Engelliler, kurbağa adamlarla Haliç’te dalış yaptı

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174’üncü yılı nedeniyle gerçekleştirilen etkinlikte engelliler, kurbağa adamlarla su altı dalışı yaptı. Haliç’in sularına dalan engelliler, şehit polisler anısına ay yıldızlı anıtı su altına yerleştirdi.
Bağcılar Belediyesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174′üncü yıl dönümü münasebetiyle anlamlı bir etkinliğe imza attı.

Bu kapsamda Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’ndaki görme, işitme, fiziksel ve zihinsel engelli kursiyerler Deniz Liman Şube Müdürlüğü’nde bir araya geldi. Bağcılar Belediyesi Su Altı ve Su Üstü Kulübü öğrencileri, Haliç’te İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı görev yapan kurbağa adamlar eşliğinde iskeleden suya tüplü dalış gerçekleştirdi.

5 metre derinliğe inen engelli dalgıçlar, burada şehit polisler anısına ay yıldızlı anıtı su altına yerleştirdi.

“BAĞCILAR’DA HİÇBİR ENGEL İSTEMİYORUM”

Engelli vatandaşlar için Bağcılarda hiçbir engel olmayacağını vurgulayan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Yanımızda olan kardeşlerimizle Bağcılar Belediyemizin Su Altı Dalış Kulübü olarak şunu ifade etmek isterim. Belediye Başkanı olduğumda şu talimatı verdim. Bağcılar’da hiçbir engel istemiyorum. Ne istiyorlarsa yerine getireceksiniz. Akülü araç mı istiyorlar, ücret almadan vereceksiniz. Balık tutmaya mı gitmek istiyorlar götüreceksiniz. Onlarla beraber Sarayburnu’nda balık tutmuştum. Kastamonu Üniversitesiyle iş birliği yapmıştık. Kastamonu’na gittik. Su altı dalışı yapanları gördükten sonra, bende yapacağım dediler. Yaptılar ve başardık. Demek ki isteyince oluyor” dedi.

“ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞAD OLSUN”

Şehitleri anan engelli kursiyerlerden Tarık Kuru, “Gayet iyiydi su çok soğuktu. Onun haricinde herhangi bir sıkıntı yoktu. Böyle bir organizasyonda bulunmak gurur verici. Şehitlerimizin ruhu şad olsun” dedi.

“MANEVİ DEĞER BU SOĞUKLUĞU SICAĞA ÇEVİREBİLİYOR”

Engelli kursiyerlerden Ali Sağlam, “Fazla sıcaktı. Bu toplumun manevi değeri bu soğukluğu sıcaklığa çevirebiliyor. Sonuçta bugüne kadar Türk Bayrağının sallanmasında en büyük emekleri olan bizim Türk şehitlerimiz. Bu dalışın amacı da Türk şehitlerimizin anısını dikmekti. Manevi değeri düşündüğümüz zaman soğukluk veya herhangi bir engeller yok oluyor” dedi.

“ÇOK HEYECANLANDIM”

Su altı dalış öğrencisi olan engelli Muhammed Ali Aktaş, “Biz polis kurbağalılarla dalış yaptık. Dalarken çok heyecanlandım. Suyun içinde taşlar var her şey vardı” şeklinde konuştu.

Kaynak: Deniz Haber

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 448 kere görüntülenmiştir