Çeşmeli balıkçılar, barınağın genişletilmesini istiyor

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Çeşmeli balıkçı ve denizciler, balıkçı barınağının yetersiz kaldığını belirterek genişletilmesi talebinde bulundu.

Çeşmeli balıkçı ve denizciler, balıkçı barınağının genişletilmesi için harekete geçti. Bunun için bir proje hazırlayan Çeşmeli balıkçı ve denizciler, projeyi Çeşme Belediyesi, İzmir Valiliği ve Devlet Liman İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne sunacak.

“Hasretle bekliyoruz”

Çeşme Denizciler Derneği Başkanı İsmail Porsuk, mevcut bağlama, barınma yerlerinin yetersizliği üzerine iki proje hazırladıklarını belirterek, “İlçemizde faaliyet gösteren tur tekneleri, balıkçılar, kooperatifler, üyelerimiz, halkımız ve diğer kurum ve kuruluşlarla birlikte, mevcutta olan Çeşme balıkçı barınağının büyütülmesi veya revize edilerek, tekrar projelendirilme çalışmalarının başlatılmasını ve Çeşme’ye kazandırılmasını istiyoruz. Deniz turizmimize oldukça katkı sağlayan dalış ve tur teknelerine, ekmeğini balıkçılıktan kazanan yerel balıkçılarımıza, yerel halkımıza fayda sağlayacaktır. Yıllardır hasretle beklenen bu çalışmaların artık yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

“Tehlike oluşturuyor”

Çeşme sahilinin, özellikle kış aylarında çok rüzgar alması ve akıntılar nedeniyle denizciler için tehlike oluşturduğuna dikkat çeken Porsuk, “Yapılacak olan yeni barınakla, denizcilerimiz, teknelerini güvenli yerlere bağlamış olacaklardır. Turizm amaçlı faaliyet gösteren tekneler için de, yolcuları indirip bindirebileceği emniyetli bir saha oluşmuş olacaktır. Kışlama için çok büyük bir eksiklik ortadan kalkmış olacaktır. Ayrıca, Çeşme Marinanın ve Ulusoy Feribot İskelesinin kuzeyli rüzgarlarda daha az rüzgar almasını sağlayacaktır” dedi.

Çeşme Denizciler Derneği’nde bir araya gelerek projeyi görüşen balıkçı ve denizcilerin hazırladığı dilekçeye, İzmir Deniz Ticaret Odası Sektör Temsilcisi Köksal Hantal, Sualtı Dalış ve Araştırma Tekneleri Temsilcisi Erdinç Ergün, Çeşme Gezi ve Tenezzüh Tekneleri Kooperatifi Başkanı Haydar Yamaner, Çeşme Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Poyraz ve Çeşme Denizciler Derneği Başkanı İsmail Porsuk imza attı. Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü de projeyi desteklediğini ifade etti.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ile de bir görüşme yapan denizci ve balıkçılar, Başkan Dalgıç’ın da desteğini aldıklarını bildirdi.

Kaynak: Deniz Haber

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 626 kere görüntülenmiştir