SU SPORLARI MERKEZLERİ DESTEKLENMELİ

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)

DENİZCİLİK SEKTÖRÜNE DESTEK VERİLMELİ
TURİZME 4,5 MİLYAR DOLAR KATKI YAPAN DENİZCİLİK TURİZM İŞLETMELERİ DESTEKLENMELİ

TURİZM SEZONU BAŞLARKEN TİCARİ SU ÜSTÜ SPOR MERKEZLERİ SORUNLARI MASAYA YATIRDI

ALANYALI TİCARİ SU SPORLARI MERKEZLERİ, DENİZ ALANLARININ KİRALANMASINDA RUHSATLANDIRMANIN EN AZ 5 YIL OLMASINI, İHALE KOMİSYONUNDA DTO TEMSİLCİSİNİNDE YER ALMASINI İSTEDİLER

ALANYA (13.04.2013) – Ticari Su Sporları İşletmeleri, turizme yılda 4,5 milyar dolar katkı sağlayan deniz turizmi işletmelerine destek verilmesini istediler.

Yeni turizm sezonu başlarken ülke turizmine önemli katkılarda bulunan ticari su sporları merkezlerinin sorunları Alanya’da masaya yatırıldı.

Alanya İskele Balıkçı Cafe’de gerçekleştirilen toplantıya DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Erol, Yönetim Kurulu üyesi Serdar Eyiler, DTO Üyesi, Orhan Zaferler, Alanya Sualtı ve Suüstü Aktiviteleri, Çevre Koruma ve Yatçılar Yardımlaşma Derneği Başkanı DTO Meclis Üyesi Hasan Hargani Görgülü ile Alanyalı işletme sahipleri katıldı.

SU SPORLARI İŞLETMELERİ DESTEKLENMELİ

DTO Başkanı Ahmet Erol burada yaptığı konuşmada, su sporları faaliyeti yapan ülkeler arasında en güvenli ülkenin Türkiye olduğunu söyledi. Su sporlarında Türkiye’nin en güvenli ülke olmasındaki en büyük payın Su Sporları yapan işletmelerin olduğunu vurgulayan Erol, bu sektörün artık tanınmaya başlandığını bildirdi.
Geçen yıl 225 milyar dolar döviz elde eden ülke turizmine en büyük katkıyı deniz turizminden sağlandığını anlatan Erol, şöyle konuştu:

‘’Denizcilik faaliyetleri Türk turizmine yılda en az 4,5 milyar dolar katkı sağlıyor. Ülke turizmine bu kadar destek sağlayan deniz turizmi işletmelerine destek verilmeli. Artık yeni bir döneme giriyoruz. Bundan sonra sorunlarımızı ortak akılla çözüp mesleğimi daha kaliteli ve para kazanır hale getirmemiz gerekli.’’

DTO Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Eyiler de, su sporları faaliyeti yapan işletmelerin kamu tarafından meslek olarak yeni yeni tanınmaya Başlandığını, bunda da DTO’nun çalışmaları ile meslek temsilcilerinin etkili olduğunu belirtti.

KİRALAMA BEDELLERİ ÇOK YÜKSEK

Alanya Sualtı ve Suüstü Aktiviteleri, Çevre Koruma ve Yatçılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Hargani Görgülü de sorunlar hakkında bilgi verdi.

Otellerin su sporları yapan işletmelerden para talep ettiğini, ihale edilen su sporları parkur alanların kira bedellerinin her yıl artırıldığını anlatan Görgülü şöyle devam etti.

‘’Su sporları merkezlerinin sorunları çok. Bunların başında su sporları parkur alanlarının kira bedellerinin çok yüksek olmasıdır. Maliyetlerimiz sürekli artıyor. Bankalardan kredi çekerek sezona hazırlanıyoruz. Su sporlarının yapılacağı parkur alanlarının kiralama ihale komisyonunda mutlaka DTO temsilcisi bulunmalı. Maliyetlerimiz son 5-6 yılda yüzde 200-300 oranında artarken döviz kurları aynı kaldı. Su Sporları ruhsatları her yıl değil en az 5 yıl süreyle verilmeli. Turizm gelirlerine büyük katkı yapan su sporları merkezlerine destek verilmeli.’’

Fikri Cinokur

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
SU SPORLARI MERKEZLERİ DESTEKLENMELİ, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 772 kere görüntülenmiştir