erman Aras”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114978
     Slide20
    Dünya Dragon Şampiyonu “Ali Tezdiker” Ali Nasman’nın Konuğu !
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=116529
     RızaEkipmen
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk Rıza Epikmen
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=119810
     Slide22
    Yalıkavak Marina GM "Deniz Akaltan" Bloomberght'ye Konuk Oluyor
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=94874
     HaldunGursoy
    Erkan Gürsoy Röportajı >> Selim Pala
  • 5000 fade true 30 bottom 0
    BanuOney
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Banu Öney”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=91264
     Slide25
    Bedros Kılıçcan Röportajı >> Selim Pala
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 387 kere görüntülenmiştir