Türk Balıkadamlar Kulübü’nün Yeni Başkanı “Gündoğdu Saruhanoğlu”

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Ülkemizin en eski balık adam kulübü Türk Balıkadamlar Spor Kulübü, olağan kurulunu tamamladı. 65 yaşındaki kurumun yeni başkanı uzun yıllardır kulübe hizmet veren Gündoğdu Saruhanoğlu oldu.

Köklü kulüpte olağan genel kurul

8 Mayıs 1954 tarihinde Caddebostan’da Ziya İnan, İdris Başaraner, Demir Baran Şenol, Yaşar Cambaz, Adnan Kesmen, Haluk Baytorun, Atilla Karafakioğlu, Çetin Otsukarcı ve Şaziye Altıntaş tarafından kurulan ve isminde TÜRK kelimesini kullanma hakkını elinde bulunduran Türk Balıkadamlar Kulübü, yeni yönetimle yoluna devam edecek.

Kulübün olağan genel kurulunda iki liste yarışırken, başkanlığı Gündoğdu Saruhanoğlu’nun listesi kazandı. Olağan genel kurulda Gündoğdu Saruhanoğlu’nun başkanlığındaki TBK Dalış Arkadaşları Grubu 138 oy alırken, Şuayip Bozfakioğlu’nun başkanlığındaki TBK Bizbize Değişim Grubu 86 oy topladı. Türk Balıkadamlar Kulübü’nün uzun yıllardır başkanlığını yapan ve çok sevilen diş hekimi Nezih Saruhanoğlu’nun kardeşi olan Gündoğdu Saruhanoğlu, yeni dönemde yine sualtı etkinlikleriyle kendilerinden bahsettireceklerini söyledi.

“Türk dalış camiasını kucaklayacak projeler üreteceğiz”

Saruhanoğlu, “Öncelikle bir dalış akademisi oluşturarak, üniversiteler, yerel yönetimler ve STK’lar ile projeler yapacağız. Adresi değişmeyen kulübün arazinin tapusuna kulübümüze kazandırmak istiyoruz. Her dalışımızla denizlerimizi temiz tutmaya davet edeceğiz insanlarımızı. Yaşayan Marmara Festivali gibi Türk sualtı camiasına marka olmuş bir etkinliği kesintisiz yapmaya çabalayacağız. Marmara Denizi’nin eşsiz güzelliği ve derinlerinde yaşam alanı bulan canlılarının varlığını hatırlatmak için elimizden geleni yapacağız. Geleceğin gençlere emanet olduğunu biliyor ve bunun için gençlere daha çok fırsat verilmesini arzu ediyoruz. Teknik dalış, trimix ve kapalı devre sistemlerinin uygulanması için girişimlerimiz ve tüm dalış okullarını kucaklayan bir anlayışımız olacak.

Ömrünü TBK’ya adayan büyüğümüz Nezih Saruhanoğlu’ndan öğrendiklerimizi uygularken, TBK geleneğinden ödün vermeden Türk sualtı camiasına örnek olmaya devam edeceğiz. Sualtı tutkunlarını eğitirken öncelikle güvenlik ve çevre bilinci kazanmalarını ilke olarak devam ettireceğiz. Bize güvenen ve destek olanlara teşekkür ederken, ülkemizin en bilinen ve iddialı sualtı kulübü olarak sporun gelişmesi için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Kaynak: DENIZKARTALI Haber Portalı

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 1.223 kere görüntülenmiştir