Türkiye Yelken Federasyonu, Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı’nda

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, bu yıl üçüncüsü düzenlenen Hestourex 2019 Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongre ve Fuarı bu yıl “Spor Turizmi” temasıyla Antalya’da kapılarını ziyaretçilere açtı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun açılış konuşmalarından sonra Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu’nun da aralarında bulunduğu protokol Türkiye Yelken Federasyonu’nun standını ziyaret etti.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak Türkiye’nin koylarının yelken sporu açısından eşsiz olduğunu belirtirken; “Gerek iklim gerekse de rüzgâr koşulları açısından ülkemiz yelken sporu için çok elverişli. Zorlu kış koşullarında antrenman olanağından yoksun Kuzey Avrupa ülkeleri kış dönemini genellikle İspanya, İtalya, Fransa ve Yunanistan kıyılarında geçiriyorlar. Gümrük işlemlerinde kolaylık sağlanması durumunda Türkiye çok kısa zamanda uluslararası yarışların yanı sıra yabancı ülke takımları için bir kamp merkezi haline gelebilir. Bu durumda, ciddi bütçeler harcayarak yurtdışına kamplara gönderdiğimiz sporcularımız da kendi evlerinde spor yapabilme imkanına kavuşur. Spor turizmi gelirlerinin yanı sıra ülkemizde çalışmalarını sürdüren genç takımlarımız da dünyanın en iyilerini izleme ve onlarla birlikte antrenman yaparak büyük avantaj sağlamış olurlar. Spor turizmi için önemli olan bu konunun gerçekleşmesi için en büyük hedeflerimiz arasında” dedi.

Fuarın ilk gününde ziyaretçiler Türkiye Yelken Federasyonu’nun standına yoğun ilgi gösterdi. Optimist simülatörünün de yer aldığı stantta TYF görevlileri yapılan faaliyetler ve yelken hakkında genel bilgileri ziyaretçilere aktardı.

Türkiye Yelken Federasyonu

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 480 kere görüntülenmiştir