Korsanlarla yatçılar savaşında ikinci raund

................
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

Yat sınıfında yarışanlarla Pirat sınıfına gönül veren yelkencileri karşı karşıya getiren ve “En Büyük Korsan”ı belirleyecek “Siyah İnci Yat / Pirat Savaşları”nın ikincisi bu yıl 28 Ekim Pazar günü Kalamış Koyu’nda yapılacak.

İlki geçen yıl düzenlenen keyifli etkinlikte “En Büyük Korsan” unvanını yarışları birinci bitiren Oğuz Ayan kazanmıştı.

Sınıf sembolü “balta”, adı ise “korsan” anlamına gelen Pirat sınıfı yılı yine keyifli bir etkinlikle noktalamaya hazırlanıyor.

“Yat / Pirat Savaşları”nın ikincisi TYF Pirat Sınıf Komitesi ve Motorboat & Yacthing Dergisi işbirliğinde, TYF İl Temsilciliği himayesinde 28 Ekim Pazar günü yapılacak.

Yat ve Pirat sınıfında yarışan iddialı yelkencileri “En Büyük Korsan”ı belirlemek için karşı karşıya getirecek “Siyah İnci” yarışlarına geçen yıl olduğu gibi İstanbul Yelken Kulübü ev sahibi olacak.

“SAVAŞ” KALAMIŞ KOYU’NDA

24 yat yarışçısı ve 24 Pirat yarışçısı Pirat sınıfı eş teknelerle filo yarışı yapacaklar. Gün içinde toplam 15 yarış hedefleniyor. Günün sonunda ise 2018 yılının “En Büyük Korsanı” ilan edilecek.

Mücadelenin kıyıdan rahatlıkla izlenebilmesi ve taraftarların destekledikleri takımları coşturması amacıyla parkur kıyıya çok yakın kurulacak.

Bu eğlenceli ve keyifli mücadeleye Eker pek çok ürünü, Narr Head Wear yarışa özel tasarladığı boyunluklar ve yelken sporcusu/müzisyen Cihan Güven de hem müziği hem de yarışı anlatımıyla katkı sağlayacak, renk katacak.

Dereceye girecek sporcuları ise Decathlon ile Dexter firmaları tarafından verilecek hediye çekleri bekliyor olacak.

“Siyah İnci” yarışlarının ilk start düdüğü saat 11.00’da İstanbul Yelken Kulübü’nden çalacak. Tüm yelken sevenler denizdeki büyük çekişmeyi İYK tesislerinden izleyebilecek.

Yarışın tarafları ise şöyle:

PİRATÇILAR

DÜMENCİ FLOKÇU
P1 Haluk Suntay İrfan Gezici
P2 Şükrü Sanus Şükran Albayrak
P3 Burak Cora İrfan Papila
P4 Lütfü Ceylan Fatih Gökmen
P5 Ferruh Yegani Murat Yücel
P6 Alper Ekim Atakan Denizer
P7 Çağlan Kuruner Burçin Ahıskal
P8 Mustafa Durna Oğuz Sayıner
P9 Burçin Kandemir Barlas Atilla
P10 Emre Tuksal Derin Tuksal
P11 Cenker Baturay Yusuf Oben
P12 Kerem Kılıç Ceren Çiçek

YATÇILAR

DÜMENCİ FLOKÇU
Y1 Aydın Yurdum Barış Ünlü
Y2 Emir İçgören Yiğit Gözübüyük
Y3 Onur Bilgen
Y4 Edhem Dirvana Can Bayülken
Y5 Tuluğ Edige Sami Uslu
Y6 Alper Tek Emre Ayan
Y7 Gürsel Öztürk Doğan Dabak
Y8 Deniz Yılmaz Şahin Akın
Y9 Bahadır Bozdağ Alikan Tunalı
Y10 Berk Arat
Y11 Hulki Özcan Zeynep Fencimen
Y12 Ali Tezdiker Özgün Fırtına

Kaynak: TurkSail

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)

Diğer Konular


600true thumbnails topleft 300true 800http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/plugins/thethe-image-slider/style/skins/white-square-1
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/?page_id=293
     Slide11
    SG Reklam - Tel 0532 557 77 88
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.sualtigazetesi.com/g-amerika/
     LatinAmerika
    SG Güney Amerika
  • 5000 fade false 30 bottom 0
    Ruslana
  • 5000 fade true 30 bottom 0 http://www.alestadalgiclik.com/
     AlestaDalgiclik
    ALESTA Dalgıçlık
 
 
 
 

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2015/04/Untitled3.jpg

http://www.sualtigazetesi.com/wp-content/uploads/2013/12/SGEO001.jpg


Bu konu şimdiye kadar 132 kere görüntülenmiştir