Bosphorus Cup TAYK’tan uçtu BAU’ya kondu

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Türkiye’nin yat yarışlarında bir marka haline gelen Turkcell Platinum Bosphorus Cup etkinliği bu yıl TAYK tarafından düzenlenecekti. Ancak son anda bir gelişme oldu ve yarışın organizatörü ORG Sports, kararını BAU’dan yana değiştirdi.

Üniversiteliler, bu gelişmeye çok sevindi ve Bosphorus Cup’ı trofelerine dahil ettiklerini duyurdu.

Turkcell Platnum ana sponsorluğunda gerçekleşen İstanbul’ın reytngi en yüksek yarışlarından Bosphorus Cup, son iki yıldır TYF tarafından düzenleniyordu. TYF’de yönetim değişince, organizatör ORG Sports’un kurucusu Orhan Gorbon’a, “Bu kez biz karışmak istemiyoruz. Kulübünü seç ve yarışı kendin yap” denildi.

Gorbon bunun üzerine TAYK ile görüşmelere başladı ve ön hazırlıklar buna göre yapıldı. TAYK, yıllık takviminde Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ı 11-14 Mayıs tarihlerine yerleştirdi.

TAYK PROGRAMINDAN ÇIKARILDI

Ne var ki, önceki gün TAYK’tan “önemli” notu düşülerek yapılan bir duyuru yıllık programlarını yapan yarış ekiplerinin kafalarını karıştırdı. TAYK üyelerine gönderilen yazılı duyuruda şu ifadeler yer aldı:

“Değerli Dostlarımız,

ORG Sports firması ile 11-14 Mayıs 2017 tarihlerine planlı olarak düzenlenecek Turkcell Platinum Bosphorus Cup yarışı, anılan kurum ile gerekli anlaşma sağlanamadığından kulübümüz tarafından düzenlenmeyecektir.

Bahis konusu yarış TAYK yarış programından ve trofesinden de çıkartılmıştır.”

BAU İLKBAHAR TROFESİ’NE EKLENDİ

“Peki şimdi ne olacak?” soruları dolaşmaya başladığında, aynı gün bir duyuru da Bahçeşehir Üniversitesi Uluslararası Yelken Kulübü’nden (BAUISC) geldi.

Federe bir kulüp olduktan sonra 2017’de kendi trofelerini düzenleyen üniversiteli gençler, duyurularında, “Güzel bir birlikteliğin haberini sizlere iletmek istiyoruz. 2002 yılından bu yana, Türkiye’de yelkenciliğe dair en önemli markalardan biri olan Turkcell Platinum Bosphorus Cup, bu yıl BAU Spring Trophy’nin son etap yarışı olacaktır” dediler.

Duyuruda, yarışın gününde bir değişiklik olmadığı, planlandığı gibi 11-14 Mayıs’ta gerçekleşeceği vurgulandı.

GENÇLER SEVİNÇLİ, YARIŞÇILAR TEPKİLİ

Üniversiteli gençlerin, böylesine önemli bir markanın kendilerine gelmesinden ve BAUISC olarak tercih edilmekten dolayı duydukları sevinçleri duyuruda adeta satırlara yansımıştı.

Ancak onları heyecanlandıran bu gelişme, yeni bir sıkıntının oluşmasına yol açtı.

BAU İlkbahar Trofesi, 4 ayak olarak planlanmış bir etkinlikti ve ilk ayağı 25-26 Mart tarihlerinde koşulmuştu. 8 Nisan’da da ikinci ayağı yapılacaktı. Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın 5. Ayak olarak devam eden programa son anda eklenmesi, trofeyi kovalayan ekiplerin hem hesaplarını hem de kafalarını karıştırdı.

Yarış ekipleri şimdi bir yandan bu son dakika değişikliğine neyin yol açtığını sorgularken, BAUISC’nin Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ı BAU İlkbahar Trofesi’ne dahil etmeyerek bağımsız bir etkinlik olarak düzenlemelerinin daha uygun olacağını savunuyorlar.

Kaynak: TurkSail

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 386 kere görüntülenmiştir