Odtü Deniz Bilimleri Kapılarını Minik Öğrencilere Açtı

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Mersin”in Erdemli ilçesindeki Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Deniz Bilimleri Enstitüsü kapılarını ilköğretim öğrencilerine açtı.

Mersin’in Erdemli ilçesindeki Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Deniz Bilimleri Enstitüsü kapılarını ilköğretim öğrencilerine açtı.

Kurumlarını ziyaret eden Akdeniz İlköğretim Okulu öğrencilerine nesli tehlike altında olan Akdeniz fokları ve deniz kaplumbağaları ile ilgili bilgiler verildiğini ifade eden Enstitü Müdürü Prof. Dr Ahmet Kıdeyş, “Bilindiği gibi enstitümüz gerek ülke gerekse dünya çapında araştırmalar yapan bir kurum. Ne kadar da araştırmalarla vakit geçiriyorsak da bir taraftan da mümkün olduğunca çocuklarımızın eğitimi içinde çalışmalar yapıyoruz ve bu çalışmaları da sürdürmek istiyoruz. Çünkü öğrencilerimiz burada eğleniyor, öğreniyor ve denizin önemini anlıyorlar” dedi.

Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte TÜBİTAK’a “‘Denizimi Tanıyorum, Denizimi Koruyorum Projesi’ adı altında bir proje başvurusunda bulunduklarını hatırlatan Kıydeys, söz konusu projenin kabul edildiği bilgisini de verdi. Kıdeyş, “Bu bağlamda 80 öğrenci, 20 öğretmenin katılımıyla eylül ayında bir hafta boyunca eğitim çalışması yapacağız. Eğitimi ilginç kılacak enteresan katılımcılarda eğitimlerde yer alacak. Ünlü sualtı fotoğrafçımız Tahsin Ceylan çocuklarımıza sualtı fotoğrafları nasıl çekildiğini anlatacak. Dünya rekortmeni dalışçımız Şahika Ercümen, suyun altında uzun süre nasıl kalabildiğini anlatacak. Bu noktada çocuklara denizi daha çok sevdirip, denizi korumalarına yardımcı olmak istiyoruz” diye konuştu.

Öğrenciler, Doç. Dr. Ali Cemal Gücü’den Kuzeydoğu Akdeniz’de, Akdeniz foku araştırmaları hakkında genel bilgi alırken, Yrd. Doç. Dr. Barış Salihoğlu’ndan deniz bilimlerinin önemi, Araştırma Görevlisi Ayşe Gazihan Akoğlu’ndan deniz bilimleri ve enstitünün tanıtımı hakkında bilgi edindi. Öğretim Görevlisi Arife Yılmaz gözetiminde gözle görünmeyen mikroskobik canlılar Zooplanktonları canlı olarak mikroskopta inceleyen öğrenciler, kavanoz içindeki balık sergisini de ilgiyle takip etti. Halkla İlişkiler Sorumlusu Sıla Sarıcalar ile birlikte enstitü çevresinde gezinti yapan öğrenciler sahilde çevre temizliği de yaptı.

Kaynak: Medya 73

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 1.029 kere görüntülenmiştir