Yabancı öğrencilerin dalış keyfi

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Samsun Rotary Kulübü her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği yaz kampı etkinliklerine devam ediyor. Bu sene ‘Kuzeyden güneye Türkiye’ sloganı ile başlatılan yaz kampı etkinliği çerçevesinde İngiltere, Fransa, Belçika, İtalya, Slovakya, Almanya, Danimarka, Amerika ve Çekoslovakya gibi ülkelerden 12’si yabancı 4’ü Türk olmak üzere toplam 16 öğrenci ziyaret amacıyla Samsun’a geldi. Kamp koordinatörü Fulya Kitaplı’nın gözetiminde Bandırma Vapuru, Amisos Köyü, Kral mezarlıklarını ve Samsun’un birçok doğal güzelliklerini gezerek yerinde gören öğrenciler, daha sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu’nda eğitmenler eşliğinde dalış eğitimi aldı.

ÖĞRENCİLER KAMPA KATILMAK İÇİN CAN ATIYOR
Dalış eğitiminde oldukça eğlenceli dakikalar geçiren öğrencilerin birkaç gün sonra Samsun’dan ayrılacakları belirtilirken, kamp koordinatörü Fulya Kitaplı yaptığı açıklamada her yıl düzenli olarak gerçekleşen yaz kampının Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunduğunu ve kültürler arasında bir kaynaşma meydana geldiğini söyledi. Kampların bundan sonrada devam edeceğini söyleyen Kitaplı, öğrencilerin bu yaz kamplarına katılmak için can attığını kaydetti.

SAMSUN’DA DALIŞ YERLERİ SINIRLI
Öğrencilerin dalış eğitimlerini veren Samsun Balıkadamlar ve Yüzme İhtisas Kulübü Başkanı Tuncay Güngör ise bugüne kadar 450’inin üzerinde kişiye dalış eğitimi verdiklerini açıkladı. Samsun’da dalış anlamında sınırlı sayıda mevkiinin bulunduğuna dikkati çeken Güngör, “Samsun’da Bafra ve Yakakent ilçelerinin kıyılarında ufak tefek batıklarımız var ve buralarda dalış eğitimi veriyoruz. Ayrıca Sinop, Ege ve Akdeniz Bölgesi’ne öğrencilerimizi dalışa götürüyoruz. Kulüp olarak dalışa uygun yerlerde resit oluşturma çalışma içerisindeyiz. Eğer bu olursa ülkemizden ve yurtdışından birçok yerli ve yabancı turistlere buralarda dalış yaptırma imkanı doğacaktır” dedi.

DALIŞ SAKİNLEŞTİRİYOR
Herkesin dalışı pahalı bir spor olarak gördüğünü söyleyen Güngör, dalışla ilgilenmek isteyenlere tüm gerekli ekipmanları kulüp olarak kendilerinin sağladığına dikkati çekti. Ayrıca uluslararası geçerliliği olan CMAS dalış belgesi verdiklerini açıklayan Balıkadamlar ve Yüzme İhtisas Kulübü Başkanı Tuncay Güngör “Dalış sporu kişiyi sakin bir zihin yapısına kavuşturuyor. Yorucu bir spor değildir, rahat bir spordur. Ayrıca dalışta farkında olmadan normal standartların üzerinde kalori yakılıyor. Denizde meydana gelen vurgun olayları tamamen bilinçsizce yapılan dalışların sonrasında yaşanılan dalış kazalarıdır. Dalış dünyanın en güvenli sporu olarak bilinir. Dalış kazaları masa tenisi ve bilardo kazalarından daha azdır, tabii ki kurallarına uygun şekilde yapıldığı takdirde” şeklinde konuştu.

Zekeriya FIRAT

Kaynak: Gazete Arena

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: +1 (from 1 vote)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 1.807 kere görüntülenmiştir