Sevgili meslekdaşlarım !

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Sevgili meslekdaşlarım, dalış merkezi yöneticileri dostlarım;

Bir dalış merkezi işletebilmek için öncelikle (ticari dalış merkezi) firma sahibi olmanız yani vergi mükellefi olmanız gerekiyor. Her yıl bir önceki kazancınız doğrultusunda vergi ödüyorsunuz. Yeni yıl ile birlikte her vergi ödediğinizde “vergimizi ödedik” diye dekontları görüntüleyip sosyal medyada paylaşana pek rastlamadım, ayrıca bunun kimseye faydası da olacağını düşünmüyorum.

Haklı olduğunuz konu her yıl neye göre % 50 lere kadar artış gösterdiği bilinmeyen ve oy hakkımız olmadığı için sorgulanamayan yıllık harcı ödemek, vergimizi onlarca kez katlasa da gerçek bir fedakarlık gerektiriyor. Yılın bitmesine bir ay kala yapılan ödeme çağrılarına karşılık ödemeye yeltenseniz de evrakların alınıp ödemenin zamlı tarife için bekletilmesi de ayrı bir hoşluk tabii. Karşılığında bizim cebimizden çıksa da verilen incik boncuk bazı arkadaşlarımızda “kızılderili” sevinci yaratabiliyor.

Yine de beş-altı bin liranın pek altına düşmeyen harçlar ile yetki belgelerini paylaşmanın çok övünülesi bir şey olmadığı düşüncesindeyim.

Devletin başlattığı “enflasyonla top yekun mücadele” sloganı ile yaptığım çağrı da öngördüğüm gibi birkaç arkadaşın dışında pek bir ilgi görmedi :-) . Buna karşılık gerçek enflasyonla mücadelenin, rekabetin, meslekdaşlarının da bu işten ekmek yediğini göz ardı edip sadece fiyat düşürerek yada almayarak olduğu düşüncesi ile hareket eden ticari etiği dahi hiçe sayan arkadaşlarımızı da takdir ile karşılıyorum.

Bu durumda anlatığım “top yekun mucadele” de “yekun” dan başka sorunumuz yok. Sözün özü biz “fil” imizden çok memnunuz ama daha çok fil gönderilmesi en büyük dileğimiz.

Sevgi ve saygılarımla.
Kpt.Hayrettin Armağan Düğenci
https://www.facebook.com/hayrettin.a.dugenci
Not: Düşüncelerim her zaman olduğu gibi sadece bana aittir.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 579 kere görüntülenmiştir