Üniversiteliler Yelkenli Yatlarla Yarıştı

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

8. Jimmy Key Kupası ve 5. Universail Kupası yelkenli yat yarışları İzmir’de sona erdi.
Urla ilçesinde gerçekleştirilen 8. Jimmy Key Kupası ve üniversitelerarası 5. Universail Kupası yelkenli yat yarışları sona erdi.

Urla İslele Limanı’nda gerçekleşen 8. Jimmy Key Yat Yarışları’na IRC ve destek sınıflarında 33 yelkenli tekne kayıt yaptırırken, Piri Reis, Sabancı, Doğuş, Kocaeli, ODTÜ, Karadeniz Teknik, Yaşar, 9 Eylül, Başkent, THK, İzmir Katip Çelebi, Yıldız Teknik, Ege, Hacettepe, Bilkent Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) öğrencilerinin takım halinde yarıştığı 5. Universail Yat Yarışları’na 27 tekne kayıt yaptırdı. Ödül töreninde konuşma yapan Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, ilçelerinin sanatla, sporla ve gastronomi ile güzel olduğunu söyledi.

İlçelerinde yapılan spor organizasyonlarına çok önem verdiklerini vurgulayan Demiryürek, “Spor yapabilmek, zinde bir vücuda sahip olabilmek bu dünyadaki büyük nimetlerden bir tanesi. Diğer taraftan bu toplumun yetiştirdiği nesillerin hem vücut hem de dimağ yönünden sağlıklı olabilmesi sporu yaygın olarak geniş kitlelerle yapabilmemize bağlıdır. Buna bir katkı sağlayan Jimmy Key firmasına, organizasyonu gerçekleştiren Urla İskele Yat Kulübüne (URİYAT), İskele Su Ürünleri Kooperatifine, hakemlerimize, öğrencilerimize teknelerini açan tekne sahiplerine ve sporculara teşekkür ederim.” diye konuştu.

İki gün süren yarışların ardından Urla İskele Limanı içinde dereceye giren yelkenciler için ödül töreni düzenlendi.

Yarışlarda dereceler şöyle oluştu:

5. Universail Kupası yelkenli yat yarışları:

IRC 1:

1- Piri Reis Üniversitesi 1. Takımı
2- Piri Reis Üniversitesi. 2. Takımı
3- Sabancı Üniversitesi

IRC 2:

1- Kocaeli Üniversitesi
2- Doğuş Üniversitesi
3- İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

IRC 3:

1- Piri Reis Üniversitesi 3. Takımı
2- ODTÜ
3- Yaşar Üniversitesi

IRC 4:

1- 9 Eylül Üniversitesi
2- 9 Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi
3- İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü 2. Takımı

Destek 1:

1- Yaşar Üniversitesi 2. Takımı
2- Başkent Yelken ODTÜ Takımı
3- Katip Çelebi Üniversitesi

Destek 2:

1- Yıldız Teknik Üniversitesi
2- Ege Üniversitesi 1. Takımı
3- 9 Eylül Üniversitesi . 2. Takımı

Destek 3:

1- Piri Reis Üniversitesi . 4. Takımı
2- Katip Çelebi Üniversitesi
3-Ege Üniversitesi 2. Takımı

Destek 4:

1- Bilkent Üniversitesi
2- Hacettepe Üniversitesi 3. Takımı
3- Yaşar Üniversitesi 3. Takımı

8. Jimmy Key Yat Yarışları’nın ikinci günün sonunda;

IRC 1:

1- Atlantis X
2- Blue Miles
3- Palmarin İzmir yelken

IRC 2:

1- Lady Fast
2- Good Day Sunshine
3- Rengareng

IRC 3:

1- Kalkış
2- Scorpio
3- Miranda

Destek 1:

1- Jazz
2- Ernesto
3- Rain

Destek 2:

1- Auriga
2- Candid
3- Volka-Do

Destek 3:

1- Second Wind
2- Can Kaptan
3- Beta-3

Kaynak: Deniz Haber

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
     Slide11
    SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
     LatinAmerika
    SG Güney Amerika
  • 5000 fade false 30 bottom 0
    Ruslana
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
     AlestaDalgiclik
    ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 444 kere görüntülenmiştir