Alican Kaynar SSL Nations Gold Cup’a takım kaptanı unvanıyla katılacak

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

FIFA Dünya Kupası’nın yelken versiyonu olarak tanımlanan ve dünyanın en elit yelken sporcularının katılım sağladığı SSL Nations Gold Cup ( SSL Dünya Kupası ) organizasyonuna, Türk yelken tarihinin uluslararası alanda en fazla madalya kazanmış sporcusu Alican Kaynar takım kaptanı ve proje lideri olarak katılacak.

Dünyanın, yelken sporunda en önemli ve rekabetçi organizasyonlarından olan ve organizasyona katılım için sporcuların olimpik ve uluslararası katılım gösterdikleri yarışmalardaki başarısı kriter olarak alınan organizasyona Alican Kaynar’ın takım kaptanı ve proje lideri olarak katılımı hem Türk yelkenciliğinin gelişimi, hem de kendisinin dünya olimpik yelkenciliğinde sağladığı “elit” pozisyonun perçinlenmesi adına önemli bir adım olacak. Etkinliğin formatı ve tanıtımı için tüm ülkelerin takım kaptanlarının katılımı ile gerçekleşecek olan tanıtım 15 Nisan 2019 günü, İsviçre’nin Lozan kentindeki Olimpiyat Müzesi’nde gerçekleşecek. Organizasyon hakkında detaylı bilgi almak için;

http://nations-gold-cup.starsailors.com/

SSL NATIONS GOLD CUP NEDİR?

SSL (Star Sailors League) en eski olimpik sınıflardan biri olan Star Boat teknesinin Uluslararası Yelken Federasyonu tarafından olimpiyatlardan çıkartılması sonrasında sınıfın geçmişi ve çizgisine inanan yelkenciler tarafından, belki de olimpik olduğu halinden daha popüler hale gelebileceği inancı ile ortaya çıktı.

Çalışmaların ardından etkinlik anlamında muhteşem bir başarıya ulaşan proje dünyanın en elit yelkencilerinin katıldığı, yarışların tüm dünyaya canlı yayımlandığı ve Uluslararası Yelken Federasyonu tarafından “Özel Organizasyon” kategorisine alınan bir başarı hikayesine dönüştü.

Bu etkinlik dolu dizgin devam ederken organizatör tarafından yelken dünyasında bir boşluk görüldü. Belirli bir yelken seviyesine sahip ülkelerin olimpik olmayan uluslararası bir etkinliğe katılabilmeleri için milyon eurolar harcamaları gerekmesinin yanlış olduğuna inanan organizatör, SSL’de edindiği organizasyon tecrübesi ile yeni bir alana girmeye karar verdi ve ortaya “SSL Nations Gold Cup” çıktı.

Türkiye Yelken Federasyonu

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 382 kere görüntülenmiştir