“Sporun Öncüsü Kadınlar” projesi müjdesi…

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Sporun Öncüsü Kadınlar” sloganıyla başlatılan yeni bir projenin müjdesini vererek, Türk sporunun büyük dönüşümünü sağlayacak Spor Türkiye Projesi’nin odağına paydaş olarak kadınları koyduklarını açıkladı.

Bakan Kasapoğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde uluslararası yarışmalarda madalya kazanmış kadın sporcular ve Bakanlığın kadın personeliyle bir araya geldi. Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak ile Milli sporcularımız Ece Asya İkizler ve Zülal Alev Erkan’ın da katıldığı Bakanlık Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programda konuşan Bakan Kasapoğlu, Kadınlar Günü’nün güzel bir sembol olduğuna dikkati çekerek, “Bizler kadınları başımızın tacı olarak görür, buna inanırız” dedi.

Müjdesini verdiği projeleri hayata geçirmek üzere çok yönlü bir planlama ve hazırlık içinde olduklarını belirten Bakan Kasapoğlu, şöyle devam etti: “Sporu tabana yaymak, sporun gelişmesini sağlamak adına en büyük önceliğimiz kadınlarımızın en yaygın şekliyle spora başlamasını sağlamak olacak. Bunun için gerekli bütün şartları adım adım oluşturacağız. Spor politikamızın odağında atletizm, yüzme, cimnastik olmak üzere üç ana branş var. Başta bu üç branş olmak üzere bütün branşlarda ve sporun bütün alanlarında kadınları aktif olarak spor yapmaya çağırıyoruz. İnşallah bu yeni süreçte yolu spordan geçen bütün kadınlarla Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda buluşacağız. Türk sporu için çok önemli gördüğümüz bu atılımı inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. Herkesin spora ihtiyacı var ama sporun da yaygınlaşmak ve gelişmek için kadına ihtiyacı var.”

Programın ardından Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak ve Milli sporcularımız Ece Asya İkizler ile Zülal Alev Erkan Anıtkabir’i ziyaret ederek Türk kadınını yücelten Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna çıktılar.

Türkiye Yelken Federasyonu

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 420 kere görüntülenmiştir