Haluk Cecan’ın eserleri “Mavi Dünya” sergisiyle yeniden hayat buldu

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Haluk Cecan’ın denizlerin derinliklerindeki eşsiz eserlerin yer aldı serginin mimarı Sibel Cecan, sergideki eserlere her yaştan insanın ilgi gösterdiğini belirterek “Haluk Cecan, çocukluğundan itibaren sualtı ve denize karşı inanılmaz sevgi beslemekteydi. Babam denizlere hayatını adadı ve sualtında çektiği yüzlerce fotoğraf bulunmakta.Bu eserleri insanlara sunmak gerektiğini düşünerek bu sergiyi açma fikri doğdu. Sergide 96 tane fotoğraf yer almakta. İnsanların sergimize yoğun ilgisi oldu.Fotoğraflar her yaştan insanın dikkatini çekiyor.” dedi.

Umarım herkes denizleri babam kadar sevebilir

Haluk Cecan’ın yaptığı hiçbir işin unutulmayacağının altını çizen Sibel Cecan, sergi çalışmalarının devamını getireceklerini söyleyerek “Sergi çalışmalarımızı da devam ettirmeyi düşünüyoruz. Babamın bir lafı vardı “Ben ömrümü denizlere adadım. Bir ömür verdim” derdi. Babamın sualtına olan merakı başka bir tutkuydu. Hatta “Bir gün ölürsem mezarımı denize yapın” diye bir lafı vardı. O kadar tutkuluydu denize. Balıklar babamın en iyi arkadaşlarıydı. Babamın sualtında çektiği fotoğraflar, kameralar, aletlerin yer aldığı bir müzemiz var. Şuan için halka açık değil. Bu müzemizde kurutulmuş balıklar ve maketler de yer alıyor. Burayı tam anlamıyla müze haline getirmeyi amaçlıyoruz. Zevkli ve öğretici olacağını düşünüyorum. Umarım gerçekleştirebiliriz.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin Kaptan Cousteau’su olarak anılan, Vira Dergisi’nin uzun yıllar yayın kurulunda bulunan, yerli yabancı çeşitli dergilerde yazarlık yapan, birçok okul ve kuruluşta eğitim, seminer ve konferans veren, sualtı fotoğrafçılığının önderi Haluk Cecan’ın eserlerinin yer aldığı “Mavi Dünya” sergisi 29 Mart Pazar gününe kadar ziyaretçilere açık olacak.

kk-002.jpg

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 1.390 kere görüntülenmiştir