DTO ANTALYA ŞUBESİ’NDEN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

DTO (Deniz Ticaret Odası) Antalya Şubesi 13. Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirilirken, konu İstihdam Seferberliği oldu. Toplantıya Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya İl Müdürü Nejat Deniz ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Antalya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Veli Tekkanat da katıldı. Toplantıda, Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi üyelerine yönelik olarak İşkur ve SGK’nın personel istihdamına yönelik işverenlerin faydalanabileceği teşvikler ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.

Meclis Başkanı Berna Küner Vanmannekes ‘in açılış konuşması ile başlayan toplantıda DTO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin yaptığı konuşmasında, “2019 İstihdam Seferberliği ‘Burası Türkiye Burada İş Var’ teşvik paketi ile getirilen uygulamalardan denizcilik sektörünün de yararlanması adına konu hakkında detaylı bilgiler edindiklerini belirterek, “Ülkemizin gücüne güveniyoruz ve İstihdam Seferberliği 2019′a katılıyoruz. Ülkemizin denizlerinde bereket var, umut var. Denizde iş var, AŞ var, gelecek var” dedi.

‘’Burası Türkiye Burada İş Var’’

DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin yaptığı konuşmasında, “Hatırlayacağınız üzere 21 Ocaktaki Türkiye Odalar Borsalar Birliği Türkiye Ekonomi şurasında Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan iş dünyasına yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulundu. Ve Cumhurbaşkanımızın bu çağrısı ardından Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve TOBB Başkanımız 2 hafta çalışarak yoğun bir şekilde istihdam teşviklerini hazırladılar. Bunlara yönelik yasal düzenlemede hızla Meclisten geçti ve resmî gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. 25 Şubat 2019 tarihinde TOBB Başkanımızın ev sahipliğinde Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve yine Oda ve Borsa Başkanlarımızın ve TOBB Sektör temsilcisi Başkanlarımızın katılımıyla, ‘’Burası Türkiye Burada İş Var’’ sloganıyla ‘’İstihdam Seferberliği 2019’’ kampanyası başlatıldı” dedi.

Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin, İstihdam Seferberliği 2019’a katılın!

Deniz Ticaret Odası Antalya Şubesi olarak ‘’Denizde İş Var’’ diyerek bu kampanyaya dahil olduklarını belirten Ahmet Çetin, “İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor ve bunların çoğu tarihi destekler şekilde. Önümüzdeki süreçte ihtiyaç halinde Üyelerimize yönelik olarak İstihdam teşvikleri bilgilendirme toplantıları yapmaya devam edeceğiz. Burada tüm iş dünyamıza ve iş verenlere özellikle Üyelerimiz olan denizcilere çağrıda bulunuyorum. Türkiye’nin gücüne ve geleceğine güvenin. İstihdam Seferberliği 2019’a katılın. Bu tarihi İstihdam teşviklerinden faydalanın. En az bir işçi vatandaşımızı işe alarak hem işinizi geliştirin hem ekonominin büyümesine katkınız olsun hem de Türkiye’nin geleceğine yatırım yaparak kazanan siz olun. Bu topraklarda bu ülkenin denizlerinde bereket var, aş var, iş var, gelecek var. Değerli konuklarımız katılımlarınız için tekrardan teşekkür eder, sizlere Yönetim Kurulum adına saygılarımı sunarım”

İstihdam Seferberliği Paketi teşviklerinde neler var?

İstihdam Seferberliği Paketi teşvikleri; Yeni İstihdama Ücret Desteği, Yeni İstihdamın SGK Primine, Vergisine Destek, Siz Bi’ Nefes Alın Ücretler Bizden Desteği, Mevcudu Koru, Bu Da Bizden Olsun Desteği, Düzenli Ödemeye Devamlı Desteği, Kalkınmaya İlave Desteği, Önce İşbaşı Eğitim Sonra İstihdam Desteği, İhtiyacınıza Uygun, Nitelikli İşgücü Eğitimine Tam Destek olmak üzere toplam sekiz başlık altında işveren ve çalışanlara önemli fırsatlar sunuyor.

Toplantı sonrası DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin ve Meclis Başkanı Berna Küner Wanmanekes ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya İl Müdürü Nejat Deniz ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Antalya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Veli Tekkanat’a bir teşekkür plaketi verildi.

27.03.2019 – DTO Basın Servisi

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 447 kere görüntülenmiştir