BAYK Kış Trofesi 2. Ayak’ta tempo hızlandı

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Milta Bodrum Marina’nın desteğinde gerçekleşen BAYK Kış Trofesi’nde 2. Ayak yarışları 9-10 Şubat tarihlerinde gerçekleşti.

Özellikle ilk gün Komite’nin üç gruba performanslarına göre üç ayrı rotada yarış yaptırması dikkat çekti. Ne var ki bu tempoda beş tekne gönderdeki “İstif” flamasını dikkate almayınca bedelini OCS puanı ile ödemek zorunda kaldı.

BAYK Kış Trofesi’nin 19-20 Ocak tarihlerinde yapılan ilk ayağında yaşanan çatışma sonrası hasar gören teknelerden Aquavit yarışa yetişti ama onarımı tamamlanamayan Boreas start hattına gelemedi.

16’sı IRC A, 16’sı IRC B, 10’u da Destek sınıfında kayıt veren toplam 42 tekne, 2019 yılı sertifikaları tamamlandığı için bant aralıklarına göre gruplandırıldı.

Kuzeyli güçlü rüzgarın her iki günde de 15-20 knot aralığında estiği Bodrum’da planlanan yarışların tamamı gerçekleşti.

İlk gün Komite Botu’ndaki “İstif” flamasına dikkat etmeyen filoda, Destek sınıfında Nil-Kechi Sailing ile Mırmır-Kechi Sailing Team, IRC A1’de Aquavit, IRC A2’de İzmir Yelken, IRC A3’te de Stormy OCS puanı aldı.

Parkurdan dikkat çeken ayrıntılar daha sonra, şimdi sonuçlar:

BAYK KIŞ TROFESİ 2. AYAK
(Geçici Sonuçlar)
9-10 Şubat 2019 / Bodrum

IRC A1
Kayıtlı tekne sayısı: 7
Yapılan yarış sayısı: 3
1. Define (Selim Kakış) 1-1-3
2. Edessa-Matador (Mahmut Hatipoğlu) 2-2-2
3. Göztepe Yelken 1925 (Hasan Derya Yenigün) 3-3-1

IRC A2
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Yapılan yarış sayısı: 3
1. Orsa-Cheese Sailing (Levent Peynirci) 1-1-1
2. İzmir Yelken Akademisi (Kaan Özgönenç) 5-2-2
3. Aurora X (Halit Levent Akbaş) 2-5-3

IRC A3
Kayıtlı tekne sayısı: 5
Yapılan yarış sayısı: 3
1. KAYK Apaz (Doğukan Kandemir) 1-1-3
2. Heni (Eser İnce) 3-4-1
3. Zargana Bravo Sailing (Cemil Burak Özer) 2-3-4

IRC B1
Kayıtlı tekne sayısı: 9
Yapılan yarış sayısı: 2
1. Fortuna (Barkın Palaoğullarından) 3-1
2. Kabasakal (Erce Demirtaş) 1-4
3. Milta Bodrum Marina-Cape Horn (Özgür Dumanlı) 2-7

IRC B2
Kayıtlı tekne sayısı: 7
Yapılan yarış sayısı: 2
1. Blues 1 (Mustafa Söyler) 1-1
2. Minx Hedef Yelken (Mehmet Can Ekin) 2-2
3. D. Engin (Emir Karaman) 3-3

DESTEK
Kayıtlı tekne sayısı: 10
Yapılan yarış sayısı: 2
1. Sirena (Murat Toprak) 1-5
2. Dalga 2 (Emre Nişancı) 2-4
3. Aruna ODTÜ (Yalım İşleyici) 3-6

BAYK KIŞ TROFESİ 1. AYAK SONUÇLARI
19-20 Ocak 2019 / Bodrum

Bu arada 2019 yılı IRC sertifikaları tamamlanmadığı ve sınıf ayırımı yapılamadığı için sonuçları açıklanmayan ilk ayak derece sıralaması da şöyle oluştu:

IRC A1
Kayıtlı tekne sayısı: 7
Yapılan yarış sayısı: 3
1. Define (Selim Kakış) 1-2-1
2. Edessa-Matador (Mahmut Hatipoğlu) 7-1-3
3. Nomad Turx (Ali Kerem Alptemoçin) 5-5-2

IRC A2
Kayıtlı tekne sayısı: 5
Yapılan yarış sayısı: 3
1. Orsa-Cheese Sailing (Levent Peynirci) 1-1-2
2. BodtüM / Keyif 60 (Yiğit Eroğlu) 4-2-1
3. Aurora X (Halit Levent Akbaş) 3-3-3

IRC A3
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Yapılan yarış sayısı: 3
1. Heni (Eser İnce) 1-1-1
2. KAYK Apaz (Doğukan Kandemir) 2-2-4
3. Exit (Emre Derman) 3-4-2

