Milli Sporcumuz Birgül ERKEN “Sofya Cup” Kupasını kazandı

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Sofya’da düzenlenen Serbest Dalış Kupası’nda Milli Sporcumuz Birgül ERKEN bir altın bir gümüş madalya alarak kombine puanıyla kadınlar şampiyonu olarak Sofya Cup Kupasını kazandı.

Hırvatisyan, Yunanistan Bulgaristan Çek Cumhuriyeti ve Romanya’nın dünya çapında ünlü elit sporcularının katıldığı yarışmada tek Türk Sporcu Birgül ERKEN’in üstünlüğü ilk iki yarışmada kanıtlandı. Üçüncü gün yatışmalarına katılmasına gerek kalmadan kupayı hak ettiği ilan edildi. sporcu bu sayede İstabbul’daki Marmara Avcıları Büyük Buluşmasındaki etkinliğe katılabildi. Pazar günü yapılan yarışmalar sonucu Şampiyon Kadın açıklandı; ancak ödül törenine kalamayacağı için sporcunun kupasını organizasyon tarafından önceden vermeye karar verildi. Bu ayrıcalık sayesinde Sualtı camiası ile buluşan Birgül ERKEN İstanbul Miracle Asia Otel’deki Sharksub standında camia ile buluştu.

Yurdışında yapılan bu yarışmalara Özel Kupalara katılmak sureti ile yarışma tecrübesinin arttığını bu sayede eksiklerini görüp elit sporcuların yarıştığı organisyonlarda kendini mihenge vurup asıl yarışmalarımızdaki derecelerimizi arttırmayı hedeflediğini bu yarışmaların tüm masraflarını kendisinin karşıladığını belirten milli sporcumuz, acil olarak sponsora ihtiyaç duyduğunu ekledi.

Gerek derinlik için gidilen antrenman kamplarımı gerekse bu tür özel deneyimleri elde etmek için komşu ülkelerdeki serbest dalış müsabakalarına katılarak daha da çok tecrübe edinilmesi gerekliliğinin altını çizen milli sporcu; bu sayede daha da derinlere inebileceğini ve ülkesi ve bayrağını daha yücelere taşıyacığını belirtti.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 418 kere görüntülenmiştir