Kürşad Tüzmen, Ailesiyle Bodrum’u Gezdi

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdürü Yaşar Yıldız, Kürşad Tüzmen ve ailesine müze gezileri sırasında yardımcı oldu.

Kürşad Tüzmen müze gezisi sonrası, Ermeni Soykırımı Yasası, Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde 35 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak görüşlerini açıkladı. 4 bin yıllık Türk tarihinde herhangi bir soykırım olayı yaşanmadığını belirten Tüzmen, “Türkler mücadele etmiştir. Türkler harp etmiştir. Ama hiçbir zaman soykırım yapmamıştır. Dünyaya da şu mesajı vermek lazım. Dünya tarihinden Türk tarihini çıkardığınız zaman, dünya tarihi diye bir şey kalmaz. Bizim tarihimizde yüzümüzü yere baktıracak bir olay olmamıştır. Bizim anlı ve şanlı tarihimiz var. Biz savaşmışızdır ve öldürmüşüzdür ama soykırım yapmamışızdır. Bunu herkes böyle bilsin” dedi.

GÜNDÜZ KÜLAHLI GECE SİLAHLI

Kürşad Tüzmen, Şırnak’ın Uludere İlçesi’nde meydana gelen olayda 35 kişinin hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak da her türlü yasadışı olaya karşı Türkiye’deki güvenlik güçlerinin gereğini yapması gerektiğine inandığını söyledi. Türk Devleti’nin elinin şefkat eli olduğunu söyleyen Tüzmen, “Ama yumruğunu sıktığı zaman da son derece güçlüdür. Dolayısıyla vatandaşlarımızın yasadışı işlerle uğraşmamalı. Yanlışlıklar yapılabilir. İngiltere’de bakıyorsunuz, metroya doğru hızla koşan bir genç alnından vuruldu. İngiltere polisi hiçbir şekilde suçlanmadı. Neden? Çünkü şüpheli olduğunu düşündüler. Halbuki ölen genç bir üniversite öğrencisi çıktı. Böyle kazalar olabilir. Bu da bir kazadır, soruşturma yapılıyor. Ama yine de yasadışı işlerle uğraşılmaması gerekir. Bir takım partilerin provokasyonlarına da dikkat etmek lazım. Ancak oralarda çeşitli işlere göz yumulduğu zaman askerimizin, güvenlik güçlerimizin başına ne geldiğini de hep beraber gördük. Gündüz külahlı gece silahlı insanların da olduğunu unutmamak gerekir” diye konuştu.

Kürşad Tüzmen ve ailesi daha sonra Bodrum’un ören yerlerini de gezdi, Bodrumlularla sohbet etti.

Kaynak: F5 Haber / NK(İÖ/AK) (FOTOĞRAFLI)

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 973 kere görüntülenmiştir