Büyük deniz hayvanlarının ölümü ekosistemi değiştiriyor

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Im Meer gitgide daha fazla yok büyük türlerKılıçbalığı, köpekbalığı ya da ışınları olursa olsun. Bu mutlak bir yenilik ve çok ciddi olabilir Ekosistemdeki değişiklikler endişeleniyorum.

Beyaz uçlu köpek balıklarının (Carcharhinus loongimanus) sayısı son yıllarda yüzde 93 oranında azalmıştır. Hammerhead köpekbalıkları için, oran 89 yüzde ve Büyük Beyaz Köpekbalığı için 80 yüzde. Bu arada, bazı orkinos balıkları pazarlarda rekor kıranlar oldular çünkü çok nadir oldular. Sayıları geri dönen balık türlerinin listesi ne yazık ki bitmez.

Diğer örnekler kılıç balığı, morina ve ışınları içerir. Jonathan Payne ve Stanford Üniversitesi’ndeki meslektaşlarına göre, büyük deniz yaşamının ortadan kalkması ekosistem için ciddi sonuçlar doğurabilirdi. Yeryüzünün tarihinde ilk defa bu kadar çok büyük türün, olay yerinden birkaç kopya dışında, aynı zamanda ortadan kaybolmasıdır.

Yok olmanın sonuçları
Eskiden nesli tükenirken ya küçük ırkların etkilendiği ya da aynı oranda küçük ve büyük olduğu görülür. Bilim adamları bunu fosil kanıtlarının yardımıyla bulabilmişlerdir. Denizlerin insanlar tarafından aşırı kullanımı nedeniyle megafauna büyük acı çekmektedir ve büyük deniz canlılarının, kabukluların ve salyangozların sayısı hızla artmaktadır. Şu anda insanlar tarafından tehdit edilen türler genellikle en yırtıcı hayvanlardır. Bunlar küçük ırkların düzenlenmesinden sorumludur.

Küçük hayvanların aşırı bolluğu ekosistemi tamamen üzer. Bunun bir örneği, avcı, kabuklu salyangoz, hatıra olarak tükenmekte olduğu için dikenli taçların en büyük artışıdır. Deniz yıldızı daha sonra küçülmekte olan mercan resiflerinde durmadan kemiriyordu. Daha az beyaz köpek balığı ile, daha az papağan var olduğundan emin olmak için daha fazla snappers vardır. Doğa ve hayvanlar için kötü olan diğer zincir örnekleri de vardır. Gerçek şu ki bu gelişme aşırı değişimlere yol açacaktır.

Kaynak: Vistano

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 562 kere görüntülenmiştir