IRC B1
Kayıtlı tekne sayısı: 9
Yapılan yarış sayısı: 2
1. Kabasakal (Erce Demirtaş) 2-1
2. Liquid Sky (Eren Yöntem) 1-5
3. Fortuna (Barkın Palaoğullarından) 3-3

IRC B2
Kayıtlı tekne sayısı: 6
Yapılan yarış sayısı: 2
1. D. Engin (Emir Karaman) 2-1
2. Minx Hedef Yelken (Mehmet Can Ekin) 1-2
3. Blues 1 (Mustafa Söyler) 3-3

DESTEK
Kayıtlı tekne sayısı: 10
Yapılan yarış sayısı: 2
1. Deniz Cadıları Nora (Bade Tanoba) 1-1
2. Mırmır-Kechi Sailing Team (Sarp Güney) 2-2
3. Dalga 2 (Emre Nişancı) 5-3

Kaynak: TurkSail

Bu dosyayı indir (170661-ii.ayak-irc-a-iii.yaris-gecici-sonuclar--10.02.2019-.pdf)2. Ayak IRC A Grubu 3. Yarış Sonuçları 79 kB
Bu dosyayı indir (407984-ii.ayak-irc-b--destek-sinifi-gecici-sonuclar.pdf)2. Ayak IRC B-Destek Sınıfı Sonuçları (Geçici) 79 kB
Bu dosyayı indir (502461-ii.ayak-irc-b--destek-sinifi-i.yaris-gecici-sonuclar--09.02.2019-.pdf)2. Ayak IRC B-Destek Sınıfı 1. Yarış Sonuçları 81 kB
Bu dosyayı indir (577630-ii.ayak-irc-a-gecici-sonuclar.pdf)2. Ayak IRC A Sınıfı Sonuçları (Geçici) 78 kB
Bu dosyayı indir (595042-ii.ayak-irc-b-destek-sinifi-ii.yaris-gecici-sonuclar--10.02.2019-.pdf)2. Ayak IRC B-Destek Sınıfı 2. Yarış Sonuçları 81 kB
Bu dosyayı indir (670318-1.ayak-sonuclar.pdf)1. Ayak Sonuçları (Tüm Gruplar) 83 kB
Bu dosyayı indir (861621-ii.ayak-irc-a-i.yaris-gecici-sonuclar--09.02.2019-.pdf)2. Ayak IRC A Grubu 1. Yarış Sonuçları 79 kB
Bu dosyayı indir (908014-ii.ayak-irc-a-ii.yaris-gecici-sonuclar--09.02.2019-.pdf)2. Ayak IRC A Grubu 2. Yarış Sonuçları 79 kB
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true numbers topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=122049
     Slide3
    YELKEN POSTASI – Tanju Okan Kupası
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121354
     Slide3
    Ali Nasman ile YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123020
     Slide4
    TANGO TANGO – Kabotaj Bayramı Ozel
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123237
     Slide5
    UCASE YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 ENGELSIZ YELKEN – Haberler
     Slide6
    ENGELSIZ YELKEN – Haberler
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121401
     Slide6
    Ekrem İnözü Röportajı
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=122071
     Slide7
    Özkan Gülkaynak Röportajı
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121794
     Slide8
    Antalya Yelken Kulübü Röportajları
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=98487
     Slide9
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Tolga Pamir”
  • 5000 fade true 30 bottom 0
    Slide10
    Selcen Tanınmış'ın Konukları “Rüştü Onur Atilla & Doğan Akdoğan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=121183
     Slide11
    PRUVA Programı – Konuk “Cahit Uren”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=119973
     Slide12
    SG YELKEN – Stüdyo Konuk “Kpt.Neşe Hasipek”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=123304
     Slide13
    Sunum ATLANTİK GEÇİŞİ >> Ekrem İnözü
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114887
     Slide14
    YELKEN POSTASI – Konuk”Can Akaltan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=115544
     Slide15
    YELKEN POSTASI – Konuk “Ogeday Sunay”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=116854
     Slide16
    YELKEN POSTASI - Konuk “Haktan Taş”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=99800
     Slide17
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Yüksek Ökçeler Yelken Grubu”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=115288
     Slide18
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk “Erdem Ağan”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114819
     Slide19
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk “Erman Aras”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=114978
     Slide20
    Dünya Dragon Şampiyonu “Ali Tezdiker” Ali Nasman’nın Konuğu !
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=116529
     RızaEkipmen
    Ali Nasman ile YELKEN – Konuk Rıza Epikmen
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=119810
     Slide22
    Yalıkavak Marina GM "Deniz Akaltan" Bloomberght'ye Konuk Oluyor
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=94874
     HaldunGursoy
    Erkan Gürsoy Röportajı >> Selim Pala
  • 5000 fade true 30 bottom 0
    BanuOney
    ACIK DENIZ Programının Konuğu “Banu Öney”
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?p=91264
     Slide25
    Bedros Kılıçcan Röportajı >> Selim Pala
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 496 kere görüntülenmiştir