Trabzon’da kanoculara güzel haber

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Denizde çalışıp Akarsu Slalom şampiyonasında madalya kazanan kanoculara güzel haber.

Türkiye Kano Akarsu Slalom Şampiyonasına akarsu yerine denizde dalgalar içinde hazırlanmalarına rağmen Trabzon adına bir ilki başaran sporculara, Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’ten güzel haber geldi. Öztürk, oluşturulacak bir ekiple bu sporun yapılabileceği uygun akarsular araştırılacağını ve ardından sporcuların bu parkurlarda antrenman yapacağını açıkladı.

ÖNEMLİ BAŞARILAR

Rize’nin Ardeşen ilçesindeki Vali̇ Recep Yazıcıoğlu Kano ve Rafti̇ng Parkuru’nda yapılan yarışmada Beşikdüzü Yelken Kulübü sporcularından Gülse Öztürk C1 Kano’da Türkiye şampiyonu, Büşra Güdü de K1 Kano’da Türkiye ikincisi olmuştu. Akarsu şampiyonasına denizde dalgalar içinde hazırlandıklarını belirten Kulüp Başkanı Gürhan Zengin, İl Müdürü Birdal Öztürk’ü ziyaret etti.

İLKİ BAŞARDILAR

Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, bu branşta ilki başararak Trabzon spor tarihine geçen sporcuları tebrik etti. Öztürk, akarsu yarışmasına denizde hazırlanılması konusunda ise, “ Konu ile bilgili kişileri tespit edip parkur olabilecek akarsu belirleyeceğiz. Çaykara dahil birçok ilçede bu tür akarsular var. Bu branşın gelişmesi konusunda her şeyi yapacağız” diye konuştu.

DESTEK OLSA BAŞARI ARTAR

Hedeflerinin gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve hareketsiz yaşama son vermek için spor yapmaya teşvik etmek olduğunu ifade eden Başkan Zengin, kulüp olarak yelken, kano, masa tenisi, oryantiring, dağcılık, voleybol ve sualtı branşlarında faaliyetlerini sürdürdüklerini kaydetti, “Özellikle kanoda parkur sıkıntısı yaşıyoruz. Destek çıksa başarılar daha da artar” dedi.

Kaynak: Haber 613

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
   Slide11
  SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
   LatinAmerika
  SG Güney Amerika
 • 5000 fade false 30 bottom 0
  Ruslana
 • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
   AlestaDalgiclik
  ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 446 kere görüntülenmiştir