“Engellileri Anlıyoruz Ulusal Fotoğraf Yarışması”nın Tanıtımı Yapıldı

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Gölcük Belediye Başkanlığı ve Kocaeli Gölcük Engellilerle Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (GENDAYDER), ‘Engelsiz Deniz’ projesiyle Türkiye’de bir ilke imza atarak engelsiz bir kente ulaşmanın önünü açmaya hazırlanıyor.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Türkiye’de ilk kez Gölcük Belediyesi Başkanlığı, GENDAYDER, Değirmendere Sualtı Topluluğu Spor Kulübü Derneği (DESSAT) ve Gölcük Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği (GFSD) işbirliği ile ‘Engellileri Anlıyoruz Ulusal Fotoğraf Yarışması’ düzenlenecek ve 10 Mayıs’ta da Türkiye’nin ilk sualtı fotoğraf sergisi açılacak. DESSAT dalış tesislerinde dalış eğitimi alan engelli vatandaşlar ise, sualtındaki sergiyi gezebilecekler.

Gölcük Kazıklı Kervansaray’da projenin tanıtımına GENDAYDER Başkanı Emine Cebeci, derneğin dalış eğitmeni Murat Kulakaç ve GFSD Başkanı Hadi Arslan ile katılan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, “Sağlıklı görünen çoğu kimsenin yapamayacağı bir iş bu. Engelli kardeşlerimiz dalış eğitimini başarıyla alıyorlar. Engeller aşılmak için vardır. Biz bu engelleri aşıyoruz ve engelli bireylerin aktif olmalarını sağlamak, meslek eğitimi almalarına olanak sağlamak, farkındalık yaratmak ve engellerini ortadan kaldıracakları su ortamında terapi yapmalarını sağlamak amacıyla Türkiye’de ilk kez Engelsiz Deniz projesini hayata geçiriyoruz” açıklamasında bulundu.

Engellilerin pozitif olarak objektife yansıyacağını açıklayan Ellibeş, “ Bu yarışmayla, imkan verildiğinde birçok başarılar kazanılabileceği algısını geliştirmek ve engellilerin yaşama pozitif bakmalarını sağlayabilecek anların karesini bekliyoruz” diyerek dereceye giren fotoğrafların sergisinin Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda sualtında sergileneceği bilgisini verdi. Depremden sonra sualtında kalan yapılara monte edilecek olan dereceye girmiş fotoğraflar, izleyiciler tarafından da canlı yayın olarak karada izlenebilecek.

Yarışmaya son katılım tarihinin 30 Nisan olarak belirlendiği projede, sonuçlar 3 Mayıs’ta açıklanacak.

Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan Engeliz Deniz projesi ödül törenine, eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’in yanı sıra, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Ahmet İnkilap Obruk, TSSF Sualtı Görüntüleme Kurulu Başkanı Soner Yarkın, Uluslararası Engelli Dalgıçlar Federasyonu (IDDA) Yönetim Kurulu üyeleri, IDDA Eğitmen Eğiticisi Bahattin Memişoğlu, Scuba Schools International (SSI) Türkiye Müdürü Barış Güntekin, TRT Mavi Tutku Sualtı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan ve yapımcı Hakan Aslan, Adnan Menderes Üniversitesi Sualtı Biyologu Prof. Dr. Murat Bilencioğlu, Dünya Sualtı Etkinlikleri Federasyonu (CMAS) Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Şahika Ercümen, Scbapro Dalış Departmanı Müdürü Belgin Tanyeli, engelli eğitmenleri ve sualtı fotoğrafçıları katılacak.

Kaynak: Haberler / IHA

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 940 kere görüntülenmiştir