Samsun’da Gemi İnşaatı Ve Deniz Bilimleri Fakültesi kuruluyor

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Samsun’da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü, Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi kuruluyor. Fakültenin Dekan Vekilliği’ne Prof. Dr. Arif Gönülol atandı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü,Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesine Dekan Vekilliği’ne Prof. Dr. Arif Gönülol’u atayarak bölümlerinin kurulmasına hız kazandırdı.

Görevine başlayan Prof. Dr. Arif Gönülol, Fakültenin hedefleri ve açılması için hazırlıları son aşamaya gelenbölümleri hakkında bilgi verdi. Arif Gönülol,globalleşen ve teknolojik olarak gelişen dünyamızda deniztaşımacılığının ön plana çıktığını ve sektörün eğitimli personel ihtiyacının her geçen gün arttığını söyledi.Prof. Gönülol, “Üniversitemiz dünyada ve ülkemizde ivme kazanan bu sektöre bilimsel olarak destek olmakmaksadı ile Samsun’un coğrafi yapısı, şehrin denizcilik geçmişi ve üniversitemizin bölge üniversitesi olmasıkimliğini de ön plana çıkararak, özelde bölgemizin ve genelde ülkemizin ihtiyaç duyduğu küçük ve büyükçaplı gemilerin tasarımı, yapımı, makinelerinin işletilmesi, güncel bilimsel ve teknolojik gelişmelerin denizbilimlerine uyarlanması, deniz ulaştırma, işletme yanında, ulusal ve uluslararası düzeyde araştırma yapannitelikli insan gücünü hem ülkemiz hem dünyamız için yetiştirmeyi temel amaç olarak hedeflemiştir” dedi.

Dekan Gönülol, Gemi İnşaatı ve Deniz BilimleriFakültesi’nde ilk etapda 5 bölümünaçılmasını planladıklarını, çok yakında dosyalarıYükseköğretim Kurulu’na sunulacaklarınıdile getirdi.

Gönülol, açılması planlanan bölümleri şöyle sıraladı:

1. Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Mühendisliği
2. Denizcilik İşletmeleri Yönetimi
3. Gemi İnşaatı ve Gemi MakineleriMühendisliği
4. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
5. Gemi makineleri İşletme Mühendisliği

Prof. Dr. Arif Gönülol, açıklamalarını “Fakültemiz;ülkemiz, ilimiz ve üniversitemiz adınabüyük bir sevinç ve gurur kaynağı olacaktır.” diyerek bitirdi.

Kaynak: Deniz Haber

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 611 kere görüntülenmiştir