Birgül Erken, gururumuz oldu

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Edirne Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Edebiyat Öğretmeni Birgül Erken Serbest Dalış Dinamik Ve Statik Apnea Türkiye Şampiyonası’ndan madalya ile döndü.

Geçtiğimiz ay içerisinde ODTÜ SAS Türkiye Şampiyonası’nda iki altın madalya alan Birgül Erken, 26-27 Mayıs 2012 tarihlerinde Çorum Olimpik Yüzme Havuzunda yapılan Serbest Dalış Dinamik ve Statik Apnea Türkiye Şampiyonasında da üçüncülüğü elde ederek Edirne’de gururumuz oldu.

Bir ay içinde Edirne’ye üç madalya getiren Erken; geçtiğimiz yaz milli takım kampından bu yana kara ve havuz antrenmanlarını hiç aksatmadan sürdürdüğünü belirtti. Çalışmamalarının meyvelerini topladığını düşünen sporcu, önümüzdeki günlerde yeni başarıların işaretlerini antrenmanlarda görüyorum dedi. Her şey çok güzel gidiyor dedi. Bu yıl Avrupa şampiyonası için hazırlanıyorum. Seneye Dünya şampiyonası yarışmak istiyorum dedi.

Birgül ERKEN Çorum’daki yarışma sonrasında bir sonraki yarışma tarihine odaklanarak eşi Değer ERKEN ile antrenmanlarına kaldığı yerden devam ettiğini belirtiyor.
Antrenman temposunu arttırarak daha güçlü ve sağlam hazırlık dönemine giren sporcu, Kara antrenmanlarını Ağaoğulları Spor Tesisleri- TaşHangar’da deneyimli eğitmenler gözetiminde sürdürüyor.

Dalışlarını dalış amiri ve antrenörü olarak eşi Dr. Değer ERKEN’in gözetiminde güvenli bir biçimde gerçekleştirebildiğini belirten sporcu, her antrenmanın farklı bir heyecan olduğunu söylüyor. İnsanın mükemmel bir mekanizma olduğunu yaşayarak bir defa daha keşfediyoruz. Antrenmanlarımızda inanılmaz bir adaptasyonla karşı karşıya kalıyorsunuz. Her defasında aerobik kapasitenin gelişim sürecini gözlemlemek heyecan verici diyor.

Önümüzdeki günlerde yaz tatili için tropik denizlerden Azor Adaları’nda su altında fotoğraflar çekerek, yunuslarla birlikte dalışlar yaparak moral toplayacağını belirten ERKEN, 23-25 Ağustos tarihlerinde Kemer’de yapılacak olan Küp Apnea Türkiye Şampiyonası’nda yarışacak. Bu yarışma sonrasında milli takım kampı ve ardından Avrupa Şampiyonasını hedefliyor. Milli Takım formasını giymek ve uluslar arası arenada Türk bayrağını dalgalandırmak benim için onur kaynağı olacak diyor.

Şimdiye kadar aktif spor yaşamında sponsor bulamadığını belirten sporcu, bundan sonraki rekor denemeleri için Edirne’den destek bekliyor.

Birgül ERKEN’in öğretmenli görevini yürüttüğü Edirne Anadolu Güzel Sanatlar ve spor Lisesi Okul Müdürü Yücel BALKANLI da : “Başarılarından onur duyduk. Milli sporcu olarak Türk bayrağını göndere çektireceği günleri de görürüz umarım. Öğretmenimizin başarılarının devamını diliyoruz.” dedi.

Yarışmalar da ilk gün eleme müsabakaları gerçekleştirilirken, ikinci gün final yarışmaları yapıldı. Şampiyonanın kapanış töreni final müsabakalarından önce gerçekleştirilirken törene; Vali Yardımcıları Zülkarnin Öztürk ve Sait Topoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Karakaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer,Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Şehri Şahin, Genel Koordinatör Oğuz Aydın, şampiyonaya katılan takımların idareci, antrenör ve sporcuları ile hakemler katıldı.

Yarışmada 9 kulüpten 59 sporcu yarıştı.

Müsabaka sonuçları ve dereceler şöyle:

Dinamik Apnea Bayanlar

1- Derya Can Pamuk 167.85 mt
2- Bilge Çingigiray Aydın 157 mt
3- Birgül ERKEN 152 mt

Dinamik Apnea Erkekler

1- Sertan AYDIN 175 mt
2- Talip İBİN 126 mt
3- Hidayet DİNLER 106 mt

Kaynak: Edirne Son Haber

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 1.892 kere görüntülenmiştir