TP Bosphorus Cup’ta 51 tekne yarışacak

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Turkcell Platinum tarafından bu yıl üçüncü kez desteklenen Bosphorus Cup, 16’ncı yılında 11-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.

Biri adını aldığı Boğaziçi parkurunda coğrafi, dördü de Caddebostan açıklarında şamandıra mücadelesi şeklinde toplam 5 yarıştan oluşan Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ta 51 tekne denize çıkacak.

ORG Sports tarafından 16 yıl önce yaratılan ve yat yarışlarında bir dünya markası haline gelen Bosphorus Cup’ta en yüksek katılıma 79 tekne ile 2014 yılında ulaşıldı. 2012′de 49, 2016’da ise 58 tekne ile yapılan yarışlara bu yıl 51 tekne katılacak.

Döner Trofe Kupası için mücadele edecek IRC0’da 13, IRC1’de 5, IRC2’de 10, IRC3’te 13 olmak üzere 41 tekne yarışacak. IRC0’da Romanya’dan gelen bir Farr 40OD ile GBR bayraklı bir Swan 45 de yer alıyor.

KİMİ TEKNESİNİ, KİMİ EKİBİNİ GETİRDİ

11-14 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek TP Bosphorus Cup’a katlmak üzere Dere Cosnstruction-Anyway, FarrFara, Shak Shuka II Bdrum’dan, Bulgar LZ Yachting Marmaris’ten, Evolution ise Mudanya’dan İstanbul’a geldi.

Teknelerini getirmeyen bazı ekipler de İstanbul filosundaki teknelere binecek. Bunlardan biri Bodrum’da grubunda başa güreşen Truva 1 ekibi. Aytuğ Ürer liderliğindeki ekip, Bosphorus Cup’a BAU Golden Toy ile katılacak. Selim Kakış dümenciliğindeki Bodrum’daki Define ekibi ise İstanbul’da Define Junior’u koşturacak.

SAĞLIK DESTEKÇİSİ İSTANBUL CERRAHİ

Etkinliğe sağlık desteği sağlayan İstanbul Cerrahi Hastanesi, aynı zamanda yarışlarda ekip olarak Levent Peynirci dümenciliğindeki Cheese IV’te yer alacak.

İstanbul Cerrahi’nin ambulansları ise acil bir duruma müdahale edebilmek üzere Boğaz’ın her iki yakasına ve Caddebostan’a konuşlanacak.

AUTOMECHANICA DA YARIŞTA

Messe Frankfurt Istanbul ise Turkcell Platinum Bosphorus Cup’a Destek sınıfında Cenoa Sailing ile katılacak.

Fuarcılık sektörünün öncü firmalarından Messe Frankfurt Automechanika, geçen yıl 29 Ekim Cumhuriyet Kupası’nda ve Kalamış Yelken Kullübü Yat Trofesi’nde 1.’lik, İYK Altın Kilit Yat Yarışı’nda 3.’lük elde etmiş ve markanın fuarcılıktaki başarısını denizlere taşımıştı.

BAU’LU GENÇLERİN BÜYÜK SINAVI

Hatırlanacağı gibi Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ı bu yıl Bahçeşehir Üviversitesi Uluslararası Yelken Kulübü (BAUISC) hayata geçirecek.

Trofenin döner kupası için mücadele IRC0-1-2-3’ler arasında gerçekleşecek. 12 ve 14 Mayıs tarihlerinde bu sınıflar rüzgarüstü-rüzgaraltı rotada planlanan 4 yarışta kapışacak.

IRC4 ve Destek sınıfları için Adalar rotalı coğrafi parkur kullanılacak. IRC4 ve Destek’te günde tek yarış yapılacak.

13 Mayıs Cumartesi günü Boğaziçiçi parkurunda start BAU Beşiktaş Kampüsü önünden verilecek. IRC0-1-2-3’ler Anadolu Hisarı ve Çırağan şamandıraları arasındaki parkuru üç, IRC4 ve Destek sınıfları iki turda tamamlayacak.

TURKCELL PLATINUM BOSPHORUS CUP 2017 KAYIT LİSTESİ

IRC0
01. Orient Express VI (Farr 55 OD) Bülent Atabay / David Scott
02. Dere Construction-Anything (Ker 41) Bora Turan / Kaan Özgönenç
03. Setsail (Farr 40 OD) Valentin Oeru-ROU
04. Morpheus (Sydney 43) Cem Bozkurt / Günkut Ayvazoğlu
05. Windwalker (Swan 45) Alexandar Alexandrov-GBR
06. İstanbul Cerrahi-Cheese (Farr 40) Ahmet Nuray Turhan / Levent Peynirci
07. FarrFara (Farr 40) Erhan Uzun
08. Huafon 7 Bela (Farr 40) 7 Bela Ortaklar / Gürsel Öztürk
09. Borusan Racing-Çılgın Sigma (Farr 40) Bülent Demircioğlu / Orhan Tüker
10. Due (Bolt 37) Feyyaz Yüzatlı
11. Ford Otosan-Fenerbahçe 2 (Farr 40) FBSK / Oğuz Ayan
12. Turbo-Piri Reis Üniversitesi (Melges 32) Erkan Elmastaş / İlker Elmastaş-Selim Hekimoğlu
13. Turkcell-Fenerbahçe 1 (Prototip) FBSK / Eren Özdal

