Sualtı zenginliği Alman dergisinde

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Alman Unterwasser Dergisi Editörü Walter Comper, hazırladığı yazı dizisinde Kemer’in zenginliklerini, Uluslararası Sualtı Günlerini ve genel anlamda ilçeden derlediği bilgilerden oluşan 8 sayfalık haberi, okurlarıyla buluşturdu. KETAV Başkanı Mustafa Çalık, Kemer’in tanıtımına katkı sağlayan geniş kapsamlı bir haberle dergide yer almanın, bu yıl yarışmaya katılacak yarışmacı sayısını da olumlu etkileyeceğini söyledi.

Akdeniz’in Antalya kıyılarındaki sualtı doğal ve arkeolojik değerlerin dünyaya tanıtılması amacıyla, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı ile Akdeniz Arkeolojik Sualtı Araştırmaları Merkezi tarafından 11 yıldır düzenlenen ve bu yıl 12’incisi gerçekleştirilecek olan Kemer Uluslararası Sualtı Günleri, 16 Mayıs tarihinde başlıyor. Alman Unterwasser Dergisi Editörü Walter Comper, hazırladığı yazı dizisinde Kemer’e yer verdi. Comper, Kemer’in zenginliklerinden sualtı günlerine kadar genel anlamda derlediği bilgilerden oluşsan 8 sayfalık haberi, okurlarıyla buluşturdu. Makalede, Paris 2 Batığı, Üç Adalar ile Tahtalı Dağı ve Göynük Kanyonu gibi doğal zenginliklerini tanıtarak, sualtı ve macera turizmi açısından önemine değindi.

YARIŞMACI SAYISI ARTACAK

KETAV Başkanı Mustafa Çalık, 16-19 Mayıs 2013 tarihlerinde gerçekleşecek 12. Uluslararası Kemer Sualtı Günleri hazırlıklarının tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, “Böyle geniş kapsamlı bir haber ile dergide yer almak, bu yıl yarışmaya katılacak yarışmacı sayısını da olumlu yönde etkileyeceği inancındayız. Kemer bölgesini var eden konaklama işletmeleri ve resmi kurumlara, organizasyona gösterdikleri destek için teşekkür ediyoruz. Bu yıl da etkili bir 12’inci yıl için desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

DOĞAL GÜZELLİKLER KEŞFEDİLMEYİ BEKLİYOR

Akdeniz’in Anadolu kıyılarının binlerce yıldır sayısız uygarlığı barındırdığını ve bu uygarlıkların birbirleriyle olan siyasi ve ticari ilişkilerini genellikle deniz yoluyla kurduğunu söyleyen Mustafa Çalık, “Bunun sonucu olarak suların derinliklerinde geçmişe ait bu izler, doğal güzelliklerle birlikte keşfedilmeyi bekliyor. Uluslararası Kemer Sualtı Günleri, bu değerleri tanıtma amaçla düzenlenen çeşitli faaliyetlerin bir bütünüdür. 12’incisine ulaştığımız organizasyona olan ilgi her geçen yıl artıyor. Bu organizasyonla amacımız, Akdeniz’in tarihi ve doğal güzellikleri yanında, sualtında yatan güzelliklerini de tüm dünyaya tanıtmaktır” dedi.

Kaynak: Kemer Gözcü

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 845 kere görüntülenmiştir