IRC1
01. Define Junior (Farr Design 40) Halim Ramazanoğlu / Selim Kakış
02. MSI Sailing Team/AG (First 40) Barbaros Sarp / Veli Murat Açıkalın
03. Pupa Fifty Fifty (First 40.7) Cenk Tekkaya / Caner Yaman
04. Evolution (Farr 30) Borusan Lojistik / Mustafa Öncü
05. Golden Toy (Farr 30) Bahçeşehir Üniversitesi / Aytuğ Ürer

IRC2
01. LZ Yachting (X-35) Lachezar Vratoev-BUL
02. Şan-Nomad Sailing Team (IMX-38) Semra Sussa / Murat Selim Sussa
03. Burgan Bank Extreme (MAT 1010) Cenk Tekkaya / Cem Gözen
04. Matrix (MAT 1010)
05. Tüpraş Alize (MAT 1010) Sinan Sümer / Anıl Berk Baki
06. MNG Kargo Sailing Team (First 40.7) Hedef Yelken / Efe Regay
07. Logo (MAT 1010) Tuğrul Tekbulut / Onur Bilgen
08. Bosphorus-Yıldızlar Takımı Sailing Academy (First 40.7) M. Rıfat Başak / Batuhan Malkoç
09. Blue Sailing Academy-Yatsan (First 35) Berk Arat
10. Shak Shuka II (A-35) Hasan Utku Çetiner

IRC3
01. Columbia Alize-Keyfim 3.5 (First 35) Selim Yazıcı / Evren Koncagül
02. Pegasus Hedef Yelken (ILC 30) Hedef Yelken / Levent Özgen
03. Permolit-Electron (First 34.7) Cenk Tekkaya / Akın Akçalı
04. Beko Alize (First 34.7) Sinan Sümer / Mert Gürpınar
05. Sahibinden.com-Flamenco (Elan 340) Serdar Öner
06. Alfasail Petek (Gorbon 33) Şahin Akın
07. Uniq2Go-Hangover (First 34.7) Genco Sindel
08. Garanti Sailing-Fenerbahçe 3 (Corby 29) FBSK / Halil Savaş
09. Venüs Team (Elan 340) Ertan Özçevik
10. Pfizer-Hedef Yelken (Corby 29) Hedef Yelken / Yiğit Eroğlu
11. SOS (First 7.5) Bursa Alternatif Sporlar Kulübü / Ömer Burç
12. HappyHour Cenoa Dönence (MAT 10) Özgür İnam / Erman Ayvaz
13. Aygaz Alize (MAT 10 MK2) Sinan Sümer / Berk Gürpınar

IRC4
01. Evidea Selan (Elan 310) Barış Ersemiz
02. Ada-Pupa Adrenalin (Oceanis 361) Hayri Murat Gökçen
03. Hedef Yelken 8 (First Class 8) Hedef Yelken / Emre Dilbaz
04. Alize Zig Zag (Gorbon 27) Sinan Sümer
05. Piri Reis Üniversitesi-Perseus (Bermudian Sloop) Alp Dilek

DESTEK
01. Doris (Jeanneau 409) Ahmet Bahadır
02. Samsara A3 (First 35) Taner Alev
03. Mikro Yazılım-Cenoa (Azuree 33) Tarkan Akdoğan / İlkay Çınar
04. Metal Yapı Sailing Team-Zeynep (Azuree 40) Süleyman Er / Sarp Güney
05. MESSE Frankfurt-Cenoa (Azuree 33) Çağdaş Artu / Deniz Namlı

Kaynak: TurkSail

Bu dosyayı indir (BC_ektalimat1_tr.pdf)TP Bosphorus Cup 2017 Ek Talimat-1 80 kB
Bu dosyayı indir (TPBC_katilimlistesi_tr.pdf)TP Bosphorus Cup 2017 Katılım Listesi 83 kB
Bu dosyayı indir (TPBC_tumsiniflar_rota_tr.pdf)TP Bosphorus Cup 2017 Rota Kartları 998 kB
Bu dosyayı indir (TPBC_yarisilan_tr_rev.pdf)TP Bosphorus Cup 2017 Yarış İlanı 2519 kB
Bu dosyayı indir (TPBC_yaristalimati_tr.pdf)TP Bosphorus Cup 2017 Yarış Talimatı 214 kB

 

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
     Slide11
    SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
     LatinAmerika
    SG Güney Amerika
  • 5000 fade false 30 bottom 0
    Ruslana
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
     AlestaDalgiclik
    ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 181 kere görüntülenmiştir